NIA - Styczeń 2019 / Mini-biuletyn informacyjny

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Mam przyjemność zaprosić do lektury pierwszego (po półtorarocznej przerwie) biuletynu informacyjnego NIA. Jestem zobowiązany zacząć od informacji najważniejszej dla mnie - czyli faktu, że w dniu 17 stycznia zostałem wybrany przez NIA na nowego Radcę. Przynajmniej przydam się do redagowaniu biuletynu.

W centrum naszego zainteresowania jest okres stycznia bieżącego roku. Ze względu na ograniczone możliwości Rady Ministrów mogliśmy w pierwszej połowie miesiąca zaobserwować zwiększone oczekiwania względem NIA w obszarze bieżącej administracji Forum Centralnym. Z kolei w drugiej połowie, w związku z zawiązaniem się Rady Ministrów pod przewodnictwem Andrzeja Swarzewskiego, Radca Czuguł-Chan miał urwanie głowy z nadawaniem uprawnień oraz odpowiadaniem na pytania niekompetentnych ministrów - zwłaszcza Ministra Finansów i Gospodarki. A wszystko to po to żeby po chwili Kanclerz podał się do dymisji.

Patrząc w historię zmian naszego tajnego repozytorium kodu można powiedzieć, że nie działo się wiele.
  • zmieniono opisy dla przelewów dot. podatków od prowincji
  • aktualizowano szablony stron Poczty Baridejskiej
  • zautomatyzowano cotygodniowe wypłaty z Programu Pracy Społecznej

Kontynuowana jest również w zaciszu gabinetów dyskusja o niezwykle ryzykownej i kosztownej misji ... zaktualizowania Forum Centralnego. Poza betonowym jądrem NIA w rozmowach koncepcyjnych bierze udział JKW Andrzej Fryderyk.

W lutym zaś czeka nas trochę zamieszania związanego z uchwalonymi przez Sejm ustawami - dotyczącymi głównie zmian wokół podatków oraz punktów aktywności.

Nie zaszkodzi wspomnieć, że więcej programistycznych rąk mogłoby się przydać. Chociaż więc nie jest prowadzona oficjalna rekrutacja to zapraszam do zgłaszania swojego zainteresowania służbą Ojczyźnie.
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Henryk Leszczyński.
Serduszka
9 688,00 lt
Ten artykuł lubią: Erik Otton von Hohenburg, Sorcha Raven, Andrzej Fryderyk, Baszar Svensson at Atera, Paulus Buddus, Antoni Kacper Burbon-Conti, Laurẽt Gedeon I, Alfred Fabian von Tehen-Dżek, Tomasz Ivo Hugo, Henryk Leszczyński, Józef Sowiński, Jan Sapieha, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Januš Allan von Hippogriff, Januszek von Hippogriff-Pałasz, Mustafa Owski, Piotr III Łukasz, Severin von Verwaltung.
Komentarze
Andrzej Fryderyk
Nie tylko dyskusja o aktualizacji forum ale i działania do tego zmierzające :)
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Czuguł-Chan
To ja tylko dodam, że od ostatniego raportu z prac NIA doszło do przeszło 180 commitów.
Jedni powiedzą, że to dużo, inni, że mało, bo przecież półtorej roku minęło, bo średnia zatrważająca nie jest (commit co 3 dni). No ale cóż.

Zmiany, które miały miejsce były to głównie zadania bieżące, wynikające czy to z nowej prowincji (Bialenia, Hasseland), zmian ustawowych (powiadamianie o wyborach, ustawa o tytułach naukowych, ustawa o odzyskiwaniu obywatelstwa, niezliczone podatkowe i wiele innych) lub personalnych (sparametryzowanie księcia i aktów wrzucanych do DP z poziomu IPN - niby nic dla ludu, ale mnie cieszy ;p) albo kosmetycznych.

Chociaż miejsce miało też kilka ciekawszych ficzerków tj. podpięcie discorda pod główną, dołożenie nowych filtrów prasy (komentowane, sercowane itd.), customowe nazwy stanowisk w prowincjach, miastach i instytucjach, wyświetlanie przyszłych emisji w kasie Poczty Baridajskiej, profil znaczka z ofertami i listą posiadaczy, dotacje pod artykułami.

Do tego dochodzi, tak stawiam, pewnie z setka wniosków okołosystemowych, bieżące wsparcie Księcia, Rady Ministrów, prowincji i KKW.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.