Trybuna Diuków, Prokrust Zombiakov, 16.12.2018 r. o 19:56
Kuryer Koronny 12/2018

37Jp7eia.png

W dniu 10 grudnia Namiestnik zdecydował o przyznaniu Januszkowi Pałaszowi pierwszej w historii Nagrody Uznaniowa "...w uznaniu wielorakiej aktywności na polach dyskusji publicznej, życia gospodarczego oraz samorządu Książęcego Miasta Grodziska..."

Królestwo Teutonii wybrało pierwszą Królową w swoich dziejach. Namiestnik Starosarmacji przesłał depeszę gratulacyjną JKW Joannie Izabeli. Trybuna Diuków dołącza się do życzeń 100 lat ciężkich walk ze rdzennymi Sarmatami.

Zakończyło się pierwsze posiedzenie Rady Książęcego Miasta Grodziska. Miejskie podforum wypuściło mnóstwo odnóg a Rada składa się już z czterech radnych: ds.kultury, ds.sportu i nekropoli, ds.mieszkańców i urbanizacji oraz ds.promocji. Burmistrz wydał również trzy rozporządzenia.

Dekretem Namiestnika utworzony został Instytut Monitorowania Ruchów Antymonarchistycznych w Grodzisku. Nowo postała instytutucja na razie czeka na swoja siedzibę (wątek na forum) jak również Dyrektora, na którego stanowisko trwa nabór.

Po krótkiej debacie w Sejmiku Koronnym Namiestnik na dorodze dekretu zdecydował o udzieleniu pomocy humanitarnej frakcji El Dictatore w toczącej się wojnie domowej na Tropcianie. Publikacji dekrety towarzyszyła odezwa a sam dekret najprawdopodbniej trafi pod obrady TK gdyż część obywateli kwestionuje prawo Starosarmacji do piętnowania socjalistów destabilizujących sytuację na Tropicanie.

Urząd Architektury, w osobie diuka Czuguł-Chana, wprowadził kluczową zmianę na stronie naszej Prowincji i teraz wyświetlani są dwaj przodownicy aktywności a nie tylko jeden.

Poza wspominanym Dyrektorem IMRA trwają poszukiwania współpracowników-reporterów dla Trybuny Diuków.

Z nieukrywanym żalem informujemy, że nasz krajan Peter West po długiej debacie i wielu zwrotach akcji został ostatecznie wystrychnięty na dudka przez koalicję i nie otrzymał wotum zaufania jako desygnowany Kanclerz. Życzymy powodzenia w dalszej karierze i znalezienia bardziej stałych sojuszników. W efekcie będziemy mieć nowe wybory do Sejmu.

Zyriusz. Stocznia - 26%, 50 sztuk nart biegowych - 62%.


Sarmacka Liga Piłkarska

Ekstraklasa - FC Czarnolas (3) wygrał z FC Bullace (9) 1:0, Cocodrilos de Punta (4) przegrali 0:2 a Powaga Czarnolas (10) 1:2

Pierwsza Klasa - WW Laviva Fer (10) przegrała 0:2, CKS Grabarnia Grodzisk wygrała 2:0 i utrzymała pozycję lidera. Również wygraną zanotowały Anioły Grodzisk (7).

Druga Klasa - w derbach STS Polonia Czarnolas (1) rozgromiła Osadzonych Grodzisk (5), Piraci (8) zdobyli jeden punkt a Hetman Grodzisk (6) przegrał.

Trzecia Klasa - Dyskobolia Czarnolas (7) przegrała z WM Wedla.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
4 465,00 lt
Ten artykuł lubią: Severin von Verwaltung, Antoni Kacper Burbon-Conti, Januszek von Hippogriff-Pałasz, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Krzysztof Czuguł-Chan, Józef Sowiński, Cudzoziemiec 1, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini.
Komentarze
Cudzoziemiec
Pan redaktor jest taki zabawny kiedy pisze "został ostatecznie wystrychnięty na dudka przez koalicję" — nie został. Popełnił nieakceptowalne błędy i poniósł tego konsekwencje. To pozwoli mu stać się silniejszym politykiem. Głaskanie nic by tu nie zmieniło.
Odpowiedz Permalink
Januszek von Hippogriff-Pałasz
Jak zawsze dobrze, sprawnie.
Odpowiedz Permalink
Prokrust Zombiakov
@RCA - czyli koalicja nie miała żadnych celów politycznych do zrealizowania i nie zależało jej na tym żeby wspólnymi siłami dopracować skład rządu itd. itp. Wolała wcześniejsze wybory niż w bólu i łzach popracować ze swoim kandydatem/współ koalicjantem.
Odpowiedz Permalink
Andrzej Fryderyk
A ja mam wrażenie, że lepiej czasem odpuścić niż iść w zaparte.
Odpowiedz Permalink
Prokrust Zombiakov
@anglov - w polityce ? odpuscic ? :) Zdrowy rozsadek w Sejmie ? Co za czasy.
Odpowiedz Permalink
Albert Felimi-Liderski
Trybuna jak zwykle na poziomie. Każda kronikarska aktywność jest na wagę złota, szczególnie w dzisiejszych czasach.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.