Grawifama Sarmaty 2, 1-6:

rWnt15Uy.png
uvP72Dui.png
Siostry i Bracia!

W ostatnim czasie badacze i tłumacze pism Proroka Antoniego Hermana Strzałeckiego przetłumaczyli i oddali do publikacji kolejny rozdział Grawifamy Sarmaty. Głęboko wierzymy, że nauki w Niej zawarte przyczynią się do większego umacniania diuczej wiary w sercach wszystkich wyznawców!


Cytuję:
GRAWIFAMA SARMATY 2, 1-6:

[1] Gdy Prorok i Jego Uczniowie odpoczęli przy dużym głazie, ruszyli w dalszą wędrówkę po lesie. Wówczas upał był coraz bardziej dotkliwszy, a rozpięte konary drzew dawały upragniony cień.

[2] Przemierzając kolejne leśne ścieżki, Prorok zatrzymał się z Uczniami niedaleko powalonego dęba i uznał za stosowne odpocząć. Wtedy zaczął też głosić.

[3] „To Wam mówię: Jesteście dopiero u początku swej wędrówki na drodze wiary, lecz już teraz winniście wiedzieć, że wyznawanie Jej trudne będzie. Będziecie bowiem doznawać obelg i innych upokorzeń z powodu Mego imienia”. Uczniowie wówczas wyraźnie się zmieszali na te słowa.

[4] Prorok mówił dalej: „Będą też i tacy co z powodu wiary, będą was okradać, pomawiać, bić a nawet i zabijać”. Wówczas jeden z Uczniów słyszących te słowa oburzył się i powiedział do Proroka: „Mistrzu, czemuż nam to mówisz? Czyż nie lepiej i gorliwej służyć by Tobie nam było bez tej wiedzy?”

[5] Na to Prorok odpowiedział: „Prawda wielka jest w oczach Powagi, dlatego Wam to mówię. Potem byście między sobą skarżyli, że Was przed tym nie ostrzegłem. A Powadze tylko prawdę znający i prawdą się odznaczający, może najlepiej służyć”.

[6] Potem dodał: „Lecz nie obawiajcie się! Bowiem wszelaki trud Wasz i Wasze cierpienie, Powaga zauważy i wynagrodzi Wam bardziej, niżeli ludzie mogliby Wam wynagrodzić. Ten kto się nie będzie lękał i wytrwale będzie służył, pozna Powagę”.


Oto Słowa Powagi.
Powadze niech będą dzięki!Wszystkich chcących wspomóc finansowo na trudnej drodze głoszenia Powagi lub dołączyć do Kościoła Diuczej Wiary, zapraszamy do kancelarii. Za wszelkie datki składamy poważne Diuk zapłać.
Dotacje
1 500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Vladimir ik Lihtenštán, Julian Fer at Atera.
Serduszka
6 678,00 lt
Ten artykuł lubią: Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Filip I Gryf, Piotr III Łukasz, Marceli z Ossolińskich Bordoński, Józef Sowiński, Vladimir ik Lihtenštán, Laurẽt Gedeon I, Henryk Leszczyński, Julian Fer at Atera.
Komentarze
Taddeo von Hippogriff-Piccolomini
Zachowaj Powagę!!!
Odpowiedz Permalink
Filip I Gryf
Powaga naszą jedyną drogą.
Odpowiedz Permalink
Michelangelo Piccolomini
Prowadzę intensywne badania archeologiczne, żeby odnaleźć zaginione manuskrypty z czasów przedinternetowego Kościoła Mazdaistycznego. Z pewnością występują święte pisma, w których Święci, Katechoni lub Prorocy odnoszą się do tych fałszywych wierzeń. :)
Odpowiedz Permalink
Filip I Gryf
@Piccolomini
Do wierzeń kościoła mazdaistycznego? ☺
Bo na pewno nie Kościoła Diczej Wiary.
Niech ci zostanie przebaczone i niech Powaga będzie z tobą.
Odpowiedz Permalink
Michelangelo Piccolomini
@JanuszekPalasz To my modlimy się za Was, aby Święty Ogień Mądrości wypalił złe przekonania. ;)
Odpowiedz Permalink
Filip I Gryf
@Piccolomini
Ale nasza modlitwa prawdziwa i będzie z tego skutek ☺
Odpowiedz Permalink
Adam Rojsonov
POwaga to powaga:)
Permalink
Julian Fer at Atera
Powaga jedyną drogą, nadzieją i światłem :)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.