Trybuna Diuków, Prokrustes, 01.12.2018 r. o 21:54
Kuryer Koronny 10/2018

37Jp7eia.png

28-go listopada Prokrust Zombiakov (wyżej podpisany) został nowym Namiestnikiem Starosarmacji. Faktem nie wartym wspomnienia jest, że ponad 10 lat temu sprawował urząd Wojewody Koronnego. Należy mieć jednak nadzieję, że zaczynająca się trzy miesięczna kadencja będzie miała lepszy przebieg niż 37-dniowy epizod dekadę temu. Sejmik Koronny wybierał spośród dwóch kandydatów a rywalem Zombiakova był Peter West.

Jedną z pierwszych decyzji Namiestnika było rozpoczęcie poszukiwań nowego Burmistrza dla Książęcego Miasta Grodziska. Z nieoficjalnych acz sprawdzonych informacji wiemy, że do tej pory zgłosił się jeden kandydat.

W Sejmiku Koronnym trwają nieformalne dyskusje nad doraźnymi zmianami w Konstytucji i wkrótce powinny obie przejść w oficjalną debatę. Według Namiestnika mają one zapewnić płynną pracę Sejmiku w obliczu rozważanych pomysłów na nową ustawę zasadniczą.

Szansę na swój powrót do aktywnego życia zasygnalizował Ryszard Paczenko oraz Zakon Ubogich Rycerzy Świątyni Dionizosa. Goście odwiedzający Templum zaproszeni zostali do dokarmiania wilka oraz odwiedzenia ciągle funkcjonującego Starosarmackiego Ośrodka Statystycznego. Przy okazji wywołana została dyskusja o Kowenie Czarownic, Widunów i Szeptunów. Namiestnik Zombiakov wyraził obawę, że Starosarmacja pozbawiona jest opieki białej magii i niezbędne jest znalezienie Szeptuna który weźmie nas pod skrzydła. Sorcha Raven uspokaja, że Kowen choć niewidoczny a na dodatek przeniesiony do Almery to ciągle działa - ale czy na pewno możemy być spokojni ?

Na Forum Centralnym powstała Aleja Chwały - miejsce w którym osiągnięcia i zasługi Starosarmatów, odniesione czy to lokalne czy szerszym forum, zostaną trwale uwiecznione i docenione. Przed nami jest dyskusja nad patronem dla Alei.

W Soli trwa budowa Stoczni im. Bartka Staniszczaka. Pomimo napiętej sytuacji w regionie prace postępują i osiągneły już 15% (w parasystemie gospodarczym Zyriusz). Zachęcamy również do śledzenia meldunków z wojny na Tropicanie.

Trzydziesty trzeci sezon rozpoczęła Sarmacka Liga Piłkarska. Zajrzyjmy na stadiony na których walczyły Starosarmackie drużyny:


SLP Ekstraklasa
Sensacyjnym liderem zostali Cocodrilos de Punta po wygranej z Lotosem Trizopolis 4:1. FC Czarnolas rozpoczął od remisu z Unione Sportiva Triest a Powaga Czarnolas przegrała nieznacznie z Synami Wandy 1:2.
SLP Pierwsza Klasa
KS Anioly Grodzisk oraz CKS Grabarnia Grodzisk rozpoczęły sezon od remisów. WW Laviva Fer przegrało 0:5 z Betonem Eldorat.
SLP Druga Klasa
Wygrały Polonia Czarnolas oraz Osadzeni Grodzisk. Piraci Z Tropicany zremisowali z Hetmanem Grodzisk.
SLP Trzecia Klasa
Wygrali Los Pinguinos de Sola a przegrała Dyskobolia Czarnolas.
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Piotr III Łukasz.
Serduszka
6 892,00 lt
Ten artykuł lubią: Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Apolinary Montserrat, Laurẽt Gedeon I, Jakub Norbert Führlitz, Severin Verwaltung-Esteladio, Filip I Gryf, Piotr III Łukasz, Zbyszko Gustolúpulo.
Komentarze
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Super, że wracamy do publikowania informatorów. Przypomnę tylko, że istnieje [/url]grafika dla Kuryera[/url], więc szkoda jej nie używać.
Cytuję:
Piraci Z Tropicany zremisowali z Hetmanem Grodzisk.
Nie da się tego wytłumaczyć inaczej niż rewolucyjnym sabotażem!
Odpowiedz Permalink
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Przepraszam, link mi się zjadł
http://img.sarmacja.org/thumbs/normal/GLmivVDv.png
Odpowiedz Permalink
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Argh, grafika już jest (dodał ją diuk później czy ja jestem ślepy już?). Przepraszam za zamieszanie ;D
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
Wspaniałe jest to, że w końcu ktoś poza mną zajmuje się polityką informacyjną. Dziękuję, za artykuł :D
Odpowiedz Permalink
Prokrustes
Szczegół którego nikt nie zauważy jest taki, że dawniej publikowałem newsy pod szyldem Gwaru Grodziska. Ten artykuł jest świadomym aktem konsolidacji starosarmackiej pracy pod parasolem Trybuny Diuków.

Mniej instytucji, więcej wartości.
Odpowiedz Permalink
Prokrustes
@RemigiuszL - czyja to grafika ? Przydałoby się dodać Harz w stopce nagłówka.
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Czuguł-Chan
Odpowiedz Permalink
Prokrustes
@piwniczak - podziękowali, dostaniecie słoneczko na magnetycznej tablicy w Pałacu.
Odpowiedz Permalink
Adam Jerzy Piastowski
To czytamy Kuryer czy Kurier? Czy to taki specjalny zabieg mający na celu użycie synonimów?
Odpowiedz Permalink
Prokrustes
@AJCartonwhisky - nie wiem. Kontynuuję tradycję a z tą się nie dyskutuje. Historia sugeruje, że "Kuryer" a grafika pewnie celowo z jakimś przewrotnym zamysłem budzi zamęt i niszczy podświadomość.
Odpowiedz Permalink
Filip I Gryf
Dobre, ssprawdzon i rzetelnie przedstawione informacje.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.