Szczęśliwy weekend dla bialeńskiej piłki
Seria wydawnicza: Artykuły Bialeńczyków

2NZCM.jpg

Szczęśliwy weekend dla bialeńskiej piłki

Cóż to był za weekend dla bialeńskiej piłki nożnej! Najpierw w czwartek (a więc nieco przed weekendem, ale blisko) reprezentacja narodowa Republiki Bialeńskiej wygrała towarzyski mecz ze Sclavinią 5-2. Był to dobry prognostyk dla tego, co działo się już dwa dni później.

W sobotę 8 grudnia rywalizowały w SLP 3 Klasie dwie bialeńskie drużyny - Legia Lisendorff oraz Unia Wolnograd. Przed II kolejką zajmowały one odpowiednio 4 i 8 miejsce w lidze. Po niej awansowały na 1 i 4. Jak pisał kiedyś na Twitterze niejaki Andrzej Duda, stan gier zespołowych w kraju jest dobrym odzwierciedleniem stanu państwa. Republika się rozwija, rozwija się jej sport. :)

Przechodząc do konkretów - Legia Lisendorff ograła na swoim boisku KS Immortals 3-0. Do przerwy drużyna z Lisendorffu pewnie prowadziła 2-0. Gole padły w pierwszych czterech minutach meczu. W 60 dorzuciła trzecią bramkę i dzięki wygranej awansowała na pozycję lidera tabeli.

Jeszcze większą niespodziankę sprawiła drużyna ze stolicy - Unia Wolnograd. Na Stadionie im. Andrzeja Swarzewskiego rozgromiła rywala - Los Pinguinos de Sola aż 6-0! Pięć bramek padło w pierwszej połowie. W drugiej Unia postanowiła oszczędzać siły i dorzuciła tylko jedną. Gole strzelali między innymi obaj napastnicy Unii Valiancin Sacunkievich oraz Ivan Jebiewdenko, a także nowy pomocnik Unii Bernth Tinnert. Unia dzięki swojej wysokiej wygranej awansowała na 4 miejsce w tabeli.

Jak się państwo domyślają, derby Bialenii za dwa tygodnie zapowiadają się niezwykle ekscytująco. Oby Legia i Unia utrzymały wysoką formę. W przyszłym tygodniu Legia Lisendorff zagra na wyjeździe z Olympiakosem Karyes, a Unia Wolnograd ugości Dyskobolię Czarnolas. Zobaczymy czy będą kontynuować szczęśliwą passę.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
4 445,00 lt
Ten artykuł lubią: Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Franz Langer, Jakub Norbert Führlitz, Laurẽt Gedeon I, Antoni Kacper Burbon-Conti, Prokrustes, Severin Verwaltung-Esteladio, Andrzej Swarzewski.
Komentarze
Antoni Kacper Burbon-Conti
Moje gratulacje!
Odpowiedz Permalink
Prokrustes
Daleka droga na szczyt SLP ale wszystko jest możliwe.
Odpowiedz Permalink
Michelangelo Piccolomini
@Zombiakov Wystarczy awans do wyższej klasy. :) Przynajmniej Unii.
Odpowiedz Permalink
Albert Felimi-Liderski
Gratuluję!
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.