Puls News 1/19 [Sejm wybrany, pakiet ustaw w Bialenii, zima w Teutonii]
Seria wydawnicza: Puls News

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
5JdBhwNy.png

Sarmatki, Sarmaci!

Po nieoczekiwanej przerwie świąteczno-noworocznej wracamy do pracy. Ostatnie 3 tygodnie przyniosły sporo wydarzeń w Sarmacji - debaty nad zmianami w niektórych samorządach, wybory do Sejmu i na Prefekta Generalnego, jak i również co najważniejsze - koronację Księcia. Nie zwlekając zapraszam Państwa do czytania pierwszego wydania Pulsu News w 2019 roku!

602e70bW.png

Wybory już za nami, a co za tym idzie - wybraliśmy przedstawicieli do Sejmu! Udział w nich wzięły takie partie jak: Komitet Wyborczy Ponadnarodowy Blok Monarchistyczny, Partia Rozwoju, Komitet Wyborczy Wspólna Przyszłość, Komitet Wyborczy Sarmacka Partia Ludowa - Peter West oraz Zielony Świt. Największej porażce uległ Zielony Świt z jednym kandydatem, na którego zagłosowało 2 wyborców z siłą głosów 4. Dwa razy więcej głosów i wyborców uzyskał niedawny kandydat na Kanclerza, który nie uzyskał wotum zaufania w Sejmie - Peter West. Natomiast zdecydowanym zwycięzcą wyborów jest KW PBM - 30 głosów i 60 wyborców dało im 3 mandaty w Sejmie, które zostały przekazane do Andrzeja Fryderyka (Teutonia), Prokrusta Zombiakova (Starosarmacja) oraz Marcelego de Bordeaux-Ossolińskiego (Sclavinia). 2 miejsce przypadło Partii Rozwoju, która uzyskała głosów 44 (18 wyborców) i wprowadziła dwóch swoich kandydatów do Sejmu - Erika Otton von Hohenburga (Królestwo Hasselandu) oraz Alfreda Fabiana von Tehen-Dżeka (Baridas). Ostatnie miejsce na podium i możliwość wprowadzenia swoich kandydatów do Sejmu przypadło KW WP, który uzyskał 29 głosów (13 wyborców) i do Sejmu wprowadzili Antoniego Kacpra Burbona-Contiego (Republika Bialeńska) oraz Andrzeja Swarzewskiego (Republika Bialeńska). Na Marszałka Seniora został powołany Prokrust Zombiakov.

Wybór Kanclerza po wyborach wywołał niemałą dyskusję w Sejmie. Wbrew oczekiwaniom wielu osób koalicję zawiązał Komitet Wyborczy Ponadnarodowy Blok Monarchistyczny oraz Komitet Wyborczy Wspólna Przyszłość, która wprowadziła jako kandydata na Kanclerza - Andrzeja Swarzewskiego. Warto nadmienić, że kandydat na Kanclerza ma poglądy w niektórych miejscach dość rozbieżne do Ponadnarodowego Bloku Monarchistycznego, jednak czy jest to przeszkodą do stworzenia silnej koalicji? Najprawdopodobniej nie. Kandydat na Kanclerza przedstawił swoją wizję, która opiera się na aktywizacji Księstwa Sarmacji - stworzenie Komitetu Regionów, poprawa polityki informacyjnej, stawianie na konsultacje społeczne, kulturę sarmacką i aktywność Kanclerza - pomysły są dość dobrze znane Sarmatom. Jednak idealne zaimplementowanie w Sarmatów, może tylko i wyłącznie pomóc Sarmacji. Mamy nadzieję, że tak będzie.
Koalicja ta zapewne była zaskoczeniem dla Partii Rozwoju, która zaznaczyła, że nie ma szans wobec koalicji z Andrzejem Swarzewskim na czele. Program, który przedstawił kandydat na Kanclerza Józef Sowiński stawia na aktywną politykę wewnętrzną, politykę zagraniczną, politykę narracyjną czy też promocyjną.
Należy również wspomnieć o ostatnim kandydatu, który wręcz jest skazany na zerowe poparcie - Peter West, który ponownie próbuje stać się Kanclerzem.

Skoro wybierany jest Kanclerz, to i również trwa debata nad wyborem Marszałka - jest zdecydowanie mniej emocjonalna. Jednym z kandydatów jest Andrzej Fryderyk i zapewne on nim zostanie, ponieważ uzyskał poparcie 2 klubów poselskich. Drugim kandydatem jest poseł Partii Rozwoju - Erik Otton von Hohenburg.

