Mózgozwęglacz, Otto von Spee-Asketil, 26.01.2019 r. o 17:39
Powrót Sarmackiej Ligi F1 – FAQ

A519Dw53.jpg


Zgodnie z zapowiedziami, utworzona (ponownie) została Sarmacka Liga F1. Z tej okazji postanowiłem spisać małe FAQ, które, mam nadzieję, namówi kogokolwiek do dołączenia i rozbujania tego interesu.


Gdzie w ogóle jest ta liga?

Podobnie jak poprzednia wersja, SLF1 została utworzona na platformie iGP Manager. Oto link do ligi. Aby do zabawy nie dołączył nikt spoza mikroświata, jest ona chroniona hasłem sarmacjaf1.

Samo założenie konta jest banalne. Można pójść na łatwiznę i zrobić to za pośrednictwem Facebooka jednym kliknięciem, dobrze by jednak było, gdyby załatwiano to tworząc konto bezpośrednio w serwisie, co zajmuje jakieś 10 sekund. Dzięki temu profil będzie mógł zawierać mikronacyjne dane, co pomoże w identyfikacji kto to mikronacyjnie jest, a jednocześnie utrudni to wystalkowanie w realnym świecie.


Ile jest miejsc w lidze?

Ogólnie gra oferuje domyślnie 3 poziomy rozgrywkowe z systemem spadków i awansów, po 16 slotów każdy, czyli łącznie może bawić się 48 osób. Prawdopodobnie nigdy tylu nie będzie, a przy niskim zaawansowaniu awanse i relegacje nieco psują zabawę, więc na start ta funkcja została zablokowana. W takim przypadku liga może przyjąć maksymalnie 16 graczy, a gdy zainteresowanie wzrośnie na tyle, że pojawi się ich więcej, będzie można pomyśleć o rozszerzeniu formatu.


Kiedy start ligi? I kiedy w ogóle będą wyścigi?


Pierwszy wyścig odbędzie się w niedzielę 3 lutego o 19:00. Wyścigi będą odbywać się dwa razy w tygodniu, w sobotę i niedzielę o 19, a sam sezon zakończy się 31 marca.


Liga już wystartowała, a ja chciałbym dołączyć. Dałoby radę?

Jasne, tylko trzeba liczyć się z tym, że będzie miało się słabsze samochody i słabszych kierowców niż inni. Na szczęście, gra boostuje rozwój słabszych graczy w porównaniu do tych mocniej rozwiniętych na zasadzie „podglądania” cudzych bolidów, więc zaległości można łatwo nadrobić.


Na czym polega rozgrywka?

Można ją podzielić na dwa etapy: zarządzanie teamem i samym wyścigiem. Na co dzień gracza czeka poświęcanie minutki dziennie na trening kierowców czy rozbudowę siedziby zespołu, więc nie jest to ani trudne, ani wymagające dużych nakładów czasu.

Najważniejsze jednak w grze jest tworzenie strategii na wyścig. Polega ona na wyborze optymalnych ustawień samochodu, wyborze ogumienia, ilości zalanego paliwa i liczby pit-stopów i momentów, w których będzie się to odbywać. Służą do tego jazdy testowe, możliwe przed każdym wyścigiem. Oczywiście, można dokonywać korekt w trakcie samego wyścigu.


Nie znam się na F1, a chciałbym grać. Dam radę?

W grze jest dużo tutoriali, pewnie sam coś jeszcze kiedyś napiszę, więc wszystkiego będzie można się samemu łatwo dowiedzieć.


Pograłbym ale nie mam komputera/często jestem w trasie. Co teraz?

iGP oferuje aplikacje na iOS i Androida, drugą testowałem kiedyś, działa dobrze i da radę na niej ogarniać zespół.


Dobra, to chyba wszystko na dziś, pozostało mi tylko zaprosić do dołączenia i ewentualnego zadawania własnych pytań w komentarzach.
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Filip I Gryf.
Serduszka
6 948,00 lt
Ten artykuł lubią: Filip I Gryf, Albert Jan Maat von Hippogriff, Paulus Buddus, Franz Langer, Daniel Szekeres, Laurẽt Gedeon I, Albert Felimi-Liderski, Adam Peterelli, Fryderyk von Hohenzollern, Krzysztof von Thorn-Macak, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser.
Komentarze
Filip I Gryf
Super inicjatywa. Mam nadzieje, że złapie. Może też się zapisze. ;-)
Odpowiedz Permalink
Albert Jan Maat von Hippogriff
Kolejne: co, jeśli nie mam czasu, np. dziś, na wyścig?
Odpowiedz Permalink
Otto von Spee-Asketil
@AlbertJanMaat Samochody lecą na domyślnych ustawieniach, czyli wolniej.
Ogólnie to wyścig można ustawiać długo przed, zajmuje to kilka minut. Najlepiej jednak robić to jak najpóźniej, bo ustawienia zależą od pogody, a z tą może być różnie.
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Powodzenia. Jak by co to tor F1 w Ciuad de Bravo można trochę uprzątnąć ;)
Odpowiedz Permalink
Daniel Szekeres
Ja już dołączyłem teraz pora rozwijać swój team ;)
Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Ooo dawno, nie było - tych szybkich bolidów :)
Permalink
Krzysztof von Thorn-Macak
Team już jest. Czekamy na wyścig :)
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Czuguł-Chan
@Vhris a co ze znaczkami i F1? ;)
Odpowiedz Permalink
Krzysztof von Thorn-Macak
@piwniczak: Zasadniczo powoli przestaje sie oszukiwac ze znajde czas aby dokonczyc system. Chyba ze na emeryturze czyli za jakies 20 lat...
Znaczki sa i leza. I swobodnie mozna je wreczac zwyciezcom.
Albo systemowo zutylizowac...
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.