Manifest Sarmaty

S
armaci!
Wydarzenia ostatnich paru dni, w tym wybór nowej Rady Ministrów, zmuszają nas, socjalistów, do stanowczego sprzeciwu. Tego, czego próbuje dokonać faszystowski (nie brzmi to bowiem jak ochrona monarchii) reżim, żaden zdrowy na umyśle człowiek nie jest w stanie zaakceptować. Agresywna, bezprecedensowa, szowinistyczna, podsycająca ksenofobiczne nastroje retoryka rządu łamie wszelkie zasady pokojowego współżycia w naszym Księstwie, a to dopiero początek. Wkrótce w naszych domach pojawią się funkcjonariusze bezpieki, którym rozkazano aresztować każdego, kto sprzeciwi się bratobójczej władzy. Prawdopodobnie już teraz jesteśmy szpiegowani przez Ministerstwo „Miłości”. Próba zemsty na słabej władzy z poprzedniej kadencji wprowadza nas w ciągle powiększający się wir zagłady, który do złudzenia przypomina scenariusz z powieści Georgija Doorwella „Rok 2084”.
Nie o taką Sarmację walczyliśmy. Nie dla takiej krew przelewały setki tysięcy naszych żołnierzy. Postawa Sejmu wobec nowego rządu jest przerażająca – Konrada Jakuba okrzyknięto kanclerzem jednogłośnie. Jednak nie jestem tu po to, aby obwiniać naszych posłów, bowiem zostali oni wprowadzeni w błąd. Dotychczas stojący w opozycji monarchofaszyści postanowili wykorzystać siłę złudzeń i uznali, że odpowiedzi na pytania zadane przez najbliższego współpracownika KJ na pewno zadowolą pozbawionych woli działania głosujących. Nie wiem, co się stało, ale tutaj coś poszło nie tak. Sam miałem kandydować, ale uznałem, że na stanowisko kanclerza zasługuje ktoś lepszy; ktoś, kogo wybierze większość.
Po raz kolejny widzimy jednak wady sarmackiego systemu politycznego: większość oznaczała w tym przypadku siedmioro zmęczonych życiem urzędników. Do takich sytuacji nie możemy dopuszczać: celem demokracji jest przecież oddanie jak największej władzy w ręce ludu. Czemu w ostatniej kadencji doszło do takich radykalnych zmian? Oczywiście, winę za to ponoszą znowu posłowie: wina nie leży jedynie po stronie dwóch polityków, którzy mimo zdroworozsądkowego sprzeciwu koniec końców (niestety) poddali się sile większości i wycofali się z bojkotu chorych fantazji radykalistów. Przy okazji chciałem podkreślić, że zaledwie parę miesięcy wcześniej Sarmaci wstrzymali podobny projekt w referendum. Dlatego apeluję: przywróćmy wybieralność kanclerza przez obywateli i wprowadźmy zmiany w mechanizmie referendów! Inne postępowanie nie ma najmniejszego sensu i doprowadza do takich sytuacji, jaką mamy okazję obecnie obserwować w Radzie Ministrów. Proszę i Was, posłów: zatrzymajcie tę spiralę zagłady i porozmawiajcie. Jeżeli istnieje dobre lekarstwo na chaos, to jest nim jedynie dialog (ale taki, w którym każdy ma równe prawa).
Tymczasem, póki jeszcze mogę, apeluję do wszystkich demokratów z Sarmacji i zagranicy: łączmy się i bojkotujmy tyranię Konrada Jakuba! Wbrew temu, co po publikacji tego artykułu powie o mnie reżim, nie zachęcam do rewolucji; chodzi mi jedynie o pokazanie niezadowolenia wobec totalitarnych metod, które stosuje nowy rząd. Żeby ułatwić nam zorganizowany opór, publikuję „X przykazań niezależnego Sarmaty”:

