Puls News 2/19 [Kanclerz i Marszałek Sejmu wybrani, Złote Wędki przed nami]
Seria wydawnicza: Puls News

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
5JdBhwNy.png

Drogie Sarmatki, Drodzy Sarmaci!
Pierwsze co chcielibyśmy Wam powiedzieć to dziękuję. Dziękuję za ostatnie 20 serc, a także za liczne sercowania artykułów z grudnia (1 numer 20 serc, drugi 17). Stanowi to prawie 50 % osób aktywnych. Zapraszam Was również do czytania obecnego wydania w którym m.in.:
- wybór nowego Kanclerza,
- wybór Marszałka Sejmu,
- nominacje do Złotych Wędek,
i wiele innych.

602e70bW.png

Wybór Kanclerza został zakończony. Sejm zdecydował, że Kanclerzem będzie Andrzej Swarzewski, za porozumieniem Ponadnarodowego Bloku Monarchistycznego oraz Wspólnej Przyszłości. Expose Kanclerza było niezwykle krótkie, a do opowiedzenia o tym, co się będzie działo podczas najbliższej kadencji zostali zaangażowani Ministrowie. Antoni Kacper Burbon-Conti - Minister Spraw Wewnętrznych i Podkanclerzy zaznaczył podczas swojego expose, że jako Podkanclerzy zajmie się głównie wspieraniem Kanclerza podczas bieżącej pracy. Minister Spraw Wewnętrznych natomiast będzie zajmować się Korpusem Administracji Państwowej, a także rozpatrywaniem wniosków do Rady Ministrów, tak aby Kanclerza jak najbardziej odciążyć z biurokratycznych obowiązków. Minister Finansów i Gospdoarki - Prokrust Zombiakov w swoim expose zaznaczył, że będzie dążyć do przejrzystości danych finansowych na wzór SISS, jak i również będzie chciał wpłynąć na aktywniejsze wykorzystywanie mechanizów dotacyjnych. Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser - Minister Spraw Zagranicznych informuje, że głównym celem polityki zagranicznych jest wymiana informacyjna, naukowa i kulturowa. Opowiada się także za dalszą imperialistyczną polityką Księstwa, jednak należy zredefiniować jej cel w taki sposób, aby Sarmacja pozyskiwała zasoby ludzkie. Ostatni Minister - Alex Joe odpowiadający za kulturę i rozwój regionalny nie przedstawił swojego expose w Sejmie.

Marszałkiem Sejmu został zgodnie z naszymi przewidywaniami i zasadami matematyki - Andrzej Fryderyk. Na Wicemarszałka powoła Prokrusta Zombiakova. Wynika z tego, że administracja Sejmem obecnie znajduje się w rękach Ponadnarodowego Bloku Monarchistycznego.

Tuż po powołaniu Rady Ministrów Franz Langer został powołany przez Kanclerza Andrzeja Swarzewskiego na Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

Marszałek Koronny na Dworze Książęcym - Marceli de Bordeaux-Ossoliński zaprasza do zgłaszania kandydatów w konkursie Złote Wędki 2018. Zgłaszać można kandydatów do 22 stycznia 2019 roku między innymi w kategoriach takich jak: Debiut Roku, Samorządowiec Roku, Dziennikarz Roku czy też Naukowiec Roku. Co ciekawe - pojawiła się kategoria Rozczarowanie Roku i miejmy nadzieję, że nie będzie służyła do hejtowania, a jedynie do konstruktywnej krytyki.

Partia Rozwoju rozpoczęła prowadzenie Służby Informacyjnej na forum. Dzięki niej będzie można dowiedzieć się m.in. o wiadomościach z mikroświata. Prowadzi obecnie także nabór w swoje szeregi, dość mocno się ogłaszając, co obecnie stanowi jej wyróżnik na tle pozostałych.

6TNffxxo.png

W Hasselandzie trwają wybory na Lorda Szambelana. Obecnie jedynym kandydatem jest Józef Sowiński. Wybory zaczną się tuż po północy, więc zapewne za tydzień poinformujemy Was o ich wynikach. Warto przypomnieć, że prawa senatorem w Królestwie Hasselandu są wszyscy obywatele - nie spodobało się to Jarosławowi Wawrzyniakowi, który chciał się wykreślić z powodu realnego nawału pracy. Konstytucja nie daje takiej możliwości, a obowiązków nikt jako tako nie ma.

Starosmacja wciąż żyje projektem nowej konstytucji, w której pojawiają się nowe propozycje. Obywatelstwem i sprawami jego przyznawania powinien się zajmować według Prokrusta Zombiakova Namiestnik, poprzez dekret. Projekt dekretu został podany w którym widzimy, że zostają złagodzone przepisy. Wystarczy zamieszkać co najmniej 7 dni i można starać się o obywatelstwo. Jednak wystarczy, że obywatel w ciągu ostatnich 28 dni mniej niż 7 dni będzie zamieszkiwać w Starosarmacji, a obywatelstwo zostanie odebrane. Powyższy projekt zbiegł się z kontrowersjami wokół przeprowadzki Januszka kawalera von Hippogriffa-Pałasza, który przez pewien czas po powołaniu na dyrektor IMRA przeprowadził się do Angemontu.

