Bullace Inc., Albert Felimi-Liderski, 29.12.2018 r. o 16:39
[Wybory PG] Albert Felimi-Liderski

zFgPr66w.png

Albert Felimi-Liderski — kandydat na urząd PG


Drodzy Obywatele!

Lata mijają, a tymczasem moja skromna osoba ponownie chce objąć urząd Prefekta Generalnego. Co w zasadzie mam do zaoferowania? Po co mi to? Jakie mam doświadczenie? Czy obawiam się porażki z ob. Przeciw Wszystkim?

Działam w Sarmacji z różnym zaangażowaniem od ponad siedmiu lat. W tym czasie byłem Kanclerzem, wysoko postawionym urzędnikiem, a także liderem na szczeblu samorządowym, trzykrotnie pełniłem posługę poselską. Najistotniejsze jednak w tym przypadku jest moje, jak śmiem twierdzić, niebagatelne doświadczenie jako Prefekt Generalny. Spędziłem na tym urzędzie dotychczas dokładnie 469 dni i tym faktem pragnę poświadczyć moje doświadczenie i kompetencje niezbędne do przewodzenia Prefekturze.

W ostatnich latach zmieniło się znaczenie urzędu Prefekta Generalnego, co wiąże się z ewolucją kultury politycznej w Księstwie. Dawniej miewaliśmy więcej zaognionych konfliktów, stykaliśmy się z pełną ekspresji kulturą wandejską, a także w Sarmacji działało zwyczajnie więcej wyrazistych osobowości. Ówcześnie, Prefekt zobowiązany był reagować znacznie częściej i szybciej, a takze bardziej aktywnie monitorować przestrzeń publiczną. Wiązało się to z licznymi kontrowersjami, różnymi doktrynami, krótko mówiąc: działo się.

Obecnie Prefekt Generalny wydaje się być pozbawiony pracy. Konflikt polityczny zdecydowanie przyhamował, a społeczeństwu momentami zdaje się brakować „werwy”. Zostawia to pole do rozważań nad pozycją Prefektury w ustroju zarówno politycznym, jak i społecznym Księstwa. Moim zdaniem, PG wciąż spełnia istotną rolę, będąc swoistym wentylem bezpieczeństwa i nieco bierniejszym niż dawniej obserwatorem życia publicznego.

W związku z powyższym, trudno cokolwiek mi Wam, Wyborcom, z tego miejsca obiecać. Obowiązki ustawowe to oczywista oczywistość i zobowiązanie, które bierze na siebie każdy Prefekt. Uważam jednak, że obecny okres w życiu Księstwa sprzyja redefinicji pojęć — dlatego jako Prefekt Generalny mam zamiar podjąć się zadania przywrócenia starych, zapomnianych zdaje się cech Prefektury: prestiżu i szacunku.

Respekt do urzędu ma swoje źródło przede wszystkim w postawie osoby, która go sprawuje. Historia pokazuje, że osoby pełniące funkcję PG potrafiły mieć niemały wpływ na życie publiczne Księstwa i swoimi działaniami prezentowały nierzadko wzór cnót obywatelskich. Pragnę być Prefektem aktywnym, zabierającym głos w tematach dla społeczeństwa ważkich i istotnych. Ufam, że chociaż w części uda mi się „odrestaurować” Prefekturę i przywrócić jej dawne znaczenie.

Wierzę, że niniejszy artykuł przekonał Was do oddania głosu na moją kandydaturę. Jeśli jednak nadal gdzieś z tyłu głowy chodzi Wam ob. Przeciw Wszystkim — zachęcam do zadawania pytań i dyskusji w komentarzach.
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Paulus Buddus.
Serduszka
6 310,00 lt
Ten artykuł lubią: Cudzoziemiec 1, Apolinary Montserrat, Severin Verwaltung-Esteladio, Filip I Gryf, Józef Sowiński, Paulus Buddus, Andrzej Swarzewski, Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz, Laurẽt Gedeon I, Tomasz Ivo Hugo, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini.
Komentarze
Filip I Gryf
Mam nadzieję, że obietnice nie pójdą w zapomnienie po wyborach.
Życzę wytrwałości i dobrej pracy.
To czekam na 4 stycznia. :-)
Odpowiedz Permalink
Paulus Buddus
Albercie - gdzie się oddaje głos? <3
(nie wiem, czy coś się zmieniło i PG wybiera Książe, czy lud - jeśli lud to głosuję na Ciebie)
Odpowiedz Permalink
Filip I Gryf
@PaulusBuddus
Po ustawie o tam powszechnym wyborze PG. Chyba od 2 tyg.
Odpowiedz Permalink
Albert Felimi-Liderski
@PaulusBuddus po nowelizacji Prefekt Generalny wybierany jest w głosowaniu powszechnym. Z góry dziękuję :-)
Odpowiedz Permalink
Prokrustes
@Albert

A co kandydat uważa o tej formie wyboru PG ? Tak całkiem apolitycznie rzecz jasna. Z perspektywy PG.
Odpowiedz Permalink
Albert Felimi-Liderski
@Zombiakov uważam przede wszystkim, że brak było argumentów za zmianą formy wyboru. Rzekoma stronniczość prefektów to jak dla mnie wyimaginowany problem, w związku z czym przeprowadzono zmianę dla samej zmiany. Sam sposób wyboru jest mi prawdę mówiąc obojętny - jeśli jednak go zmieniać, to wtedy, kiedy naprawdę zachodzi taka konieczność. Dodatkowe papierki i mącenie w prawie jest zbędne.
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Szczerze polecam tego Allegrowicza. Jako obywatel, były książę i w ogóle
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.