I Wyrażaj swoje zdanie i nie pozwól, żeby ktoś Ci to utrudniał.
II Nie daj tyranom zarobić – pieniądze oszczędzaj lub dawaj samorządom, nie serduszkuj rządowych obwieszczeń.
III Stroń od agresji – to pożywka faszystów.
IV Protestuj przeciwko reżimowi i nagłaśniaj sprawę sarmacką.
V Sarmata Sarmacie bratem – pomagaj innym represjonowanym.
VI Nie daj się poniżyć rządowej propagandzie.
VII Porzuć kłótnie na rzecz walki o wspólne dobro.
VIII Znaj swoje prawa – codziennie czytaj jeden akt w DP.
IX Bądź ostrożny – Rada Ministrów może podsłuchiwać Cię wszędzie.
X Nigdy się nie poddawaj i walcz dla wolnej Sarmacji, w kraju czy za granicą.

Nie piszę tego jako działacz partyjny, lecz jako społecznik. Liczę na to, że wspólnymi siłami uratujemy się przed totalitaryzmem. Do rozmów zapraszam także monarchistów – tym samym pragnę zostawić swoje poglądy z boku, żeby wspólnie z innymi wiernymi Księciu i Ojczyźnie zwalczyć rządy oligarchów.

Wiwat Sarmacja!
Dotacje
1 500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Konrad Jakub Arped-Friedman, Antoni Kacper Burbon-Conti, Filip I Gryf.
Serduszka
8 279,00 lt
Ten artykuł lubią: Antoni Kacper Burbon-Conti, Filip I Gryf, Januš Allan von Hippogriff, Andrzej Swarzewski, Piotr de Zaym, Wojciech Hergemon, Kristian Arped.
Komentarze
Konrad Jakub Arped-Friedman
Cytuję:
codziennie czytaj jeden akt w DP.

To najlepsza propozycja tortury jaką słyszałem. Z przyjemnością polecę Ministrowi Miłości jej wprowadzenie.
Odpowiedz Permalink
Antoni Kacper Burbon-Conti
Niech żyje Bialenia!
Odpowiedz Permalink
Otto von Spee-Asketil
Uderz w stół...
Jest i pierwsza osoba, która z powodu focha sprzed kilku dni na Discordzie uderza w Rząd, nazywając go faszystowskim, co nadaje się do pójścia do TK. Mało tego, kwestionuje legalny i demokratyczny wybór, którego dokonał Sejm, który my wszyscy dopiero co wybraliśmy. I, co najlepsze, robi to na łamach gazety należącej do Rady Ministrów.
Odpowiedz Permalink
Filip I Gryf
Wiwat Sarmacja!
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Co prawda nie podzielam obaw Autora, ale serce i tantiemy komentarzowe za inwencję. Wybory Kanclerza były długo bezpośrednie, zbyt długo wg mnie, bo tak naprawdę nic nie zmieniły w życiu politycznym Księstwa. Polityka została rozwleczona na kolejne wybory, które były poprzedzone momentami żadną kampanią; nie wspominając o jedynych kandydatach w niektórych wyborach. Kanclerze tacy nie zawsze mieli zaplecze w Sejmie i niejednokrotnie nie dawali rady dociągnąć do końca kadencji z powodu ściany na jaką wpadali w Sejmie (inna sprawa, że nie można mieć do Sejmu o to pretensji).

Mam nadzieję, że przeciwnicy w żaden sposób nie okażą się zblazowanymi starcami, którzy zakrzyczą Barona, czy obrzucą go inwektywami. Mam nadzieję, że w tym artykule odrodzi się... polityka sarmacka, której wciąż brakuje porządnej opozycji.

Oczywiście nie twierdzę, że wszyscy ze wszystkimi się zgadzają, ale mam nadzieję na spory nie tylko merytoryczne, których wbrew pozorom aż tak nie brakuje w Sejmie czy w ogóle KS, co także ideologiczne.

