Trybuna Diuków, Prokrustes, 23.12.2018 r. o 13:20
Kuryer Koronny 13/2018

37Jp7eia.png
17 grudnia 2018 r. Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser przedstawił w Sejmiku Koronnym projekt nowej konstytucji dla Starosarmacji. Zgodnie z zapowiedziami debata nad projektem ma być niespieszna i zanim przejdziemy do głosowania swoją opinię powinna wyrazić większość Posłów.

W związku z niewielkim poparciem społecznym upadł projekt starosarmackiego komitetu wyborczego. Namiestnik Prokrust Zombiakov poinformował, że w obliczu wyzwań stojących przed prowincją lepiej wstrzymać się i nie podejmować pochopnych działań nie mających swojego umocowania w woli Obywateli.

Senator Grodziska Heweliusz Popow-Chojnacki zwrócił się z listem diukpasterskim do mieszkańców Grodziska, Harz oraz Tropicany budząc sporo zainteresowania ale również kontrowersji. Z jednej strony Tropicana nie życzy sobie działalności KDW na wyspie, z drugiej Namiestnik nie uzyskał wyjaśnień dlaczego list dotyczy tylko wycinka ziem starosarmackich. Odpowiedzi również nie doczekało się pytanie o "katechizm dla początkumących" którzy chcieliby zgłębić drogę Powagi.

Na wniosek JKW Roberta Fryderyka miłościwie nam panujący JKM Piotr III Łukasz odebrał wnisokującemu starosarmackie lenno Czekany. Sytuacja wzbudziła lokalnie niewielki ferment gdyż jest to już druga taka sytuacja w historii Czekan oraz Księcia Seniora.

W Książęcym Mieście Grodzisk ruczyły prace skupione na stołecznch nekropoliach. Uporządkowana została lista znanych cmentarzy oraz przedstawiony długofalowy plan działania. Przynajmniej już wimy gdzie znajduje się Cmentarz Miejski a wkrótce być może ludzie przestaną tam ginąć pozbawieni map i błądząc bez nadziei.

Już za pięć dni swoje miejsce będą miały dwa doniosłe wydarzenia. Wieczorem dodbędzie się koronacja Piotra III Łukasza zaś w godzinach południowych tłumy Starosarmatów przemaszerują ulicami Grodziska świętując pierwszą miesięcznicę objęcia przez Prokrusta Zombiakova urzędu Namiestnika.

Trwają przygotowania do inauguracji zwodów w biegach narciarskich. W Zyriuszu powoli kończy się produkcja 50 zestawów sprzętu narciarskiego a lokalni aktywiści wyznaczają trasy biegowe i ogarniają kwestie logistyczne.

A teraz jak co tydzień przejrzymy wydarzenia piłkarskie po zakończeniu sobotniej kolejki SLP.


Ekstraklasa

W derbach Czarnolasu obyło się bez niespodzianek i FC (2) pokonało Powagę (10). Cocodrilos (6) przegrali z Krasnoludami. FC Bullace wygrało z Lotosem Trizopolis i awansowało na 8 miejsce.


Pierwsza Klasa

CKS Grabarnia Grodzisk zremisowała z Betonem Eldorat ale utrzymała pozycję lidera. W górę tabeli pną się KS Anioły Grodzisk - po drugiej wygranej z rzędu są już na (5). WW Laviwa Fer ciągle pogrążona w chaosie organizacyjnym okupuje ostatnie miejsce z kompletem porażek.


Druga Klasa

Polonia Czarnolas przegrała mecz na szczycie i spadła na (2). Osadzeni Grodzisk (5), Hetman Grodzisk (7) oraz Piraci z Tropicany (9) zremisowali swoje mecze.


Trzecia Klasa

Los Pinguinos de Sola wygrały z FC Rotor i awansowały na (7). Dyskobolia Czarnolas przegrała i spadła na (9).
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
5 203,00 lt
Ten artykuł lubią: Michelangelo Piccolomini, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Filip I Gryf, Cudzoziemiec 1, Józef Sowiński, Marceli z Ossolińskich Bordoński, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Jan Sapieha, Krzysztof Czuguł-Chan, Severin Verwaltung-Esteladio.
Komentarze
Filip I Gryf
Jak xawsze dobry kurier.
Odpowiedz Permalink
Taddeo von Hippogriff-Piccolomini
Krótko, zwięźle i na temat
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.