Koronacja Piotra III Łukasza przyniosła nadanie wsi lennych i nobilitacji poszczególnym Sarmatom. Po jednej wsi lennej otrzymało 20 osób, dwie wsie - 4 osoby, 3 wsie - 14 osób, 4 wsie - 8, 5 wsi - 5 osób, 6 wsi - 3 osoby, 7 wsi - 4 osoby, 8 wsi - 2 osoby, 11 wsi - 1 osoba. Statystycznie rzecz ujmując średnia wsi, które zostały nadane wynosi 3,28. Jednak medianą powyższych danych jest liczba 3. Zatem jest to środkowy przedział danych, który można uznać za średnią przyznanych wsi. Najczęściej Książę przyznawał po 1 wsi lennej, co jest zrozumiałe i praktykowane praktycznie w każdych nadaniach.

Prefektem Generalnym został Albert Felimi-Liderski. Jedyny kandydat na ten urząd.

6TNffxxo.png

Baridas powoli rozkręca się. 1 stycznia Paulus Buddus utworzył wątek na forum na forum pod bardzo dobrą nazwą “Działamy vol.1”. Porusza ważne kwestie dla Baridajczyków takie jak: zmiany w nazewnictwie czy też zmiany w progratywach. Widać, że powrót mu służy, ale czy przysłuży Baridasowi - czas pokaże. My bardzo trzymamy kciuki. Kolejną osobą, która powróciła jest Fryderyk von Hohenzollern osoba bardzo znana w Baridasie - pytanie na jak długo.
Trwa głosowanie nad wyborem Alfreda Fabiana von Tehen-Dżeka na urząd Premiera Rządu Królewskiego. O wynikach poinformujemy w kolejnym wydaniu.

W Sclavinii trwa nadal problem w lokalnych władzach. Po wygaszeniu Senatu trwają rozmowy nad konstytucją, której projekt został przedstawiony Sclavińczykom. Konsul Rihanna Aureliuš-Sedrovski zastanawia się obecnie nad tym w jaki sposób powinna zostać rozwiązana ta kwestia. W trakcie tych zawirowań Marceli de Bordeaux-Ossoliński odszedł z Akademii Sclavińskiej i założył Akademię Polinaukową w Bordonii, która wygłosiła pierwszy wykład o tytulaturze sarmackiej, który może być przydatny w Sarmacji. Jeśli mowa o Akademii Sclavińskiej - Sclavińczycy wciąż oczekują na ogłoszenie, kto będzie pełnić funkcję Rektora do czasu znalezienia nowego.

W trakcie koronacji w Starosarmacji wystartował Turniej Rycerski! Rycerz z Yaleni został zwycięzcą. Janusz Pałaszek został dyrektorem Instytutu Monitorowania Ruchów Antymonarchistycznych. Jesteśmy ciekawi czy jego kadencja będzie naszpikowana takimi wydarzeniami jak manifest republikański Roberta Fryderyka - obecnego Króla Dreamlandu i Scholandii znanego jako Robert II Fryderyk.
Warto wspomnieć, że Sejmik wciąż debatuje nad projektem nowej konstytucji. O wynikach poinformujemy Państwa.

Teutonia natomiast nieco spowolniała, co jest zapewne wynikiem nieobliczalnej zimy w tamtym regionie. Wielu mieszkańców musiało pozostać w domach, co spowodowało dość wysokie zużycie elektryczności i awarię w pobliżu Auterry (wiem, bo posiadam tam jedną ze swoich rezydencji). Jednak nie jest tak, że nic się nie dzieje. Zamieszkał i podzielił się tą informacją Sergiej von Stenberg - czy spowoduje, że kraina zimy ożywi się chociaż na trochę? Zobaczymy! Ciężką pracę nad budowlami w swoim potencjalnym lennie Rotwald będzie mieć Albert Jan Maat, który zwrócił się z wnioskiem o nadanie lenna, a Królowa Joanna Izabela wyraziła zgodę.

Hasseland ma Lorda Protektora! Został nim Piotr de Zaym, który bardzo sprawnie rozpoczął pracę. Podzielił swoją Kancelarię na Departamenty: Legislacji, Spraw Obywatelskich, Interesu Hasselandzkiego i Heroldię Hasselandzką. W międzyczasie Józef Sowiński przedstawił propozycję zmian w Hasselandzie pod nazwą Hasseland 3.0. Obecnie Hasselandczycy nad tym debatują, a o ich wyniku oczywiście poinformujemy.

Czym zajmuje się obecnie Bialenia? Aktualizacją działów forum w Uniwersytecie Bialeńskim, która ma stworzyć czytelniejszy odbiór. Hewret von Thorn ma pomysł na stronę główną, która może być obecnie nie do końca aktualna. Natomiast Parlament w Republice miał ostatnio dużo pracy - przyjęto ordynację wyborczą, ustawę o udziale obywateli w sprawowaniu władzy, ustawę o Incompatibilitas, ustawę o szkolnictwie wyższym, ustawę o świętach narodowych i ustawę o zrzeszeniach, co jest prawdopodobnie wynikiem przyłączenia do Sarmacji.

