Legion Jednorożca ląduje na Tropicanie!

GMw5dXp8.png
Wojna na Tropicanie
Czerwoni zdobywają Purpurowy Wicher
Czy diuk Gustúlopulo zginął od kuli KSZ?

Stało się, po raz pierwszy publikujemy relację ze sporą obsuwą. Stwierdzamy jednak z nieskrywaną satysfakcją, że rewolucjoniści i ich sympatycy nadal nie spłodzili ani jednego artykułu.

Nadal trwają manewry wojsk obu stron, które na razie nie spieszą się do dalszej konfrontacji. El Dictatore koncentruje swoje siły zarówno na południu, jak i na północy, jedynie najgorsze formacje pospolitego ruszenia osadników zostały wysłane w celu przejmowania kontroli nad ważnymi dla gospodarki Tropicany terenami rolniczymi. Rewolucjoniści wprost przeciwnie, po przejęciu Purpurowego Wichru rozproszyli się po okolicy, rabując okoliczne wsie i zabudowania usługowe wzdłuż drogi T1. Żaden ich oddział nie ruszył w pościg za cofającymi się w kierunku Soli żołnierzami Rządu, którzy tymczasem otrzymali posiłki.

Niepokojącym sygnałem dla rebeliantów jest ukończenie rekrutacji czterech nowych jednostek kontrrewolucji. W Soli gotowa do walki jest już szósta brygada Piratów del Gobernador Cristóbal (czyli im. Namiestnika Krzysztofa, jej formowanie rozpoczęto przed złożeniem przez niego buławy). Z kolei uroczystą defiladą rozpoczęły w Starej Przystani swą służbę brygady: 7. de los Montañas (Górska), 8. de los Campos (Polna) i 9. de los Perros (Psów). To nie koniec, już w ciągu najbliższych tygodni pojawią się kolejne nowe formacje. Kontrrewolucja nie oszczędza na przemyśle, kierując całą gospodarkę na rzecz uzyskania przewagi liczebnej nad wrogiem.

LE08LwMz.png


Bez wątpienia najważniejszą informacją ostatnich dni jest przybycie do Soli pierwszego rzutu Legionu Jednorożca. Jest to formacja sclavińskich ochotników, kontrrewolucjonistów byłych funkcjonariuszy Waffen-OK, którzy wobec zamarcia idei Ostatecznej Krucjaty w ich ojczyźnie, postanowili wesprzeć bratni naród tropicański w jego walce z niszczycielską siła rewolucji. Pierwsza Legia im. Emila Potockiego wymaszerowała już uroczyście z solijskiego portu i już niedługo ruszy na front.

bQ581k4R.jpg


Tymczasem w Puncie odnalazł się wreszcie diuk Paviel! Jednak zamiast ruszyć do boju, zamknął się w swoim pałacu, by zgłębić zasady działania gospodarki w naszym systemie wojennym.

Poprzednio informowaliśmy o reakcji, jaką wojna na Tropicanie wywołała w Suderlandzie. Również w innych mikronacjach konflikt ów odbił się echem. Do dyskusji na jego temat doszło w Federacji Nordackiej. Konkluzja była podobna do tej z Suderlandu: Tropicana to zbyt egzotyczny kraj, było mieszać się w tamtejsze konflikty.

Na koniec o zmianach technicznych. W zasadach systemu, aby zwiększyć znaczenie modyfikatorów, zmieniono kostki rzucane w czasie walki z k6 na k3. Dodatkowo dodano konieczność zdawania przez zwycięzcę tylu testów na rany, ile analogicznych testów wybronił przegrany. Ma to na celu sprawienie, aby także zwycięzca ponosił jakieś straty, inaczej będziemy mieli serie nieprzerwanych blitzkriegów, a chyba niekoniecznie o to chodzi.

Kolejną zmianą, mającą na celu zaktywizowanie całego Księstwa, jest stworzenie innym prowincjom możliwości udzielenia nie tylko narracyjnego wsparcia walczącym frakcjom. Zasady, według których takie wsparcie będzie mogło zostać udzielone, zostały już rozesłane do głów wszystkich samorządów.

q9eF9t2f.png
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
4 765,00 lt
Ten artykuł lubią: Severin Verwaltung-Esteladio, Filip I Gryf, Albert Jan Maat von Hippogriff, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Jan Sapieha, Jakub Norbert Führlitz, Ryszard Maj, Guedes de Lima.
Komentarze
Filip I Gryf
Sytuacja na Tropicanie daję możliwość pisania artykułów ☺
Odpowiedz Permalink
Albert Jan Maat von Hippogriff
Chyba czas już coś z tym zrobić...
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
Rewolucjonisci są zajęci potajemnym przejmowaniu korespondencji z naczelnego dowództwa i odszyfrowywania wiadomości, które jeszcze do Purpurowego Wichru ktore przybywają przez posłańców z Soli. No i wcale nie znają kontrrewolucjonisci naszego planu tajnego, czyż nie?
Odpowiedz Permalink
Jakub Norbert Führlitz
Należy temu wszystkiemu zapobiec natychmiast, a jeżeli będzie tylko taka potrzeba to nawet i zatopić tropikanę za pomocą bomb, byle by tylko nie dostała się ona w ręce wroga. To już trwa zbyt długo!
Odpowiedz Permalink
Jakub Norbert Führlitz
Interesuje mnie jedynie jedna rzecz, ponieważ nie zanm się tutaj na zasadach prowadzenia wojny na kościach itd. Co oznacza ta cała symbolika na heksagonalnej mapie?
Odpowiedz Permalink
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Dokładne zasady systemu są tutaj, a legenda mapy tu.

W skrócie - kolory to oznaczenie terenów (dżungla, miasto itd.), krecha to jedyna na Tropicanie droga asfaltowa T1, literki oznaczają przynależność terenów generujących Punkty Przemysłu. Żetony oznaczają oczywiście oddziały, jak klikniesz wersję z pełnym rozmiarem, to są tam zaznaczone symbole czterech typów wojsk, a przy nich numery brygad znajdujących się na danym polu.
Odpowiedz Permalink
Guedes de Lima
Tęczowy Legion Jednorożca. </3
Odpowiedz Permalink
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
@GuedesDeLima tło to nie tęcza, tylko flaga Tropicany ;)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.