Trybuna Diuków, Prokrust Zombiakov, 23.12.2018 r. o 16:27
Szczodrych Godów !

W ostatnim tygodniu grudnia przychodzi ten czas gdy niemal wszyscy, niezależnie od wyznania i narodowości, jednoczymy się przy wigilijnym stole. Czy to z powodu wiary, przyzwyczajenia czy też zwyczajnego głodu i instynktu nakazującego pochłaniać każdą ilość strawy.

Większość z nas zapomina jednak o tym co najważniejsze a co dzieje się już dwa dni wcześniej. Oto światło pokonało noc i dni będą znów coraz dłuższe. Obok tego faktu nie można przejść obojętnym i chociaż jedząc i pijąc obficie o tym nie myślimy to czy wyobrażacie sobie życie w świecie w którym noc ostatecznie zatriumfuje ? Świat bez światła ? Świat z Mazdaistami, Chrześcijanami oraz wiernymi Powagi rozkładającymi bezradnie ręce w świecie bez słońca.

Kolędujmy, dzielmy się chlebem i kładźmy siano pod obrusy tak jak nas uczyli praojcowie. Tak jak oni oddajmy cześć Welesowi.

Pamiętajcie o przodkach i przygotujcie dla nich wolne nakrycie przy stole. Jeżeli macie możliwość, rozpalcie ogniska na cmentarzach by ogrzać dusze zmarłych.

Szczodrych Godów i pomyślnych wróżb na kolejny rok !
życzy Namiestnik i Opiekun Starosarmacji, Prokrust Zombiakov

9c5Gb0TN.jpg
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Ludwik Tomović.
Serduszka
4 010,00 lt
Ten artykuł lubią: Michelangelo Piccolomini, Józef Sowiński, Jan Sapieha, Laurẽt Gedeon I, Ludwik Tomović, Alfred Fabian von Tehen-Dżek, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini.
Komentarze
Michelangelo Piccolomini
Zaiste Mazda przemówił przez Autora tegoż artykułu.
Odpowiedz Permalink
Januszek von Hippogriff-Pałasz
Dziękuje Nanamiestni i oczywiście nawzajem.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.