Dku9V965.png

Decyzją Pulsu News nie zdecydowano się na otwarcie głosowania w liście przebojów. Po wewnętrznych namowach zdecydowano objąć patronat nad TOPSlavonija. W ostatnim głosowaniu zwycięzcą został utwór Shakiry i Malumy - Chantaje. Obecnie trwa głosowanie, które będzie trwać do 31 stycznia. Zapraszamy do głosowania.

Czy ktoś kiedykolwiek zastanawiał się nad tym skąd jest ród von Hippogriff? Jeśli tak, to Januszek Pałaszek postanowił dokładnie wytłumaczyć skąd się wziął i jak wyglądała jego historia. Jeśli chcesz ją poznać to przeczytaj artykuł! Serdecznie zapraszam.

Kolejny rozdział Grawifamy Sarmaty dostępny w książkach! Heweliusz Popow-Chojnacki wraz z badaczami i tłumaczami pism Proroka Antoniego Hermana Strzałeckiego postanowili oddać go do publikacji. Zapraszam do czytania.

Dziękuję serdecznie za dotrwanie do końca noworocznego wydania Pulsu News. Kolejny już w przyszły wtorek. Życzę Wam wszystkiego co najlepsze w roku 2019. Oby jak najmniej realiozy!

OGŁOSZENIE WYDAWCY

Poszukiwani dziennikarze do współtworzenia Pulsu News.
Poszukiwany edytor do wydania Spisku i Zemsty w wersji PDF.
Poszukiwana osoba do wykonania grafik w Spisku i Zemście.
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Fryderyk von Hohenzollern.
Serduszka
12 977,00 lt
Ten artykuł lubią: Józef Sowiński, Albert Jan Maat von Hippogriff, Andrzej Swarzewski, Prokrust Zombiakov, Antoni Kacper Burbon-Conti, Fryderyk von Hohenzollern, Marceli z Ossolińskich Bordoński, Albert Felimi-Liderski, Filip I Gryf, Tomasz Ivo Hugo, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Severin von Verwaltung, Adam Jerzy Piastowski, Piotr III Łukasz, Alfred Fabian von Tehen-Dżek, Ludwik Tomović, Januš Allan von Hippogriff, Daniel Szekeres, Król Patryk I Labacki, Paulus Buddus, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini.
Komentarze
Albert Jan Maat von Hippogriff
Bardzo dobre wydanie - pozdrawiam Redakcję ;)
Jeśli chodzi o grafika, polecam sprawdzić Alexa Joe. Jest rzetelny i kreatywny. Z tego co widzę, wykonanie także pozostaje bez zarzutu :D
Odpowiedz Permalink
Józef Sowiński
Mam jedno pytanie: Spisk i Zemsta- jest to powieść/dzieło literackie? Jeśli nikt się nie znajdzie z chęcią zajmę się stroną edytorską...
Odpowiedz Permalink
Prokrust Zombiakov
Cytuję:
Warto nadmienić, że kandydat na Kanclerza ma poglądy w niektórych miejscach dość rozbieżne do Ponadnarodowego Bloku Monarchistycznego

Zapewniam że PMN nawet wewnętrznie ma poglądy rozbieżne w niektórych miejscach. Czy redakcja miała na myśli jakąś wyjątkowo istotną rozbieżność ?
Odpowiedz Permalink
Prokrust Zombiakov
PBM, PBM, PBM...
Odpowiedz Permalink
Rihanna Aureliuš-Sedrovski
@Zombiakov poglądy republikańskie, które skutkowały powstaniem Republiki Bialenii :)
Odpowiedz Permalink
Józef Sowiński
@Zombiakov Każdemu literówka może się zdarzyć :P
Odpowiedz Permalink
Rihanna Aureliuš-Sedrovski
@Zombiakov mogę stosować PBM jako skrót od Ponadnarodowego Bloku Monarchistycznego?
Odpowiedz Permalink
Prokrust Zombiakov
@Rihanna - nie wiem :) Ja stosuję bo to jest naturalny odruch. Kto wolnej Sarmatce zabroni ?
Odpowiedz Permalink
Rihanna Aureliuš-Sedrovski
@Zombiakov w końcu wolność!
Odpowiedz Permalink
Filip I Gryf
Dobry artykuł. ☺
Odpowiedz Permalink
Adam Jerzy Piastowski
Kilka literówek w tekście, ale generalnie wygrzebane informacje i spostrzeżenia trafne. Szkoda może tylko tej Teutoni, że autorka widzi tylko śniegu kupę.
Odpowiedz Permalink
Januš Allan von Hippogriff
Świetna gazeta
Odpowiedz Permalink
Albert Felimi-Liderski
Bardzo zgrabne podsumowanie.
Odpowiedz Permalink
Defloriusz Dyman Wander
Zwrocmy uwage na nieustajaca i merytorycznie nieskalana dzialalnosc cial przedstwicielskich Bialenii. Ktora, oczwiscie, rula.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.