Bialeńska Agencja Prasowa, Jan Sapieha, 04.12.2018 r. o 20:13
Harmonia
Seria wydawnicza: Artykuły Bialeńczyków

Był swego czasu głośny film pt. "Forest Gump". Tytułowy bohater dorobił się majątku, mógł godnie żyć w zasadzie nic nie robiąc, a pomimo tego zatrudnił się do koszenia trawy. Motywacją dla niego była sama idea pracy. Pracy dzięki której czuł że to co robi przynosi korzyść. Podobnie rzecz się ma w filmie "American Beauty" gdzie bardzo majętna osoba zatrudnia się w barze szybkiej obsługi, wyłącznie dlatego aby czuć się potrzebną. Właśnie wewnętrzna potrzeba aktywizacji życia zawodowego warunkuje harmonie w życiu. Spełnienie osiąga się przez działalność podejmowaną w zgodzie z własnym sumieniem, jednocześnie mogąc przysłużyć się innym. To czym się kto zajmuje w danej chwili nie jest najistotniejsze. Praca jest wartością samą w sobie, dzięki niej wzbogacamy się nie tylko materialnie ale również duchowo. Praca nas uszlachetnia.
W mikroświecie jest to nawet bardziej widoczne, co postaram się przedstawić na swoim przykładzie. Próbowałem szczęścia w polityce, nie wyszło. Uświadomiłem sobie że aby znalezc równowagę w otaczającej mnie wirtualnej rzeczywistości mogę spróbować szczęścia w innej materii, niekoniecznie tej związanej z walką o władzę. Postanowiłem zostać DJ'em. Chcę zajmować się muzyką, prowadząc Bialeńską Listę Przebojów. Sądzę że tylko będąc za coś odpowiedzialnym, mam szanse stać się lepszym człowiekiem.
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Filip I Gryf.
Serduszka
6 402,00 lt
Ten artykuł lubią: Albert Jan Maat von Hippogriff, Filip I Gryf, Andrzej Swarzewski, Franz Langer, Antoni Kacper Burbon-Conti, Thomas von Lisendorff, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Jakub Norbert Führlitz, Tutmozis Grenlandzki, Bajtuś Bajtuś.
Komentarze
Filip I Gryf
Życzę powodzenia. Mam nadzieję, że BLP [tak w skrócie :-) ] będzie się rozwijać i bym mógł korzystać z pańskiej pracy.
Odpowiedz Permalink
Franz Langer
Bardzo ciekawa inicjatywa! Z przyjemnością będę obserwował, a raczej słuchał owoców Pańskiej pracy ;) No i życzę oczywiście powodzenia!
Odpowiedz Permalink
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza
Ciekawostka: Film "Forest Gump" powstał na kanwach powieści, oczywiście spisano umowę że autor książki dostanie procent zysków jakie wypracuje film... sprytni prawnicy w sądzie udowodnili że film nie zarobił ni centa. Tak się robi biznes kurde!
Odpowiedz Permalink
Jakub Norbert Führlitz
Witam Pana Sapieha. Cieszę się, że projekt jest wdrażany w życie.
Odpowiedz Permalink
Henryk Leszczyński
już profesor modrzew zauważał, że człowieczeństwo realizuje się w i poprzez pracę.
Odpowiedz Permalink
Kristian Arped
Może warto się pokusić o reaktywację bialeńskiego radia, które Akrypa kiedyś prowadził?
Odpowiedz Permalink
Jan Sapieha
Gdyby była taka szansa to z pewnością ją poprę :)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.