Oczywiście nie twierdzę, że to pierwszy taki spór, ale mam nadzieję, że rozwinie się w końcu coś dobrego z pożytkiem dla aktywności i życia politycznego w Sarmacji. Że nie zabraknie opozycji zapału.

Trochę niepokoi to informacja o fochu. I nie chodzi o to, że Hrabia von Spee-Asketil o tym wspomniał, tylko, że jest(?) on źródłem frustracji, która zrodziła ten artykuł.
Odpowiedz Permalink
Andrzej Swarzewski
Wszyscy obywatele mogą liczyć na pomoc Ministerstwa Wsparcia!
Odpowiedz Permalink
Albert Jan Maat von Hippogriff
@OvS @Hugo to jest dopiero pomysł. Nie, nie jestem głupi, żeby z powodu osobistej niechęci publikować taki artykuł. Prawdę mówiąc, zmotywowało mnie to, co faktycznie dzieje się w rządzie - te wszystkie zapowiedzi represji, brutalna retoryka, ministrowie odpowiedzialni za utworzenie IMRA (a fakt, że tworzyli oni IMRA, potwierdza, że nie chodzi w tym terrorze tylko o nabicie aktywności) itp. A jeśli WKW chce opowieści o tym, co zdarzyło się na Discordzie, proszę na PK - domyślam się, że i tak będą nas słuchać.
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
@AlbertJanMaat ja tam w to nie wnikam, dlatego tak na końcu o tym wspomniałem, bo marginesów nie mamy ;-)
Odpowiedz Permalink
Wojciech Hergemon
Autor zapomniał napisać, że jest to rząd antyteutoński, nastawiony na zniszczenie teutońskiej kultury i tradycji.
Odpowiedz Permalink
Albert Jan Maat von Hippogriff
@kaxiu zabawne spostrzeżenie. W RM siedzi 8 osób i żadna z nich nie pochodzi z Teutonii.
Odpowiedz Permalink
Paulus Buddus
Ooo coś na ostro musiało wjechać jako pierwsze danie...
Odpowiedz Permalink
Wojciech Hergemon
@AlbertJanMaat Nie ma w tym nic zabawnego. Obecny Rząd czerpie z najlepszych tradycji kefaszyzmu.
Odpowiedz Permalink
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
@AlbertJanMaat ale IMRA jest przecież instytucją samorządową.
Odpowiedz Permalink
Januš Allan von Hippogriff
Szkoda, że Park Stołeczny zarządzany przez RM otrzymuje 25% wartości tantiem z artykułu :(
Odpowiedz Permalink
Albert Jan Maat von Hippogriff
@RemigiuszL i ludzie za nią odpowiedzialni siedzą w RM.
@JanushSundajski nie mam innej opcji poza daniem im 75 000 lt na założenie gazety. Chyba że ktoś zaoferuje mi miejsce do publikacji...
Odpowiedz Permalink
Albert Jan Maat von Hippogriff
@kaxiu dlatego zachęcam do oporu wobec takich metod.
Odpowiedz Permalink
Januš Allan von Hippogriff
@AlbertJanMaat Niestety wiem o tym :(
Odpowiedz Permalink
Januš Allan von Hippogriff
@AlbertJanMaat Ale posiada pan już Valhallską Spółkę Przemysłową...
Odpowiedz Permalink
Januš Allan von Hippogriff
A na forum chyba nie ma żadnych podatków? Jednakże władze mogą zamykać wątki oraz może być cenzura. Zawsze można utworzyć nowe forum itp.
Odpowiedz Permalink
Albert Jan Maat von Hippogriff
Na stronie VSP nie będę głosił swoich poglądów politycznych, a na forum tym bardziej.
Odpowiedz Permalink
Januš Allan von Hippogriff
@AlbertJanMaat Rozumiem
Odpowiedz Permalink
Wojciech Hergemon
@AlbertJanMaat Szanowny Panie Baronie, pióro to oręż niewystarczający wobec rządu pozbawionego skrupułów! Zapewniam Pana, że już teraz spora część obywateli nie widzi Pańskiego artykułu, bowiem jest na liście artykułów niewyświetlanym tym, którzy są mniej aktywni.

