Teutońska Akademia Medyczna, Alex Joe, 18.12.2018 r. o 21:09
Leczenie guzów mózgu - technika sclavińska, teutońska i baridajska

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Q8825adF.jpg


L
eczenie guzów mózgu to niezwykle trudna i czasochłonna terapia skoncentrowana na usunięciu narośli chorobowej z tkanki mózgowej Sarmaty. Na przestrzeni lat wykształciliśmy wiele technik, a artykuł omówi trzy, uważane za najważniejsze i najbardziej skuteczne.P
ierwsza technika, to saturoskopia przedczaszkowa, zwana inaczej techniką slavińską.
Na początku wymaga od operującego otworzenia czaszki sarmaty cięgłem von Herstvelda przy ciemiączku górnym. Po odsączeniu płynów mózgowych, operujący wzrokowo lokalizuje narośl (zgrubienie, czasami w kolorze tkanki mózgowej, chociaż zwyczajnie ciemniejsze) a następnie skalpelem usuwa je do, a dodatkowo około 2,5 - 3 cm zdrowej tkanki będącej w bezpośrednim sąsiedztwie guza. Po wykonaniu usunięcia czaszka jest zamykana, a skóra zszywana igłą rozmiaru 12 mm, najlepiej dostosowaną do powierzchni skórnych głowy.


tqq8CJ2E.jpg


D
ruga technika to reuloskopia przeznosowa, zwana również techniką teutońską. Przez niektórych leczenie to jest uznawane za najbardziej innowacyjne i skuteczne, jednak nie stosuje się go u pacjentów powyżej 70 roku życia. Wykonanie jej polega na wsunięciu rurki veskońskiej przez nos pacjenta, podaniu znacznej ilości środków znieczulających na bazie Książecu pospolitego (Principus vulgaris), powstrzymującego krwawienia. Po wyciągnięciu rurki wprowadzona zostaje sonda teutońska, która przez podanie kontrastu jest widoczna na aparaturze medycznej i pozwala zlokalizować narzędzie. Po dostaniu się do guza, zostaje on potraktowany znaczną ilością sywestesu oraz rorotnika. Subtancje te zmniejszaj obrzęk, a także wspomagają produkcję komórek macierzystych sarmackich mniejszych i poprzecznych. Po około 2 lub trzech zabiegach guz zaczyna zanikać. Leczenie trwa do 6 miesięcy. Na początku wiąże sie z dużym bólem głowy, który można łagodzić farmakologicznie. Skuteczność oceniana na 75%.


j3nO4xj6.jpg


O
statnia technika, to leczenie bardajskie. To najstarsza znana metoda leczenia guza mózgu. Powstała na bazie leczenia bólu głowy i nadciśnienia, które później okazały się skutkami komórek guzowych w tkance mózgowej. Leczenie polega na podawaniu ziół bardajskich (Uklęk swoisty, Maraletta Mała, Satylia Bardajska). Zioła należy podawać w formie naparów przez 4 tygodnie. Skutki są zauważane już po pierwszej terapii. W dawnych czasach stosowano również kąpiele w wywarze, co przez działanie osmozy również wykazywało skuteczność. Leczenie może powodować zapalenie zatok i rumień sarmacki i biegunki. Przez dzisiejszych medyków jest już w zasadzie niestosowane.


h9Xll26f.jpgAlex Joe
Pod Redakcją JKM Joanny Izabeli, Królowej Teutonii
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Piotr III Łukasz, Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz.
Serduszka
8 321,00 lt
Ten artykuł lubią: Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Piotr III Łukasz, Filip I Gryf, Joanna Izabela, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, Andrzej Fryderyk, Albert Felimi-Liderski, Adam Jerzy Piastowski, Konrad Jakub Arped-Friedman, Daniel Szekeres, Elżbieta Kaczmarek, Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz.
Komentarze
Filip I Gryf
Szybko i dobrze przedtawiobe.
Odpowiedz Permalink
Filip I Gryf
Chociaż trzeba by się zastanowić nad techniką starosarmacką ☺
Odpowiedz Permalink
Prokrustes
@JanuszekPalasz u nas się nie leczy, bo nikt nie choruje :) Guzy to problem społeczności o chwiejnym kręgosłupie ideowym.
Odpowiedz Permalink
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza
czyli co? raka leczyli kąpiąc się w rosole? XD
Odpowiedz Permalink
Adam Jerzy Piastowski
@Eradl raczej maczugą w łeb i po problemie ;)
Odpowiedz Permalink
Filip I Gryf
@Zombiakov
W sumie racja.☺ Najlepsi nie chorują.
Odpowiedz Permalink
GdL
Metod sclavińska opiera się na trwałym usunięciu mózgu.

100% uleczalność.
Odpowiedz Permalink
Joanna Izabela
@JanuszekPalasz
Ależ chorują, niektórzy nawet rozkładają się za życia. Natomiast w tej dziedzinie nie opracowali swojej metody.
Odpowiedz Permalink
Filip I Gryf
@CarmenLaurent
Wyjątkowi bez metody☺
Odpowiedz Permalink
Michaił von Hippogriff-Vovkulak
Technika sclavińska powinna wyglądać tak:
zapić kukulicą sukinsyna.
Odpowiedz Permalink
Wojciech Hergemon
Mi właśnie brakowało opisu metody gellońskiej, tj. trepanacja, modły, posolenie tkanki mózgowej, modły, nałożenie żabiego skrzeku, modły, zamknięcie czaszki i dla pewności modły.
Odpowiedz Permalink
Prokrustes
Z jednym ale - my w Gellonii nie mamy bogów i się nie modlimy
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.