Nocne Sarmatów rozmowy 3/2019 - Janush Sundajski
Seria wydawnicza: Nocne Sarmatów rozmowy

Cytuję:
2P9xR.png

G
ościem rozmowy prowadzonej dzisiejszej nocy jest kolejny „świeży” obywatel Księstwa Sarmacji. Zapewniam Państwa, że pomimo krótkiego stażu obywatelskiego, rozmowa z nim będzie nader interesująca. Powitajmy Pana Janusha Sundajskiego!

Janush Sundajski – mój avatar przypomina postać mitologiczną


p_AG887.png

(G)azeta: Panie Janushu, jest Pan nowym obywatelem Sarmacji, czym zamierza się Pan zająć w kraju? Co skłoniło Pana do przybycia?

(J)anush Sundajski: Przybyłem tutaj, gdyż wyszukiwałem informacji o tworzeniu państw i nacji. Może to wydawać się dziwne lub zaskakujące, ale to prawda. Natrafiłem przypadkiem na temat "internetowe mikronacje" i zainteresowało mnie to. W krótkim czasie znalazłem największe polskie państwo wirtualne :) Czym zająć się w Sarmacji jeszcze nie wiem, ponieważ jestem tu od niedawna, ale sądzę, że niedługo znajdę ciekawe zajęcie :)

G: Czyli wcześniej Pan nie żył w żadnej mikronacji? Nie znał Pan tego pojęcia? Co ciekawe, także i takie były moje początki. Choć dużo wcześniej czytałem o mikroświecie, to wirtualne państwa mnie odstraszały. Wydawały się za skomplikowane. :) Skusiłem się dopiero w 2014 r.

J: Wcześniej nie żyłem w żadnej innej mikronacji ani nie znałem tego pojęcia :) Mnie państwa wirtualne nie odstraszały. Sądzę, że jest to ciekawy pomysł, by rozwijać swoje umiejętności- na przykład pisarskie.

G: Zdecydowanie. Jak się Panu podoba w Sarmacji, łatwo się odnaleźć?

J: Księstwo Sarmacji bardzo mi się podoba. Interfejs jest przejrzysty i czytelny. Kultura sarmacka również jest na najwyższym poziomie. Co zauważyłem, nie ma tu hejtu, a wręcz przeciwnie. Każdy sobie pomaga, dzięki temu myślę, że z pomocą innych łatwo się odnaleźć :)

G: Też odnoszę takie wrażenie. Sarmaci nawet ze spokojem przyjęli mój wybryk z odejściem i szybkim powrotem. Jestem im za to wdzięczny. Skąd pomysł na imię i nazwisko? Domyślam się, ale wolę upewnić. :)

J: Raczej pochodzi to od nosaczy, które są ładnymi i ciekawymi zwierzętami. Swojego czasu były często ukazywane w memach w internecie. Imię trochę zmieniłem, by było oryginalne i gotowe!

G: A co przedstawia pański avatar? To pana swobodna twórczość? ;)

J: Tak. Chciałem wgrać prawdziwe zdjęcie nosacza sundajskiego, lecz nie pozwolił mi limit wielkości pliku. Dlatego sam autorsko namalowałem autoportret, jednak dodałem kilka części. Teraz przypomina mi postać mitologiczną :)

G: Bez dwóch zdań. Gdzie Pan widzi siebie w Księstwie? Polityka, wojsko, nauka, religia, kultura, sport? Czy może wszędzie po trochu?

J: Myślę, że spróbowałbym włożyć moją energię w dziedzictwo kulturowe. Mógłbym tworzyć literaturę, wiersze oraz obrazy przedstawiające piękno Sarmacji. Nie wiem kiedy to wszystko zacznę, ale na pewno nie od razu.

G: Bardzo dobrze, wydaje się, że takich ludzi potrzebujemy. Proszę powiedzieć, który region Sarmacji najbardziej się Panu podoba?

J: Za dużo jeszcze o nich nie czytałem. Pytanie zadane przez pana jednak motywuje mnie do poszerzenia swojej wiedzy oraz wyrobienia własnej opinii. Na chwilę obecną uważam, że każda sarmacka kraina jest ciekawa odkrycia. Bez regionów Sarmacja mogłaby nie być aż tak ciekawa.

G: Nie podjął Pan jeszcze decyzji, gdzie się osiedli?

J: Osiedliłem się w Eldoracie- mieście Konsulatu Sclavinii. Lecz nie znam jeszcze dobrze różnych regionów. Możliwe, że będę podróżować po różnych regionach, lub zamieszkam w Eldoracie na stałe. Jednak nie oznacza to, że obecne miejsce zamieszkania mi się nie podoba :)

G: Jak Pan oceni nowy rząd sarmacki?

J: Myślę, że trzeba jeszcze trochę poczekać, by móc oceniać decyzje władz. Póki co nie mam żadnych zarzutów do rządu.

G: Co Pan sądzi o nazwach ministerstw?

J: Są ciekawe i oryginalne. Domyślam się, co mogą oznaczać, ale pewnie niedługo zostanie to wyjaśnione wszystkim obywatelom ze strony władz.

G: Klasyczne pytanie na koniec od Gazety - co chciałby Pan przekazać naszym czytelnikom?

J: Życzę każdemu miłego dnia lub miłej nocy :)

Z
wieści sportowych pragniemy dodatkowo poinformować, że Unia Bordonia (dawniej Unia Wolnograd i Unia Eldorat) wygrała dziś u siebie 4-0 z FC Rotor i umocniła się na 3 miejscu w tabeli SLP 3 Klasy. Klub ma 24 pkt i 6 pkt przewagi nad czwartą WM Wedla, z którą zmierzy się za tydzień. W 3 Klasie przewodzi nadal bialeńska Legia Lisendorff.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
5 928,00 lt
Ten artykuł lubią: Albert Jan Maat von Hippogriff, Rihanna Aureliuš-Sedrovski, Januš Allan von Hippogriff, Jan Sapieha, Antoni Kacper Burbon-Conti, Filip I Gryf, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Andrzej Swarzewski, Król Patryk I Labacki, Paulus Buddus, Cudzoziemiec 1.
Komentarze
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
Wspaniały wywiad, czekam na kolejne (bo są zdecydowanie zbyt rzadko!)

No i WM Wedla jest ciekawa, czego się spodziewać na meczu z Unią Bordonia. Co ciekawe, trener WM Wedla nieszczególnie przykłada się do swoich zadań :D
Odpowiedz Permalink
Erik Otton von Hohenburg
Wywiad ciekawy i bardzo dobry, co tu dużo mówić wywiady w NRS takie już są :)

Przy okazji czytania wrażeń nowych mieszkańców po przybyciu do Sarmacji, zazwyczaj lubię sobie powspominać mój "pierwszy raz" w 2013 roku dowiedziałem się o istnieniu wirtualnych państw na Wikipedii i to całkiem przypadkowo przeglądając hasło "rok 2018", a tam informacja o Państwie "Wielka RP" — czyli portalu, który tylko z pozoru przypominał formą znane nam mikronacje. Gdy już w 2017 roku przybyłem do KS, to miałem podobne odczucia co osba udzielająca wywiadu, a nawet podobny problem z ustawieniem awatara na forum :D
Odpowiedz Permalink
Andrzej Fryderyk
Zastanawiam się, co artykuł cytuje, że cały jest w cytacie zawarty.
Odpowiedz Permalink
Michelangelo Piccolomini
@AF Nic. W moim odczuciu ładniej tak wygląda. :)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.