Takie działanie jest jak najbardziej celowe. Tak samo, jak fakt, że co najmniej połowa rzekomych przeciwników rządu jest w rzeczywistości na baridajskiej liście płac. Wszyscy czekamy na bardziej zdecydowane działania.
Odpowiedz Permalink
Albert Jan Maat von Hippogriff
@kaxiu dajcie serduszko, a będę lepiej wyświetlany.
Odpowiedz Permalink
Albert Jan Maat von Hippogriff
@kaxiu o, właśnie.
Odpowiedz Permalink
Paulus Buddus
Ja bym jednak karał za multiposty. Czasem mi się zdaży, ale przepraszam...
Odpowiedz Permalink
Albert Jan Maat von Hippogriff
@PaulusBuddus jakie multiposty?
Odpowiedz Permalink
Otto von Spee-Asketil
Takie, że nie jesteście w stanie zmieścić swoich trzyzdaniowych pomysłów do jednego wpisu, tylko wklepujecie trzy osobne posty jeden pod drugim. I świetnie, że ktoś inny zwrócił na to uwagę, nie będzie płaczu o cenzurze, gdy kolejne takie wylecą.
Odpowiedz Permalink
Albert Jan Maat von Hippogriff
@OvS gdzie, do licha?
Odpowiedz Permalink
Filip I Gryf
@AlbertJanMaat Tatko. W zasadzie jako dyrektor IMRA mogę zgodzić się z @RemigiuszL bo IMRA została stworzona jako instytucja samorządowa. Działa nie na podstawie rozporządzenie RM, ale namiestnika Starosarmacji. :-)
Odpowiedz Permalink
Albert Jan Maat von Hippogriff
@OvS chodzi o Janusha? Cóż, to nie ja. Proszę się mnie nie czepiać - jeśli robię takie rzeczy, to rzadko i z nieznajomości kontekstu (myślałem, że macie na myśli mnie)
Odpowiedz Permalink
Albert Jan Maat von Hippogriff
@JanuszekPalasz tak, zgadza się. Ale jak mówię, ci sami ludzie siedzą w naszej RM. To jest jakiś dramat - ludzi tego pokroju nie powinno wpuszczać się do rządu.
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
@AlbertJanMaat właśnie o tym mówił OvS. Pisanie dwóch komentarzy do jednej osoby

Kiedy można oddzielne myśli przeciąć podwójnym enterem :D

Natomiast jeżeli szanowny uważa, że to będzie najgorszy rząd od kilku lat, to niech popatrzy na kontrkandydata Konrada Jakuba...
Odpowiedz Permalink
Albert Jan Maat von Hippogriff
@AFvTD Cóż, nie moja wina. Panu Sundajskiemu brakuje netykiety, ale do tej pory dużo z nim nie rozmawiałem, więc prosiłbym pana von Spee-Asketila o zachowanie porządku i oznaczenie adresata wypowiedzi w komentarzu.

A co do kandydata, przyznam, że mogło być gorzej, ale nie oznacza to, że będę milczał. Niszczenie Sarmacji nadal jest złe i mam zamiar z tym walczyć.
Odpowiedz Permalink
Paulus Buddus
dotyczy się obu Panów, którzy napierda... post pod swoim postem. Przepraszam, ale się uniosłem i ciśnienie mi skoczyło, idę zażyć białego proszku z Ciuad...
Odpowiedz Permalink
Andrzej Fryderyk
Ja też nie akceptuję i nie popieram.
Odpowiedz Permalink
Albert Jan Maat von Hippogriff
@PaulusBuddus małe przypadki i to w pośpiechu. Nie wprowadzam chaosu takiego jak podwójne artykuły.
Odpowiedz Permalink
Paulus Buddus
@AlbertJanMaat ja na szczęście też nie. (O! jest opcja bez tantiemy <3)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.