Park Stołeczny, Jakub Norbert Führlitz, 11.12.2018 r. o 21:05
Inicjatywa oraz pierwsza sesja Rady KM Grodzisk

FlAqPTI8.png


Drodzy Sarmaci, Drogie Sarmatki!


Ja, Jakub Norbert Führlitz, radca Książęcego Miasta Grodzisk mam zaszczyt ogłosić, że Rada Miejska w Grodzisku stała się całkowicie sprawna i pod przewodnictwem Burmistrza KM Grodzisk, Januszka Pałasza zamierzamy odbudować ideę mających znaczenie, silnych i funkcjonalnych samorządów. Pragniemy odbudować samorządy mające wpływ i znaczenie w codziennym życiu każdego z nas, mieszkańców Sarmacji.


Aby zrozumieć szeroko pojęty problem, z którym nieustannie przychodzi nam się zmagać, należy zdać sobie sprawę z tego, czym współcześnie są dla nas miasta w mikronacyjnym v-świecie. Drodzy mieszkańcy. Ilu z was odwiedza w sposób regularny stronę swojego miasta? Ilu z was interesuje się ewentualnymi wydarzeniami, które w tych miastach potrafią mieć miejsce? Ilu z was tak naprawdę obchodzi to, co z naszymi miastami się dzieje i któż w nich w ogóle zamieszkuje? Prawda jest taka, że w miastach nie dzieje się absolutnie nic, że miasta po prostu najnormalniej w świecie nie są wstanie nic mieszkańcowi zaoferować. A to błąd! Samorządy powinny być naszymi małymi ojczyznami, które poprzez promocję powinny dostarczać obywatelom wiedzę o ich ojczyźnie, powinny kształcić, zapewniać rozrywkę, uwrażliwiać ich na sztukę oraz zadbać o rozwój kulturalny. Dobrze rozwinięte miasta powinny być fundamentalnym elementem życia ludzi w mikroświecie. A jak jest? Tego chyba nie muszę nikomu mówić, dobrze sobie zdajemy bowiem sprawę z tego, że aktualnie jedyną rzeczywistą funkcją, którą sprawują miasta to opcja ZAMIESZKAJ, której każdy z nas migrując do Sarmacji doświadczył. Niestety, ale współczesne miasta bardzo często nie potrafią zaoferować swoim mieszkańcom niczego więcej poza tą opcją. Dlatego też dla zwykłych obywateli jest to tak bardzo wszystko bez znaczenia, ponieważ to jakie miasto zamieszkują liczy się dla nich tylko w przypadku kiedy są zmuszeni wypełniać kwitki, lub składać wnioski w urzędach.


B6CO05Cf.png


A więc czy jest na to jakieś rozwiązanie? I owszem, odpowiedź tkwi w samorządach. Dobrze zorganizowany samorząd jest w stanie tchnąć w miasto nowego ducha, nadać mu koniecznego blasku, na fali którego będzie ono gotów zapewnić wszelkie powyższe funkcje sprawnego i dbającego o mieszkańca. Idea ta została rozpromowana, a teraz zostaje wcielana w życie. W Książęcym Mieście Grodzisk funkcjonalną stała się trzyosobowa rada, w której skład wchodzą Januszek Pałasz, Jakub Norbert Führlitz oraz Tadeusz Brus. Przyświecają naszej trójce właśnie wszystkie te idee i pomysły, które zdołałem przedstawić już w poprzednim akapicie. Ważnym odnotowania jest również to, że nie tylko planujemy działać prężnie, ale i podjęliśmy już pierwsze działania, które miałyby nas poprowadzić w z góry zaplanowanym kierunku.


Ten tydzień jest przełomowy gdyż udało nam się uchwalić pierwszy regulamin aktywnie działającej rady. Na forum specjalnie dla Grodziska został założony specjalny dział, w którym w poszczególnych poddziałach zwyczajni obywatele mogą załatwić część swoich spraw. Ale najważniejszym w tym wszystkim jest to, że przy okazji powyższych odbyła się I Sesja Rady Książęcego Miasta Grodzisk, będąca symbolem odradzających się struktur samorządowych. Ważne jest to, że w miłości do naszej ukochanej stolicy nie zapominamy również o innych miastach tego pięknego księstwa. M.in. w sposób zdecydowany zaczynamy zawierać współpracę również z innymi miastami starosarmackimi takimi jak np. Harz. Tak jak wspomniałem na początku, kochamy Grodzisk, zależy nam na jego dobrobycie, ale w tym wszystkim myślimy również o innych i zachęcamy innych również do współpracy z nami. Chcemy dać w ten sposób jednostkom możliwość indywidualnego rozwoju. Musimy sobie w tym momencie wszyscy wprost powiedzieć czego tak naprawdę chcemy od nas i czego oczekujemy od naszych miast, a następnie po prostu działać. Jednocześnie w tle tego wszystkiego powinna nam przyświecać niesłychanie prosta idea. Pamiętajmy że


Silne samorządy to silna Sarmacja, a silna Sarmacja to siła wszystkich Sarmatów! Walczmy i dbajmy o rozwój naszych miast!


Autorem
(-) Jakub Norbert Führlitz
Dotacje
5 500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Prokrust Zombiakov, Filip I Gryf, Alfred Paczewicz.
Serduszka
10 710,00 lt
Ten artykuł lubią: Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Józef Sowiński, Andrzej Swarzewski, Prokrust Zombiakov, Filip I Gryf, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Alfred Paczewicz, Alfred Fabian von Tehen-Dżek, Ignacy Urban de Ruth, Michaś Elżbieta II.
Komentarze
Filip I Gryf
Mamy również zaszczyt powiedzieć, że przed dosłownie chwilą nowym członkiem Rady KM Grodzisk został szanowny pan Namiestnik Prokrust Zombiakov. Życzymy mu wszystko co dobre i owocnej współpracy w Radzie. :-)
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Tehen-Dżek
To proponuję jeszcze wspierać lokalną gazetę i publikować w Gwarze Grodziska/Trybunie Diuków ;)
Odpowiedz Permalink
Jakub Norbert Führlitz
@AFvTD Rzecz na pewno do zrobienia. Pierwszy artykuł miał charakter zapoznawczy, ale nie ukrywam, że w przyszłości chętnie będziemy coś takiego inicjować.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.