Sclavinia natomiast udaje się póki co do powolnego snu. Powołano pełniącą obowiązki Rektora Rihanne Aureliuš-Sedrovski, która ma przeprowadzić wybory na Rektora Akademii Sclavińskiej. Utworzono także Rejestr Obywateli, który według ustawy z listopada powinien istnieć, a Sclavińczycy winni się do niego wpisać. W związku z powyższym wybory do Senatu powinni zostać zarządzone lada dzień.

Markus Arped na własną prośbę został odwołany z urzędu Przewodniczącego Rady Królestwa, co zaskutkowało ogłoszeniem wyborów na to stanowisko. Kasztelanem Almery został Sergiej von Sternberg, a Fryderyk von Hohenzollern został Pisarzem. Zatem powracający i nowy obywatel Królestwa Baridasu znaleźli swoje miejsce! Komendant Gwardii - Paulus Buddus rozpoczął konsultacje nad tym jak powinna wyglądać Królestwa Gwardia Baridasu, a my już jesteśmy ciekawi jej wyników.

Ze słonecznego Baridasu przenosimy się do mroźnej Teutonii. Królowa Joanna Izabela, co nam umknęło i za co niezmiernie przepraszamy, planuje prezent w świecie realnym z okazji koronacji. Jak zaznaczyła - dla obywateli Teutonii impreza darmowa, natomiast dla osób spoza być może będzie wiązać się z kosztami. Jesteśmy ciekawi jaka to będzie niespodzianka.
W Lasce Marszałkowskiej znajduje się projekt ustawy o zmianie regulaminu senatu, która łączy Laskę Marszałkowską, Salę Obrad i Salę głosowań w jedno miejsce - Salę Posiedzeń. Ma ona na celu ułatwienie pracy Marszałka, a dodatkowo spowodować, że forum Senatu będzie bardziej przejrzyste. Trwają nad nią obrady.

Ostatnim regionem do którego zaglądamy jest Bialenia. Po ubiegłotygodniowej eksplozji aktów prawnych, ten jest w miarę spokojny. Obecnie trwa głosowanie nad poprawkami do projektu ustawy o absencji Prezydenta. Trwają zgłoszenia do XXXIX wyborów parlamentarnych. Do tej pory zgłosiła się jedna partia z 3 kandydatów, co wpasowuje się idealnie w wybory, ponieważ wybieranych jest 3 posłów.

Dku9V965.png

Kościół Mazdaistyczny w ramach wspomnienia Katechona Ronona Dexa, które miało miejsce 12 stycznia, opublikował sylwetkę tej ciekawej postaci. Dowiadujemy się z niej, że zawitał do Bialenii 3 stycznia 2014 roku i pełnił między innymi funkcję Ministra Obrony Narodowej i Wiceprezydenta Bialenii. Kościół Mazdaistyczny zaliczył go do grona Katechonów ze względu m.in. na jego wysoki poziom, który wyróżniał Bialenię na tle innych państw nordackich.

Przypominamy o głosowaniu na TOPSlavonija, które znajduje się tutaj. Wśród propozycji możemy znaleźć piosenkę Krzysztofa Zalewskiego “Miłość” i wiele innych.

To już tyle w dzisiejszym wydaniu! Dziękuję za przeczytanie i zapraszam na kolejne, które będzie miało miejsce już za tydzień we wtorek. Do zobaczenia!

PS.
Zatrudnimy osoby do współpracy przy tworzeniu Puls News.
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Fryderyk von Hohenzollern.
Serduszka
9 416,00 lt
Ten artykuł lubią: Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Antoni Kacper Burbon-Conti, Józef Sowiński, Fryderyk von Hohenzollern, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Marceli z Ossolińskich Bordoński, Januš Allan von Hippogriff, Michaś Elżbieta II, Filip I Gryf, Cudzoziemiec 1, Ludwik Tomović, Joanna Izabela, Albert Felimi-Liderski, Franz Langer, Andrzej Swarzewski, Adam Jerzy Piastowski.
Komentarze
Januš Allan von Hippogriff
Kolejne świetne podsumowanie :) Jest to jedna z moich ulubionych gazet.
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
Bardzo ciekawe wydaje mi się "bialeńskie przejęcie" władzy nad Sarmacją :)
Odpowiedz Permalink
Filip I Gryf
Jak zawsze najlepszy!
Odpowiedz Permalink
Joanna Izabela
W końcu o Teutonii coś jest :D
Odpowiedz Permalink
Albert Felimi-Liderski
Bardzo ładnie :-)
Odpowiedz Permalink
Adam Jerzy Piastowski
Bardzo dobre podsumowanie, gratuluję świetnie wykonanej pracy.
Odpowiedz Permalink
Rihanna Aureliuš-Sedrovski
Dziękuję za ciepłe słowa!
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.