Głucha starszyzna Ebruzów

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
ZJ11mz6Y.png

Na czele Królestwa Dreamlandu ponownie stanął władca z importu. Regentka Karolina Aleksandra opublikowała dziś proklamację, w której obwieściła koniec bezkrólewia. Konwent Seniorów powierzył koronę Robertowi Fryderykowi, byłemu księciu Sarmacji i niezmiennemu hipokrycie. Czy Dreamland jest rzeczywiście aż tak ubogi w materiał nadający się na przywódców? Dlaczego seniorzy boją się wolnej elekcji?

Era królów sarmackich

Po abdykacji Edwarda II tron powierzono Alfredowi, który działał w Sarmacji jako Martin Schlesinger-Asketil, twórca sławnego Kodeksu Postępowania Sądowego. Po nim kolej przyszła na Karolinę von Lichtenstein panującą pod imionami Karoliny Aleksandry. Niestety Diuczessa Wspomożycielka nie zdołała pogodzić nadmiaru obowiązków i znowu przekazała koronę Alfredowi. Po jego drugiej abdykacji na tron wstępuje Robert II Fryderyk. Nie powiodło mu się z mitrą książęcą na głowie i wszystko wskazuje na to, że nie powiedzie mu się i z koroną.

Zdrajca, wypierdek i dziad

Między innymi takimi rzeczownikami Dreamlandczycy określili nowego króla. Nie da się nazwać tych reakcji li tylko niechęcią, przebija przez nie rozgoryczenie. Warto przyjrzeć się im bliżej:

Sted Asketil: Z checia pojde na pierwszy ogien - nie potrzeba nam tutaj tego spadochroniarza i zapchaj dziury. Nie chcemy uzurpatorow - spieprzaj importowany dziadu na Madagaskar.

Sted Asketil: No brak mi slow... konwent zgryzliwych tetrykow sprawil nam zajebisty prezent swiateczno noworoczny. W wynikow wyborow przyjmujesz porazke, a pokatnie wcisnietemu sarmackiemu spadochraniazowi wypada tylko powiedziec... spierdalaj dziadu. Jestem za pelna obstrukcja nominanta i doprowadzeniem do wolnej elekcji (sam wiele nie zdziala, choc jak wiemy byly i takie przypadki). Sam jednoczesnie deklarujac ze nigdy nie chcialem, nie chce i nie bede zasiadac na zlotym, nocniku. TAK - namawiam do bojkotu tego zapchajdziury, zjednoczenia sie i wypieprzenia go na Madagaskar. Tak jestem swiadom zagrozen... Ale szczerze? Rownie dobrze Krolem mogl zostac tow Ipanienko - bez obrazy. Zchcecia zawiazal bym koalicje z lewa i prawa strona - jezeli jest nas wiecej zrobmy walna elekcje i wybierzmy "swego" krola - obcych wypierdkow nie chcemy.

Daniel von Witt: Przepraszam za moc tych słów, ale królów seniorów pojebało do reszty.

Aluś de la Ciprofloksja: Ja temu wielokrotnemu zdrajcy przysięgi szlacheckiej składał nie będę. Dla mnie tron dreamlandzki pozostaje nieobsadzony. Już Alfred był lepszy, bo przynajmniej miał jakieś poczucie lojalności. A RCA gotów jest nawet najbardziej frajerski numer wykręcić jeżeli przyniesie mu to profity.


Konwent Seniorów ponownie nie uwzględnił obywateli w swojej decyzji. Wąskie grono ludzi, którzy nie biorą aktywnego udziału w życiu (lub raczej umieraniu) Królestwa, zdecydowało za samych zainteresowanych. Raz jeszcze – gorycz i zawód oraz nawoływanie do wolnej elekcji.

Jezus – Król Dreamlandu

Konwent Seniorów boi się wolnej elekcji z jednego tylko powodu – królem zostać mógłby ktoś, kto nie pasuje do tradycyjnego profilu monarchy. Strach przed innowacjami i zabetonowanie w ciasnych wyobrażeniach rządzi głowami głuchej starszyzny, która najlepsze lata swojej aktywności ma za sobą, ale wciąż uparcie wierzy w blichtr Ebruzów.

Nie udawajmy, że decyzje byłych królów są światłe. Narzucanie obcych, którzy nie orientują się w życiu Królestwa, nie będzie służyć czemuś konstruktywnemu. Wolną elekcję należałoby zwołać już po abdykacji Karoliny Aleksandry, której największym błędem było wyznaczenie Alfreda na następcę. Jeśli Robertowi Fryderykowi zależy rzeczywiście na Dreamlandzie, powinien złożyć koronę, zanim ją przywdzieje i doprowadzić do jawnego, demokratycznego wyboru króla.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
9 022,00 lt
Ten artykuł lubią: Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Joanna Izabela, Józef Sowiński, Apolinary Montserrat, Tomasz Ivo Hugo, Severin Verwaltung-Esteladio, Andrzej Fryderyk, Laurẽt Gedeon I, Adam Jerzy Piastowski, Albert Felimi-Liderski, Markus Arped, Sted Asketil, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Filip I Gryf, Julian Fer at Atera, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini.
Komentarze
Prokrustes
Cytuję:
powinien złożyć koronę, zanim ją przywdzieje i doprowadzić do jawnego, demokratycznego wyboru króla.

W imie republiki :)
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Chyba raczej NIEsławnego Kodeksu ;-)
Odpowiedz Permalink
Hewret z Gerwenu
Czy korona jest cięższa od mitry?
Odpowiedz Permalink
Markus Arped
@Hewret, jest. W końcu baridajską koronę szybciej musiał zrzucić.
Odpowiedz Permalink
Sted Asketil
Zabierzcie go sobie z powrotem i dajcie mu bana na opuszczanie granic KS...
Permalink
Tomasz Ivo Hugo
My go nie dawaliśmy. Kto go wziął, niech teraz odpowiada i tłumaczy się. Nie powiem, żeby nie było fety, ale to nie my za tym stoimy.
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
No niech mu tam. Będzie miał co wstawić w podpisie ;)
Odpowiedz Permalink
Filip I Gryf
Król wyśmiany, jaki to król-republikanin?
Odpowiedz Permalink
Andrzej Swarzewski
@JanuszekPalasz A dlaczego republikanin nie miałby być królem? Bierze się taką władzę, jaka jest. Monarchiści też sięgają po demokratyczną władzę, a podobno z błota korony się nie podnosi. :))
Ja tam życzę JKW wszystkiego najlepszego i dużo wytrwałości. Dziwię się aż takiemu hejtowi wobec Księcia Seniora ze strony... monarchistów.
Przez ataki personalne to my nowej jakości nie zbudujemy. I nie, to nie jest żaden sposób na narrację.
Odpowiedz Permalink
Filip I Gryf
To jest dla mnie dziwne. Pomimo, że w naszej monarchi jest pewna demokracja jednak to są dwie różne rzeczy. Na dodatek Robert Fryderyk był królem, potem nawoływał do republiki po czym został królem Dreamlandu.
Odpowiedz Permalink
Roland Heach-Romański
Sinusoida, mówi to panu coś?
Odpowiedz Permalink
Filip I Gryf
@ZdrajcaNarodu
Mówi☺
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.