Trybuna Diuków, Prokrustes, 13.01.2019 r. o 17:37
Kuryer Koronny 2/2019

37Jp7eia.png

dD8yYg0Q.png

Januszek Pałasz został seniorem rodu von Hippogriff i teraz znany jest jako Januszek von Hippogriff-Pałasz. Równocześnie przeprowadził się do Hasselandu oraz przyjął tamtejsze obywatelstwo. Ze względu na wyrażaną chęć kontynuowania również pracy w Starosarmacji rozpoczęła się gorąca dyskusja nad możliwą liberalizacją przepisów dot. naszego obywatelstwa.

Aktywność naszej prowincji doznała poważnego uszczerbku gdyż Namiestnik Prokrust Zombiakov oraz Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser włączyli się w prace Rady Ministrów Księstwa. Takie już fatum Starosarmacji.


Januszek von Hippogriff-Pałasz został powołany na urząd Dyrektora Instytutu Monitorowania Ruchów Antymonarchistycznych.

su1Yy41c.jpg

Trwa debata nad projketem nowej Konstytucji. Bez zmian ciągle się tli.

vvtfJ25n.png

Trwają prace przy budowie Stoczni w Soli osiągając już poziom 49%. Na placu budowy daje się wyczuć frustracja i zwątpienie w realność celu. Jeżeli kierownictwo nie znajdzie sposobu na przyspieszenie postępów budowa może zostać porzucona i straszyć nas przez kolejne lata.

0M97e1AW.png


Ekstraklasa
FC Czarnolas (1) odiosło epickie zwycięstwo nad Synami Wandy - 3:0 i umocniło się na pozycji lidera. Cocodrilos de Punta (6) sprawili niespodziankę i urwali dwa punkty RVT Hrabiom Ruhnhoff. Powaga Czarnolas (9) wygrała swój pierwszy mecz w sezonie pokonując Unione Sportiva Triest. FC Bullace przegrało i spadło na 8 pozycję.

Pierwsza Klasa
CKS Grabarnia pokonała WW Laviva Fer. Obydwie drużyny umocniły się na swoich pozyjcach (pierwszej i ostatniej). KS Anioły (4) wygrały i można odnieść wrażenie, że celowo starają się utrzymać poniżej strefy awansu.

Druga Klasa
Polonia Czarnolas (2) wygrała. Piraci z Tropicany (4) pokonali Osadzonych Grodzisk. Hetman Grodzisk (9) przegrał z liderem Eadan Port Eagle.

Trzecia Klasa
Los Pinguinos de Sola (4) rozgromili Dyskobolię Czarnolas (9) 6:0.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
6 314,00 lt
Ten artykuł lubią: Filip I Gryf, Fryderyk von Hohenzollern, Laurẽt Gedeon I, Antoni Kacper Burbon-Conti, Andrzej Swarzewski, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Januš Allan von Hippogriff, Ludwik Tomović, Cudzoziemiec 1, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini.
Komentarze
Filip I Gryf
Jak zawsze doczekałem się świeżego Kuryera!
Odpowiedz Permalink
Januš Allan von Hippogriff
Mile się to czyta :)
Ciekawa prasa.
Odpowiedz Permalink
Prokrustes
Niestety w grudniu dostalismy srednio tylko 9 serc i beda jednym z aktywniejszych mediow nie otrzymalismy dotacji/nagrody. Zycie.
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
Nieukończoną stocznię w Soli można uczynić atrakcją turystyczną w formie "Szkieletora"!
Odpowiedz Permalink
Filip I Gryf
@defloriusz
Taka sztuka nowoczesna? Coekawe pole do narracji.
Odpowiedz Permalink
Prokrustes
Przez kolejne 10 istnienia KS bedziemy debatowac co zrobic z porzucona stocznia i szukac inwestora. Moze jakis z v-kambodzy sie znajdzie.
Odpowiedz Permalink
Filip I Gryf
No i recepta na przyszłość jest!
Odpowiedz Permalink
Albert Felimi-Liderski
Bardzo ładne podsumowanie, a FC Bullace obiecuje poprawę!
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
@JanuszekPalasz nawiazuje troche do rodzinnego miasta autora tekstu, w ktorym "Szkieletor" byl (straszącą) atrakcja przez lata (a moze wciaz jest? dawno nie bylem)
Odpowiedz Permalink
Filip I Gryf
@defloriusz
A już rozumiem.☺
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.