Park Stołeczny, Michaś Elżbieta II, 13.12.2018 r. o 17:24
Antoni Burbon-Conti Prezydentem Bialenii / Biuletyn informacyjny BAP

Innych kandydatów nie zgłoszono, a Naród kocha swojego Naczelnika, wynik wyborów prezydenckich był więc z góry przesądzony. Gdy piszę te słowa, kandydaturę Contiego poparło dwóch z trzech posłów, ale nawet jeśli ostatni wyrazi sprzeciw, Naczelnik Antoni zostanie pełnoprawnym Prezydentem. Antoni Burbon-Conti przeprowadził państwo przez okres ustrojowych burz, samodzielnie ugasił społeczne pożary i doprowadził do pomyślnej Unii z Sarmacją. Zadaniem na pierwszą kadencję w Sarmacji - a w całej historii państwa dwudziestą piątą - będzie położenie fundamentów pod utworzenie najsilniejszego kraju sarmackiej wspólnoty, doprowadzenie do renesansu jednego z najważniejszych państw polskiego v-świata i dalszy kurs w stronę jedności, pokoju i dobra.

***

W odradzającej się Bialenii kwitnie życie sportowe. Reprezentacja futbolowa rozegrała na stadionie narodowym dwa mecze towarzyskie. Zwycięstwo 5-2 ze Sclavinią nie podlegało żadnym wątpliwościom; Zieloni przeważali zdecydowanie i bezlitośnie wykorzystywali każdą okazję. W spotkaniu z Elderlandem padł remis 1-1. Minimalnie przeważali goście, ale piłka nożna nie zna kategorii "zasłużyć na wygraną"; jeśli chce się zwyciężyć, trzeba strzelić więcej goli, a to się Elderlandczykom nie udało. Praca selekcjonera von Lissendorffa przynosi wyraźne efekty.

***

Rozwija się życie polityczne. Do partii Wspólna Przyszłość (Andrzeja Swarzewskiego), oraz Partii Narodowej Solidarności PARNAS (Jarosława Karczowskiego) dołączyła dziś BAAS założona przez ppłk Defloriusza Wandera. Partia podkreśla przywiązanie do ludowych i trzecioświatowych tradycji Bialenii i postuluje militaryzację społeczeństwa.

Z zaskakująco zimnej Bialenii,
poniżej słupa rtęci,

Bogdan Stalinowski
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
5 023,00 lt
Ten artykuł lubią: Andrzej Swarzewski, Józef Sowiński, Thomas von Lisendorff, Antoni Kacper Burbon-Conti, Franz Langer, Filip I Gryf, Jakub Norbert Führlitz, Jan Sapieha.
Komentarze
Michaś Elżbieta II
Oj, rypnąłem się i poszło do Parku zamiast do Bialeńskiej Agencji Prasowej...jeśli czyta to ktoś władny i da się przenieść, to będę wdzięczny i kwiatowy
Odpowiedz Permalink
Thomas von Lisendorff
Ogólnie bardzo dobre wydanie.
Są tylko dwa chochliki. Wspólna Przyszłość nie jest partią Andrzeja Swarzewskiego. Jest on jednym z czworga założycieli partii.
Kolejny chochlik, partii BAAS nie ma. Nie została zarejestrowana przez władze Bialenii.
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
Przenosi się za dziengi @defloriusz ;)
Odpowiedz Permalink
Franz Langer
W ramach uaktualnienia artykułu wspomnę tylko, że kwadrans przed godziną 11 głos oddał trzeci z posłów. Parlament zatem poparł jednogłośnie nowego Prezydenta Republiki!
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
@RCA ech, wszystko za pieniądze. Materializm! No to niech zostanie w Parku, tu też dobrze.
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
@Langer Dziekuje za aktualizacje! Redaktor Stalinowski niestety nadużył z wyborczej radości kumysu w barze "Modry Bialenbasza" i zepsuł teleks na Poczcie Głównej, więc nie mogliśmy odebrać od niego wiadomości w tej sprawie!
Odpowiedz Permalink
Franz Langer
@defloriusz Redaktor Stalinowski ma co świętować - Bialenia wychodzi na prostą więc jest usprawiedliwiony
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
@Thomas von Lisendorff
Odpieram uwagę o charakterze ontologicznym. Partia BAAS istnieje, nie jest bowiem koniecznym warunkiem istnienia danego bytu jego rejestracja przez jakiekolwiek władze. Można co najwyżej powiedzieć, że - no właśnie - nie została jeszcze wpisana do rejestru zrzeszeń w rozumieniu ustawy o zrzeszeniach, co nie oznacza nieistnienia.

Co do wspólnej przyszłości, nie moja to wina, że Andrzej Swarzewski jest osobowością tak silną i rozpoznawalną w Sarmacji, że przez jego pryzmat postrzega się partię do której należy :)
Odpowiedz Permalink
Thomas von Lisendorff
Oczywiście ma Pan rację. Źle to ująłem. Chodziło mi o to iż partii BAAS nie jest jeszcze zarejestrowana w Bialenii.
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
To prawda. Nie jest! I kto wie, jak dlugo jeszcze nie bedzie, obecna ustawa nakazuje powiekszenie stanu czlonkowskiego o 100% :)
Odpowiedz Permalink
Thomas von Lisendorff
Jaka ustawa? W Bialenii istnieje już partia jednoosobowa.
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
Ustawa o zrzeszeniach. Stoi w niej, ze partia musi miec dwie osoby. No wiec jest to kolejny argument za moim pomyslem wymazania dotychczasowego dorobku prawnego...
Odpowiedz Permalink
Jakub Norbert Führlitz
Gratuluję odbycia się wyborów. Nawet jeśli innych kandydatów nie zgłoszono.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.