Periodyk Hasselandzki II/2018

Prawie trzy tygodnie minęły od ostatniego wydania Periodyku Hasselandzkiego, który informuje wszystkie Sarmatki i wszystkich Sarmatów o tym, co się dzieje w pięknym Królestwie w Orientyce. Dlatego też, aby nie zaniżać polityki informacyjnej, która i tak ostatnio kuleje, zapraszam do lektury - prawie że obowiązkowej!

W dniach od 22 do 24 listopada Lord Szambelan przebywał na urlopie, za granicami kraju. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że kierunkiem podróży było Królestwo Teutonii i odbywająca się tam właśnie elekcja, jednak nie ma na to żadnych dowodów, a samego JO Piotra de Zayma widać na niej nie było. Nasi informatorzy również nie mają pewności, czy z pewnością to był właśnie hasselandzki diuk, czy może ktoś inny, jednak wygląd był rażąco podobny! W tych dniach władzę sprawowali podzielnie Lord Protektor Jarosław Wawrzyniak oraz Lord Doradca Alfred Fabian von Tehen-Dżek, jednakże nie podjęli oni żadnych rewolucyjnych działań.

Działanie jednak podjął Erik Otton von Hohenburg - włodarz Angemontu. W dniu wyjazdu Lorda Szambelana przedstawił on projekt statutu dla Miasta Stołecznego Angemont. Ma on na celu uregulowanie funkcjonowania lokacji, a także powołuje Radę Miasta, coś - czego jeszcze w żadnym sarmackim mieście nie było. Pomysł spotkał się z mieszaną reakcją, nie tylko Hasselandczyków, ale również znamienitych gości z Konsulatu Sclavinii oraz Starosarmacji. Po powrocie z urlopu JO Piotr de Zaym zapowiedział, że przyjrzy się bliżej statutowi i coś zaproponuje, jednak na razie trwa niczym nie mącona cisza.

25 listopada po dosyć długiej nieobecności powrócił do Królestwa Hasselandu wicehrabia - Józef Sowiński, który zaginął jeszcze gdy Królestwo było niepodległe. Jego ponowne pojawienie się wzbudziło wielkie pozytywne emocje wśród hasselandzkiego społeczeństwa, a także dało impuls do dalszego działania.

Niedługo przemija data ważności do użytku tymczasowej ustawy finansowej Hasselandu, a nowy projekt trzeba uchwalić do dnia 2 grudnia. Na razie ani widu ani słychu nowego projektu od Lorda Szambelana, ani od zapewniającego wniesienie projektu wicehrabiego von Tehen-Dżek, chociaż informatorzy donoszą, że takowa ustawa już istnieje na biurku Lorda Doradcy.

28 listopada Lord Doradca złożył wniosek o odwołanie JO Eddarda Noqterna z urzędu Lorda Konstabla oraz Mera Angemont, wskazując jednocześnie imiennie kandydata na obie funkcje. Oczywiście wybór padł na Erika Ottona von Hohenburga, który został powołany niewiele po złożeniu wniosku. Powołanie nadal czeka na publikację w Dzienniku Praw, jednak nowy mer Angemont już rozpoczął pełnienie swojej funkcji.

Jednocześnie w Hasselandzie zaobserwowaliśmy oziębienie klimatu oraz zagęszczenie atmosfery. Wszystko przez dotację dla miasta Angemont oraz odmienne zdanie na ten temat Lorda Protektora Jarosława Wawrzyniaka i Lorda Doradcy Alfreda Fabiana von Tehen-Dżeka. Z pewnością kierowały emocje, jednak spór wygląda przynajmniej na nierozstrzygnięty. Co będzie dalej zobaczy się z czasem.

Natomiast w sprawie dotacji wniosek złożył Lord Szambelan - przedstawiając projekt krótkiej ustawy. Pierwsze osoby wyraziły już swoje zdanie na temat projektu, a co będzie dalej zobaczy się później.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
4 216,00 lt
Ten artykuł lubią: Józef Sowiński, Laurencjusz Ma Hi at Atera, Januszek von Hippogriff-Pałasz, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Julian Fer at Atera, Piotr III Łukasz, Jarosław Wawrzyniak.
Komentarze
Józef Sowiński
Artykuł informacyjny świetnie wydany! Ale czy moje przybycie na pewno wszystkich ucieszyło?

Gęsta atmosfera... Autro ma rację, że taka sytuacja zaistniała, jednak nie ma racji co do jej przyczyny, a przyczyną nie jest wcale dotacja a brak prawdziwego włodarza. Obecnemu Lordowi Szambelanowi i Protektorowi trzeba wybaczyć... Być może mają zbyt duży natłok spraw realnych w tymże czasie. Jednak trzeba powiedzieć jedno: dalej utrzymująca się taka sytuacja wpłynie negatywnie na Hasseland i jego pozycje względem innych prowincji. Potrzeba albo pracy albo zmian kadrowych by zarzegnać kryzys...
Odpowiedz Permalink
Januszek von Hippogriff-Pałasz
Zaczyna się coś dziać.
Odpowiedz Permalink
Jakub Norbert Führlitz
Ile czasu Hasseland jest już włączony do KS? Zaczęło mnie to interesować, więc może ktoś udzieliłby mi odpowiedzi.
Odpowiedz Permalink
Józef Sowiński
@Jakub Norbert Fuhrlitz od maja br.
Odpowiedz Permalink
Jarosław Wawrzyniak
Fakt że Real mam zawalony pracą ale nie wpływa na moje decyzję. Co do dotacji to temat przyszłości, obecnie jest projekt ustawy o finansach więc nic straconego.
Wymiany kadrowe- połowę kadencji mam za sobą wię spokojniutko będzie czas dla innych.
Pytanie czy władza centralna tylko zaniemogła pracę na rzecz Sarmacji czy siły zostawiła na Hasseland? Czas pokaże.
Permalink
Jarosław Wawrzyniak
Fakt że Real mam zawalony pracą ale nie wpływa na moje decyzję. Co do dotacji to temat przyszłości, obecnie jest projekt ustawy o finansach więc nic straconego.
Wymiany kadrowe- połowę kadencji mam za sobą wię spokojniutko będzie czas dla innych.
Pytanie czy władza centralna tylko zaniemogła pracę na rzecz Sarmacji czy siły zostawiła na Hasseland? Czas pokaże.
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.