Bialeńska Agencja Prasowa, Jan Sapieha, 26.11.2018 r. o 19:59
Lew Wolnogradu
Seria wydawnicza: Artykuły Bialeńczyków

Kim lub czym jest Lew Wolnogradu?

Aby dobrze odpowiedzieć na to pytanie, na początek należałoby się cofnąć w czasie do roku 2013. Obywatele miasta stołecznego postanowili wtedy powierzyć mi stanowisko burmistrza. Zaraz po objęciu urzędu przyszła pora zmierzyć się z problemami miasta i jego mieszkańców. Najpierw postanowiłem że uporam się z częstymi skargami w kwestii zagospodarowania przestrzennego. Niestety mój projekt nie spotkał się z aprobatą ekologów z greenpeace'u. Dodatkowo podczas budowy stacji metra, robotnicy przypadkowo odkopali szczątki dinozaura. Nastąpiła wtedy eskalacja protestów. Ekolodzy niosący prehistoryczną skamielinę na sztandarach zablokowali plac budowy.

mPjqEP8c.jpg

Inwestycja stanęła w miejscu, rozochocony tłum napierał wywołując zamieszki. Co chwila dochodziło przy tym do incydentów. Obudzony wezwaniem natychmiast ruszyłem na ratunek. Czasu było mało a podjęte rozmowy nie dawały rezultatu. Wówczas z mojego polecenia aresztowano przywódce zajść. W międzyczasie wysłani przeze mnie agenci doprowadzili do podziału w szeregach manifestacji. W dalszym etapie doszło do porozumienia z frakcją Zielonych. Gdy po mieście rozeszła się nowina o zawartym układzie, reszta ekologów również ustąpiła. Odblokowałem metro, skamielinę ulokowałem bezpiecznie w muzeum a do herbu miasta wprowadziłem lwa.

20dX9y0K.jpg
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
4 371,00 lt
Ten artykuł lubią: Antoni Kacper Burbon-Conti, Laurẽt Gedeon I, Filip I Gryf, Andrzej Swarzewski, Gotfryd Slavik de Ruth, Michelangelo Piccolomini, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Adam Jerzy Piastowski.
Komentarze
Gotfryd Slavik de Ruth
Fajnie napisane, lubię takie lektury do poduszki :)
Permalink
Adam Jerzy Piastowski
Lew w herbie zawsze jest spoko ;) Tylko ten to taki jakiś plastikowy.
Odpowiedz Permalink
Jan Sapieha
Lustrzany, można przy nim poprawić fryzurę albo okulary ;)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.