Krótka piłka 1/2018
Seria wydawnicza: Krótka piłka

2Pa45.jpg

Alex Joe ministrem? Czy rząd Westa uzyska wotum zaufania?

C
oś nieprawdopodobnego staje się faktem! Alex Joe, który dosłownie od kilku dni przebywa na terytorium Księstwa Sarmacji został nominowany na stanowisko Ministra Spraw Społecznych, Kultury, Edukacji i Promocji. Nominat głosi bardzo kontrowersyjne i sprzeczne poglądy - a to zakładał własną partię zgodnie z nurtem swojej filozofii wielkorefleksyjnej, a to głosił manifesty socjalistyczne, a nawet starał się o przyjęcie do bialeńskiej Wspólnej Przyszłości. Nominacja Alexa Joego budzi nie tylko zaskoczenie Redaktora Naczelnego "Gazety Niepokornej", ale i Sarmatów o dłuższym stażu obywatelskim. I tak Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste powiedział w trakcie debaty sejmowej:
Cytuję:
Dodatkowo, chciałbym się spytać - skąd taka kandydatura? Czy nie uważa Pan Kanclerz, że Pan Alex Joe (z domu Alexander Jonathan Joe), jako osoba młoda, nowa w Sarmacji i - co tu dużo mówić - na razie orientująca się w realiach sarmackich dosyć słabo i poruszająca się po naszym państwie dosyć niesprawnie, powinna na wstępie zadomowić się w Sarmacji i zaznajomić się z zasadami jakimi rządzą się państwa wirtualne, a dopiero potem zajmować wysokie państwowe stanowiska?

Poza tym, proszę wybaczyć bezpośredniość i pewnie niestosowność, ale muszę zapytać, biorąc pod uwagę dosyć charakterystyczną ekspresję z jaką Pan Joe działa. Czy kandydat na ministra został sprawdzony przez właściwe służby pod kątem ewentualnego kloningu? Jeśli tak to przez kogo - NIA, Prefekturę, inny organ - i jaki był wynik tej weryfikacji?

S
łowa Wielmożnego Boubaliny spowodowały, że Kanclerz West złożył wniosek o przebadanie tajemniczego Alexa pod kątem kloningu. Zobaczymy, co przyniesie owo badanie. Sam Joe broni się na mównicy, że nie chce dzielić, a łączyć. Oto jego słowa:
Cytuję:
Widzę również, ze moja osoba budzi różne emocje, a nie do końca rozumiem, z czego to wynika. Ja nie chce, abym był głównym bohaterem teatru politycznych działań. To często wiąże się z podziałami, a ja chce łączyć.
Jestem osobą aktywną społecznie, to jasne, bo zależy mi na działaniu. Czy kiedykolwiek zrobiłem coś, co może powodować niechęć do mnie - nie.

Kończąc pragnę wyrazić, iż postaram się, aby każdy Obywatel, czy mieszkaniec na koniec mojej działalności mógł powiedzieć - dziekuje. Ja również podziękuje.

T
ajemniczy Alex Joe to nie jednak nie jedyny problem Kanclerza. Zarzuty podniesiono w stosunku do kandydata na szefa MSZ - Alberta Jana Maata. Kandydat wygłosił ostatnio radykalny manifest socjalistyczny. Zdążył się jednak wytłumaczyć, że w kontaktach międzynarodowych pragnie budować dobre relacje ze wszystkimi krajami v-świata, które na to pozwolą, a jego manifest dotyczył jedynie rewolucji tropikańskiej.

G
azeta Niepokorna jest bardzo ciekawa tego czy rząd Kanclerza Westa uzyska wotum zaufania. Zarówno Alex Joe, jak i Albert Jan Maat głosili hasła socjalistyczne? Czy zatem rząd Kanclerza Petera Westa będzie rządem socjalistycznym? Biorąc pod uwagę kontrowersje związane szczególnie z osobą Alexa Joego, porażka tego gabinetu jest wysoce prawdopodobna. Możliwe, że przepadnie podczas głosowania w Sejmie. Czas pokaże.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
6 377,00 lt
Ten artykuł lubią: Józef Sowiński, Vanderlei àla Triste v. H. dela Sparasan, Filip I Gryf, Laurẽt Gedeon I, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Jakub Norbert Führlitz.
Komentarze
Alex Joe
Dwa słowa - Burza medialna.
Odpowiedz Permalink
Andrzej Swarzewski
Proponuję poczekać na decyzję Kanclerza.
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
Całym sercem z Ministrem Maatem! Ciekaw też jestem co wykombinuje Kanclerz West, co by o nim nie mówić, facet się stara od dawna. Minister Joe wydaje się osobą ciekawą, ale też mi się wydaje że chyba trochę zbyt szybko poszedł do resortu...
Odpowiedz Permalink
Vanderlei àla Triste v. H. dela Sparasan
Boubaliny <3
Odpowiedz Permalink
Filip I Gryf
Przyznam, że wybór rządu zakrawa o tragedie. Zobaczymy czy będzie wotum zaufania. A potem "niech się dzieje wola nieba, z nią się zawsze zgadzać trzeba" ☺
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
@JanuszekPalasz niech dzieje sie wola Szatana, nie tego drugiego dzbana
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
@JanuszekPalasz niech się dzieje wola Buddy, z nim nie zaznasz nigdy nuddy
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
@JanuszekPalasz niech się dzieje wola Wandy, bo niechybnie wymrą pandy
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
@JanuszekPalasz niechaj wola Sashy Grey / zawsze dzieje się, że hey
Odpowiedz Permalink
Filip I Gryf
@defloriusz
Niech się dzieje wola wszystkich, bo jeden chyba nie wystarczy :-)
Odpowiedz Permalink
Vanderlei àla Triste v. H. dela Sparasan
@defloriusz Niech się dzieje wola Poli, Pola dobrze się ... drapie za uchem.
Odpowiedz Permalink
Franz Langer
Zobaczymy co się stanie w Sejmie. Sytuacja wygląda dość ciekawie, jednak widać niechęć posłów do pomysłu aby Joe został ministrem i w sumie trudno im się dziwić...
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
@Vanderlei niech sie dzieje wola Gonga, Gong ci sprawnie mlaśnie drąga (BP MSPANC)
Odpowiedz Permalink
Józef Sowiński
Jeśli sejm nie zdecyduje się udzielić wotum zaufania zawsze pozostanie do wyboru obecny Kanclerz Erik. Myślę, że razem z powoli gruntującą się Partią Rozwoju będzie w stanie utworzyć silny i aktywny rząd.
Odpowiedz Permalink
Vanderlei àla Triste v. H. dela Sparasan
@defloriusz niech się dzieje wola Lecha, co zza grobu się uśmiecha.
Odpowiedz Permalink
Andrzej Swarzewski
Kanclerz Erik uzyskał zerowe poparcie. W razie nieuzyskania wotum zaufania (chociaż cały czas liczę na to, że uda się je uzyskać) najlepszą opcją byłoby zgłoszenia się trzeciego kandydata.
Odpowiedz Permalink
Albert Jan Maat von Hippogriff
Rząd nie socjalistyczny, lecz liberalny. a odnośnie tych sprzeciwów – chcieliście ruszyć sarmacki beton, więc nie narzekajcie, kiedy rządzić mają młodzi.
Odpowiedz Permalink
Jakub Norbert Führlitz
Kolejna seria wydawnicza? No, no. Sporo się tego porobiło.
Odpowiedz Permalink
Albert Felimi-Liderski
Ciekawa pozycja, będę śledził :-)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.