Bialeńska Agencja Prasowa, Jan Sapieha, 13.12.2018 r. o 16:18
Nasza własna Bialenia
Seria wydawnicza: Artykuły Bialeńczyków

Patrząc na obecny kształt Republiki, należy stwierdzić że jesteśmy na ostatniej prostej w przejściu z formy rządów autorytarnych do formy rządów demokratycznych. Parlament właśnie zatwierdził ustawę zasadniczą, trwają wybory prezydenckie. Takie działania budują zaufanie społeczeństwa.
Obserwując zachodzące zmiany przychodzi mi na myśl porównanie Bialenii do drużyny sportowej. W grze zespołowej najważniejsza jest współpraca. Poszczególne formacje uzupełniają się wzajemnie, stawiając na pierwszym miejscu dobro drużyny. Warto pamiętać i o tym, że indywidualności owszem robią różnicę ale wygrywa lub przegrywa zawsze cały zespół.
Bialenie tworzą ludzie którzy wspólnie pracują na rzecz kraju. Możemy się nie zgadzać, różnić ale cel jest zawsze taki sam. Wszystkim Bialeńczykom budującym demokrację życzę wytrwałości i spokoju, które cechują mistrzów.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
5 043,00 lt
Ten artykuł lubią: Albert Jan Maat von Hippogriff, Józef Sowiński, Andrzej Swarzewski, Filip I Gryf, Michaś Elżbieta II, Thomas von Lisendorff, Antoni Kacper Burbon-Conti.
Komentarze
Albert Jan Maat von Hippogriff
Mądre słowa. Demokracja jest najlepszą rzeczą, jaką wymyśliła ludzkość i musimy z niej korzystać.
Odpowiedz Permalink
Józef Sowiński
Czy najlepszą? Tego nie wiem. Na pewno póki co jest to opcja najbardziej rozpowszechniona w świecie utożsamiana z pewną formą wolności...
Sam Sokrates miał wątpliwości co do demokracji.
Odpowiedz Permalink
Albert Jan Maat von Hippogriff
@Sowinski póki co, nie wymyślono niczego lepszego. A jeśli tak, to chciałbym to poznać ...
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
@AlbertJanMaat znalazlbym kilka lepszych rzeczy od demokracji. Styczniowy wieczór na tajskiej plaży,,na przyklad. Foie gras na świeżej bagietce. Serię gier "FIFA". Koty.
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
Ja jestem bardzo szczęśliwy, że Bialenia się odradza i rośnie w siłę. Bardzo mi na tym zależało kiedy zaprosiłem Was do Rzeczpospolitej. Działajmy wspólnie i będziemy wspólnie się rozwijać.
Odpowiedz Permalink
Albert Jan Maat von Hippogriff
@defloriusz w sumie tak - przepraszam, mówiłem w kontekście idei filozoficzno-ustrojowych :-P
PS "FIFA" i koty rzeczywiście są lepsze.
Odpowiedz Permalink
Jakub Norbert Führlitz
Oligarchia to władza bogatej mniejszości. Demokracja to rządy biednej większeści, ani jedno, ani drugie nie jest ustrojem idealnym, celem obywateli powinno być znalezienie tego mistycznego, złotego środka. Ale artykuł sam w sobie ciekawy.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.