Gazeta Niepokorna, B.I.S., 27.01.2019 r. o 23:57
Zakażenie

Ekipa naukowa Akademii Sclavńskiej od dnia 11 lipca przebywała w Mirii w związku z prowadzonymi badaniami nad skażeniem wody w Nowym Kotwiczu. W dniu dzisiejszym zapadła decyzja o zakończeniu prac badawczych i powrocie naukowców do kampusu uczelni w Eldoracie. Poniżej znajdą Państwo informację o wynikach tych badań i szczegółach akcji zbierania wody.Za zły stan wody odpowiada bakteria nazywana pałeczkami Boromeusza (łac. Borromaeus coli), która w dzisiejszych czasach nie występuje w takich ilościach, które mogłyby bezpośrednio zagrażać zdrowiu i życiu ludzi oraz zwierząt. Należy podkreślić, że skażenie wody dotknęło rzekę Miria od jej ujścia na Półwyspie Kotwickim aż do wysokości dopływu Sclavia. Tak duża skala zjawiska zadecydowała o przekazaniu doniesienia do sclavińskiej Waffen-OK o możliwości działania osób trzecich. Służby nieoficjalnie potwierdziły, że za skażeniem stoi zorganizowana grupa przestępcza powiązana z atakami w Angemont. Liczymy, że służby sclavińskie wraz z policją hasselandzką podejmą wspólne wysiłki nad ustaleniem winnych skażenia w Nowym Kotwiczu.Ekipa naukowa od pierwszych chwil w Nowym Kotwiczu podejmowała pilne działania w celu zatrzymania skażenia oraz ograniczenia ilości bakterii. W pierwszej kolejności w ciekach wodnych zasilających rzekę umieszczano środki, które spowodowały zatrzymanie namnażania się bakterii. W kolejnym etapie - co kilkadziesiąt kilometrów biegu rzeki - budowano stacje, których zadaniem było uwalnianie najnowszej generacji biosulfementów, powodujących obumieranie bakterii bez szkody dla innych organizmów żywych. Obecnie możemy mówić o wycofaniu się skażenia wody, przy czym zespół naukowy zaleca lokalnym władzom monitorowanie stanu wody w rzece przez najbliższe dwa tygodnie.Wraz z badaniami interwencyjnymi kończy się również akcja POMOC DLA MIRII - wyślij wodę do Nowego Kotwicza, w której zbieraliśmy dla ludności Nowego Kotwicza i okolic zapasy wody Sarmatki. Akcja cieszyła się zainteresowaniem nie tylko Sclavińczyków, ale również i mieszkańców innych samorządów. Udało się zebrać 115 butelek wody, przy czym producent wody w ramach swojej pomocy przekazał nam dziesięciolitrowe butelki, więc możemy mówić o zebraniu ponad tysiąca litrów wody. Do tego otrzymaliśmy jeszcze beczkę kukulicy oraz statek z tropicańską tequillą, które... wywołały większe zainteresowanie ludności niż transport wody. Niemniej jednak zarówno woda, jak i trunki, bardzo się przydały.

W imieniu zespołu badawczego chciałbym bardzo serdecznie wszystkim Państwu podziękować za udzieloną pomoc i obywatelską postawę.

Rejestr zmian

  • Albert Felimi-Liderski, dn. 28.01.2019 o 14:00:50: Ukrycie artykułu: http://www.sarmacja.org/artykul/pokaz/11132/1 - plagiat
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
1 363,00 lt
Nikt jeszcze nie lubi tego artykułu.
Komentarze
Rihanna Aureliuš-Sedrovski
Hmm . . .
Odpowiedz Permalink
Albert Jan Maat von Hippogriff
@MarcelideBO Pamięta Pan?
Odpowiedz Permalink
Paulus Buddus
Justowanie? Fotografie?
Sensownie napisane
Odpowiedz Permalink
Marceli z Ossolińskich Bordoński
@AlbertJanMaat ktoś tu coś kradnie...
Odpowiedz Permalink
Michelangelo Piccolomini
Redaktor zwolniony - podejrzenie plagiatu.
Odpowiedz Permalink
Marceli z Ossolińskich Bordoński
@Albert czy ten plagiat można ukryć?
Odpowiedz Permalink
Albert Felimi-Liderski
@MarcelideBO Już ukryte, dopiero teraz miałem czas zweryfikować. Dziękuję.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.