Trybuna Diuków, Prokrustes, 28.12.2018 r. o 14:35
[Wybory] Prokrust Zombiakov - kandydat na posła

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Drogie Sarmatki i Sarmaci,

W nadchodzących wyborach do Sejmu kandydauję na urząd Posła z listy:

KW Ponadnarodowy Blok Monarchistyczny


K
im jestem ? Przez ponad 15 lat v-życie robiłem i wyrabiałem różne rzeczy a długimi okresami w ogóle mnie nie było. Nigdy jednak nie powiedziałem "odchodzę" ani "zrzekam się obywatelstwa" (raz zrzekłem się tytułu kawalera ale to przez RCA więc się nie liczy). Nawet gdy umarłem w więziennej celi to rozpocząłem jedynie kolejny rozdział gdyż jak ujęła to wielka poetka Narewsława:

"Każda przecież śmierć
to tylko ciąg dalszy,
a logi zdarzeń
zawsze otwarte w połowie."

9BSj9gKy.png

Pod postacią klonów romansowałem z mniejszymi państwami (dwoma), wykorzystywałem luki w systemach (Syriusz), skryptami robiłem to co kultura nakazywała robić ręcznie (chodzenie po mapie w ZW), przegrywałem potyczki retoryczne i w końcu posuwałem się za daleko w działaniach i wymianie zdań. Ecce Hommo, ecce Cadaver ! (lub jakoś tak).

Co konkretnie robiłem w ciągu tych 15 lat ? Nie jest to ważne gdyż na wspominaniu dawnych przewag nie buduje się przyszłości. Obecnie jestem Namiestnikiem Starosarmacji, trenerem w SLP, Radnym Grodziska. Kręcę Zyriuszem, współorganizuję Turnier Rycerski, osobiście prowadzę politykę informacyjną prowincji i po starej znajomości szczypię Roberta Fryderyka (za równo Pierwszego jak i Drugiego) przy każdej okazji.

D
laczego kandyduję ? Nie cechuje mnie naiwny optymizm ani wyrachowany ... republikanizm. Nie śmiem napisać, że znam lekarstwo na całe zło i, że potrafię wskazać punkt podparcia dzięki któremu chociaż o piksel ruszę Księstwo w kierunku przeciwnym niż czarna dziura AltaVisty.

Kieruje mną czysta afirmacja wirtualnego życia. Kocham tę nieuchwytną ideę stojącą za Sarmacją. Ideę która niczym śliski glut przecieka nam przez palce wraz z każdym nieudanym lub po prostu zarzuconym projektem i spada na cmentarną glebę czekając by znów ją podnieść, uformować i ponownie wypuścić z rąk.

Jednak Sejm oraz "rządzenie" Księstwem to Dundersztyc wspomnianej idei a zarazem jej największe osiągnięcie. Przez lata rozwoju naszego społeczeństwa udało się stworzyć system władzy który odbiera wszelką chęć i nadzieję. System który poza drobnymi i powtarzalnymi korektami nie drgnie ani trochę. System który zdegradował Kanclerza do roli klepacza wniosków - Kanclerza który powinien mieć w rękach najwięcej śliskiego gluta idei oraz największe możliwości kreacji. System który dojrzał i zawiesił niepewny czynnik ludzki w próżni - odciął nas jak Hal 9000.

Afirmacja nietrwałości, przemijania i nieprzewidywalności to nasz współczesny "brak". Brakuje nam Afirmacji.

C
o chciałbym robić w Sejmie poza afirmowaniem zmienności śliskiego gluta idei ? (przyznam, że zaczynając pisać swoją deklarację wyborczą nie sądziłem, że dojdę do takiej konstrukcji i cieszy mnie niezmiernie jej nieprzewidywalność)

  • chcę, podobnie jak inni kandydaci, żeby wszystko działało sprawnie z nacisikiem na "wszystko", "sprawnie" i "działało".
  • chcę popierać zmiany i reformy mieszczące się w warunkach granicznych - a nimi są niekadencyjna Monarchia, poszanowanie Obywateli oraz względna kultura debaty publicznej.
  • chcę wymagać od Rządu dobrej pracy lub jeszcze lepszych wymówek
  • chcę się uczyć i szukać odpowiedzi na dezintegrację Księstwa
  • chcę znaleźć i zlikwidować chociaż jeden paragraf


A
czego wy chcecie ?
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Paulus Buddus.
Serduszka
7 424,00 lt
Ten artykuł lubią: Cudzoziemiec 1, Józef Sowiński, Andrzej Swarzewski, Filip I Gryf, Julian Fer at Atera, Piotr III Łukasz, Laurẽt Gedeon I, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Adam Jerzy Piastowski, Vladimir ik Lihtenštán, Paulus Buddus.
Komentarze
Filip I Gryf
Do sejmu walka trwa.☺
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Powód zrzeczenia się kawalera przekonał mnie!
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
A pewni, że poprę :)
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Na tej gali entuzjazmu zostaje mi tylko życzyć wytrwałości i samozaparcia w dążeniu do wyznaczonego celu :D
Odpowiedz Permalink
Adam Jerzy Piastowski
Interesujące.
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec 1
Jest Pan jednym z 3 osób na które rozważam oddanie głosu z jednego powodu-
szczerości. Mówi Pan prosto z mostu co myśli, choć nie do końca popieram aż tak ostry język. A więc życzę powodzenia i sukcesu.
Permalink
Paulus Buddus
Prafrazjąc nieistniejącego Zenka Martyniuka "oczarowałeś mnie" także dam lajka znaczy oddam głos na Cię :)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.