Wieści ze stadionów 2/2018

Radość w Wolnogardzie, gorycz porażki w Lisendorffie po pierwszej kolejce I rundy Pucharu

O
dmienne nastroje panowały po wczorajszych meczach pucharowych w dwóch bialeńskich miastach. W Wolnogradzie kibice cieszyli się ze skromnego zwycięstwa Unii 1-0 nad drużyną FC. Angstrem. Strzelcem jedynego gola w 24 minucie był pomocnik Kejstut Bielkevich. To skromna zaliczka przed meczem rewanżowym, ale i tak można uznać ją za sukces - wszak FC. Angstrem do drużyna drugoligowa. Mecz nie był pasjonujący, lecz liczy się przede wszystkim wynik.

P
owodów do radości nie mieli niestety fani Legii Lisendorff. Drużyna przegrała 0-3 z FC Almerą, również drugoligowcem, po emocjonującym spotkaniu. Do przerwy Legioniści tracili tylko jednego gola, po przerwie ich gra nie była dużo lepsza i stracili następne dwa. Znajdują się w dużo gorszej sytuacji przed rewanżem, aczkolwiek nic jeszcze nie jest stracone.

W
najbliższą sobotę obie drużyny spotkają się ze sobą w derbach Bialenii na stadionie im. Tomasza I w Lisendorffie. Lepsze nastroje przed derbami panują w stołecznej ekipie, której forma rośnie z meczu na mecz. Emocji z pewnością nie zabraknie.