Nocne Sarmatów rozmowy 2/2019 - Paulus Buddus
Seria wydawnicza: Nocne Sarmatów rozmowy

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
2P9xR.png

G
azeta Niepokorna pragnie przedstawić Państwu po dłuższej przerwie kolejny wywiad z interesującym Sarmatą. Dziś króciutko porozmawiamy z prawdziwym Baridajczykiem - Paulusem Buddusem.

P
rzed zaprezentowaniem wywiadu jednak ważna informacja z Sarmackiej Ligi Piłkarskiej. Dziś drużyna Unii Wolnograd zmieniła nazwę na Unia Eldorat i przeniosła swoją siedzibę do stolicy Konsulatu Sclavinii. Zmiana ta nie przeszkodziła chłopcom pokonać na wyjeździe FC Rotor 2-1 i umocnić się na 3 miejscu w tabeli 3 Klasy. Unia wygrała jednak dość szczęśliwie, bo długo męczyła się, żeby strzelić pierwszą bramkę. Udało się to dopiero w 67 minucie. FC Rotor wyrównało w 85 i dopiero wielkie szczęście oraz chęć gry do końca spowodowało, że Grigoryi Lauryk główką z rzutu rożnego zdobył bramkę w 93 minucie - ostatniej akcji meczu.

N
o i poza tym jeszcze jeden news - Michelangelo Piccolomini nie odszedł. Znaczy odszedł, ale wrócił. Po tygodniu. :) Jak zwykle niepokorny.

Paulus Buddus – Sarmacja jest jak narkotyk!


p_AF091.jpg

(G)azeta: Z tego, co pamiętam, powróciłeś do Sarmacji po dłuższej przerwie. Czym była ona spowodowana?

(P)aulus Buddus: Moje powrotu i odchodzenie z Sarmacji to niekończąca się sinusoida. W okresie zimowym, czy dokładniej jest jakoś tak lepiej na powrót. Nie ma odpowiedzi dlaczego... Sarmacja jest jak "narkotyk". W pewnym momencie znów brakuje Ci tego <śmiech>

G: Czyli jesteś Sarmatą z długim stażem?

P: W Sarmacji jestem od listopada 2012, ale czy to długi staż? Są tutaj ludzie, którzy w KS są od początku <śmiech> to jest dopiero długi staż!

G: Kim się czujesz w Księstwie? Wojskowym, politykiem?

P: Czuję się wolnym człowiekiem. Nic do niczego mnie nie zmusza. Polityką raczej zajmuję się mało. Wojskiem częściej. Lubię narrację KSZ. Ogólnie mam plan skupić się na swoim lennie. Rozbudować go. Może powiększyć rodzinę, jeżeli znajdzie się godny członek. Takie tam poczucie bezpieczeństwa, rodziny i wspólnoty

G: Sarmacja daje poczucie wolności?

P: W całej swojej istocie. Tutaj ogranicza Nas tylko wyobraźnia, no i czasem prawo, jeśli narracja jest z nim niezgodna <śmiech> W sumie raz miałem tylko sprawę, ale wyrok był uniewinniający, czy jakoś tak. Lubię tutaj wracać, właśnie z powodu tej wolności.

G: To dlaczego wybrałeś też Rotrię - antykraj wolności, na dodatek upadły? Sam też go ponownie wybrałem, ale to sentyment, wszakże stanowi moją ojczyznę. A i wolności widać nie cenię. Myślę, że postaramy się sprawić, by choć przestał być upadły i ponownie ożył.

P: Czy upadły? Nie wiem, czy to trafne, bo jeszcze ktoś się odzywa. Pamiętam, że w KS też był taki okres stagnacji. No może nie jak w Rotrii, ale też nie działo się nic w niektórych krainach sarmackich. Minęło trochę czasu i jak widać, wszystko odżywa. Czego oczywiście życzę i Rotrii.
Co do pierwszego stwierdzenia, bo zacząłem od końca. Zależy czym dla kogoś jest wolność. Skoro wybieram coś i wchodzę w to, jednocześnie akceptuję narrację. Można ją zmieniać o ile mieści się w ramach ogólnych.

G: Czy nie sądzisz, że w Księstwie duchowni rotryjscy byli nie lubiani? Z czego to wynika?

P: Nie mam pojęcia. Nie zauważyłem tego nigdy wcześniej. Rotria jest uznawana przez Księstwo Sarmacji, przez pewien czas podpisany był również Konkordat. Nie było jakiś poważnych sytuacji, aby nie lubić duchownych rotryjskich, z resztą od nie dawna też nim jestem <śmiech>

G: Tradycyjne pytanie na koniec - czy chcesz coś przekazać naszym czytelnikom?

P: Pieniędzy nie ma, więc nie dam. Ale serdecznie wszystkich pozdrawiam!
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
6 999,00 lt
Ten artykuł lubią: Apolinary Montserrat, Severin Verwaltung-Esteladio, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Rihanna Aureliuš-Sedrovski, Adam Jerzy Piastowski, Laurẽt Gedeon I, Daniel Szekeres, Filip I Gryf, Paulus Buddus, Fryderyk von Hohenzollern, Thomas von Lisendorff, Cudzoziemiec 1, Januš Allan von Hippogriff.
Komentarze
Filip I Gryf
Szczęśliwy człowiek <śmiech> :-)
Odpowiedz Permalink
Paulus Buddus
Nawet bardzo :)
Odpowiedz Permalink
Filip I Gryf
@PaulusBuddus To więcej śmiechu życzę ;-) <śmiech>
(Spodobało mi się to.)
Odpowiedz Permalink
Michelangelo Piccolomini
@JanuszekPalasz Jak się człowiek na ulicy uśmiecha, to inni patrzą na niego, jak na wariata. Smutne społeczeństwo. :)
Odpowiedz Permalink
Filip I Gryf
@Piccolomini No właśnie. Trzeba się nauczyć śmiać w "duchu" czy coś :-)
Odpowiedz Permalink
Januš Allan von Hippogriff
Ciekawy wywiad o pozytywnym człowieku:) Bardzo mi się podoba!
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.