Sarmacka Partia Ludowa, Peter West, 02.01.2019 r. o 13:39
[Wybory do sejmu] Peter West - Sarmacka Partia Ludowa

C9N52uTd.png

Drogie Sarmatki i Sarmaci,

W nadchodzących wyborach do Sejmu kandyduję na urząd Posła z listy:
KW Sarmackiej Partii Ludowej

Jestem ambitnym członkiem sarmackiej społeczności. Zaangażowany w jej życie. W poprzedniej kadencji zasiadałem już w Sejmie i sądzę, iż wykazałem się dużą aktywnością (uczestniczyłem we wszystkich głosowaniach, wypowiadałem się podczas większości sejmowych debat).


Oto plan działania na początek nowej kadencji Sejmu:

Ważną ustawą będzie na pewno wprowadzenie uniwersalnej zasady rozstrzygania każdej niejasności na korzyść obywatela. Gdy władzę będą miały jakieś wątpliwości w danej sprawie to zawsze będą musiały spoglądać na dany problem z korzyścią dla obywatela. Organy Państwa są dla obywateli, a nie obywatele dla urzędów.

Jednym z priorytetów będzie na pewno wydłużenie możliwości edycji artykułów. Zmiana sądzę bardzo potrzebna. Dzisiaj gdy w ciągu godziny nie zorientujemy się o błędach w artykule później nie mamy już możliwości edytowania artykułu.
Wstępnie proponujemy wydłużenie możliwości edycji artykułu nawet do 48 godzin. W porównaniu z obecną godziną jest to znacząca zmiana.

Ostatnim projektem który chciałbym przedłożyć Sejmowi będzie wydłużenie kadencji Sejmu do czterech miesięcy. Uważam, że wybory do Sejmu trzy razy w roku w zupełności wystarczą (w razie czego zawsze można Sejm rozwiązać).


Moimi głównymi założeniami którymi będę się kierował podczas kadencji sejmu będą:
- utrzymanie monarchii,
- aktywizacja społeczeństwa,
- Sejm dla obywateli.

Ktoś powie, że to mało...ale wolę obiecać coś czego jestem pewien, że będę chciał wprowadzić, niż coś co jest nierealne. Podałem trzy konkretne postulaty. Sądzę, że to i tak lepiej niż ogólniki niektórych moich kontrkandydatów. W wielu przewija się schemat" wybierzcie mnie to będzie dobrze, bo musi być dobrze, bo po to kandyduje, żeby było dobrze...".

Na pewno wiele nowych pomysłów przyjdzie z biegiem czasu.

Słyszeć też można głosy...postawmy na nowych. Owszem aktywizacja nowych jest ważna ale sądzę, że Sejm składający się tylko z nowych będzie sparaliżowany.
Apeluję więc wybierzcie nowych, średnich i starych. A szczególnie ŚREDNICH ;)

Do zobaczenia przy urnach!
Peter West
Wasz poseł :D
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Filip I Gryf, Piotr III Łukasz.
Serduszka
4 400,00 lt
Ten artykuł lubią: Filip I Gryf, Andrzej Swarzewski, Cudzoziemiec 1, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Piotr III Łukasz.
Komentarze
Filip I Gryf
Życzę sukcesu w wyborach. Składam je, mimo że sam kandyduje, ale co do jednego mamy rację. Że oprócz nowych (ekhm którym np.ja jestem ☺) powinni też być doświadczeni. Do zobaczenia( mam nadzieje) w sejmie.
Odpowiedz Permalink
Prokrustes
Dlaczego akurat 3 wybory w roku a nie dwa albo tak jak teraz 4 ?

Wedlug mnie wydluzanie kadencji to zly pomysl ze wzgledu na zmiennosc naszej aktywnosci. Ostatnimi czasu nie pamietam sytuacji zeby Sejm byl tak aktywny i tworczy ze nagle pojawienie sie wyborow ucielo niedokonczone dzialo.
Odpowiedz Permalink
Peter West
@Zombiakov
Może faktycznie ten punkt jest kontrowersyjny (jak większość tym podobnych). To tylko propozycja a co z niej wyjdzie to inna sprawa.
Odpowiedz Permalink
Otto von Spee-Asketil
Jeszcze raz ktoś napisze o konieczności utrzymania monarchii, to zacznę strzelać w tłum.
Jeden RCA napomknął o republice miesiąc temu, po drodze zdążył się zawinąć do Drimów, ale każdy robi z tego gwóźdź programu. To już proponuję reklamować się utrzymaniem istnienia forum albo liberta, przynajmniej nie będzie tak monotematycznie.
Odpowiedz Permalink
Peter West
@OvS Ja w planie kanclerskim miałem debatę nad prezydentem więc stąd ten postulat u mnie, że jednak zmieniłem podejście do tematu.
Odpowiedz Permalink
Prokrustes
@OvS - no właśnie tak jak pisze @West - nie do końca. Bo wtedy przyszedł taki moment, że nagle większość rządu to mieli być zwolennicy gruntownej zmiany. I może teraz rzeczywiście, po odejściu RCA, zagrożenia nie ma to jednak dobrze jest głośno powiedzieć za czym się opowiadamy. Zwłaszcza, że RCA prędzej czy później wróci - może za pół roku a może za dwa lata.
Odpowiedz Permalink
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Cytuję:
utrzymanie monarchii
Co wywołało tak nagłą zmianę frontu? Zdrada sprawy republikańskiej dokonana przez pewnego króla Dreamlandu? :)
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Przedłużycie czas edycji artykułów, wydłużycie kadencję Sejmu i co potem? Będzie się dłużej opierniczać? ;-)

A tak na serio, to co się kryje pod tymi hasłami? Bo to są hasła, nie konkrety.

Utrzymanie monarchii, to nie jest jakieś zadanie Sejmu, ani też nie idzie legion republikanów w wyborach do Sejmu, żeby im się przeciwstawiać.

W jaki sposób, jako Poseł, chce Kandydat aktywizować społeczeństwo i czemu nie może tego robić bez mandatu?

Co powoduje, że teraz Sejm nie jest dla obywateli? Co chcecie zmienić w obecnym stanie?
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.