Trybuna Diuków, Prokrustes, 07.12.2018 r. o 21:57
Odezwa Namiestnika Starosarmacji Prokrusta Zombiakova

Sarmaci, Obywatele !

Na samym początku chcę podziękować dwóm Sarmatom których determinacja i bezkompromisowość uratowały Sejmik Koronny przed kompromitacją. Dziękuję Peterowi Westowi za głos oddany w późnych godzinach nocnych (9 godzin po północy !) oraz Marszałkowi Sejmiku Remigiuszowi Lwowskiemu von Hochenhaüser za podjęcie odważnych decyzji regulaminowych. Dziękuję również wszystkim pozostałym Obywatelom którzy nie przeszli obojętnie koło debaty oraz głosowania - dzięki wam uzbieraliśmy kworum, niezależnie od tego jak zagłosowaliście. Ale proszę i zaklinam ! Stając na drodze zmian, nie skrywajcie swych motywów. Zabierzcie głos i dajcie się przekonać.

Razem otworzyliśmy drogę pracom nad nową Konstytucją. Zrzuciliśmy kajdany krępujące kreatywność i zabijające dynamikę prac Sejmiku. Otworzyliśmy Sejmik dla młodych Sarmatów zamieszkujących ziemie Starosarmacji. Zlikwidowaliśmy patologię krótkich posiedzeń zwoływanych co trzy miesiące. Odcięliśmy sznur kworum na którym częstokroć zawisały dobre i potrzebne projekty. Podkreślę - złego kworum obejmującego osoby o zmiennej aktywności które nawet bez złej intencji, będąc ofiarą rozsiewanej w powietrzu realiozy, przyczyniały się do sejmikowych porażek.

Obok zmian administracyjnych które wprowadzamy wspólnie w wyniku demokratycznego głosowania, w życie wchodzi również zmiana Dekretu w sprawie dotacji i nagród za którą już ponoszę pełną odpowiedzialność. Patrząc wokół i widząc martwą Teutonię oraz jeszcze bardziej martwy Baridas, nie możemy wpuścić do serc tej samej smuty i depresji. Choroba pesymizmu atakująca serca i umysły jest gorsza od słynnej realiozy gdyż sami ją siejemy i inkubujemy. Musimy zwracać większą uwagę na to co pozytywnego dzieje się tuż obok nas. Pamiętać o bohaterach naszej codzienności nie bojąc się chwalić. Nie bojąc się subiektywnej oceny i pochwały dla wybranych. Nagroda Uznaniowa oraz Aleja im. Hrabiego Avistacka, legendarnego społecznika z jakże odległych czasów, to tylko dwa symboliczne narzędzia ale prawdziwa siła tkwi w nas wszystkich.

Pamiętajcie słowa Marcelego Uznaniowa, wielkiego subiektywisty: "Subiektywizm wku*wia lecz obiektywizm zabija. Trzeciej drogi nie ma". Wybierz życie ! Bądź pro-v-life.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
4 038,00 lt
Ten artykuł lubią: Antoni Kacper Burbon-Conti, Severin Verwaltung-Esteladio, Piotr III Łukasz, Laurẽt Gedeon I, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Filip I Gryf, Jakub Norbert Führlitz.
Komentarze
Severin Verwaltung-Esteladio
Salus populi suprema lex esto!
Odpowiedz Permalink
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Cytuję:
Ostateczne rozwiązanie sytuacji uważam za naciągane...
Cytuję:
...Marszałkowi Sejmiku Remigiuszowi Lwowskiemu von Hochenhaüser za podjęcie odważnych decyzji regulaminowych.

Oj Mości Namiestniku, widzę, że szybko zmieniacie zdanie :P
Odpowiedz Permalink
Prokrustes
@RemigiuszL Pierwsze to "notatka wewnętrzna", drugie to "oficjalne stanowisko".
Co do meritum "ddważne decyzje regulaminowe" i "naciągane rozwiązanie sytuacji" niczym się od siebie nie różni.
Odpowiedz Permalink
Filip I Gryf
Dziękuje panu Namiestnikowi za zdecydowane kroki w drodze do świetności Starosarmacji ☺
Odpowiedz Permalink
Jakub Norbert Führlitz
Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.