C-c-c-cambios

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Praca baridajskiego sztabu wre. Piłkarze odchodzą, piłkarze przychodzą. Czas więc napisać kilka słów o jednych i drugich.

Nie ma już z nami Jarvisa McImage'a. Tu zatrzymajmy się na chwilę, bo, choć na ostatnich mistrzostwach nie zagrał już ani razu, to mówimy przecież o jednej z prawdziwych sław baridajskiej reprezentacji. 150 spotkań, 40 bramek, 32 asysty (czyli niemal w co drugim meczu miał udział przy golu), 51 razy w jedenastce kolejki. Jego fenomenalne rzuty wolne nie raz i nie dwa przesądziły o wynikach ważnych meczów. Na szczęście Jarvis zdołał wychować w kadrze godnych następców, jeśli chodzi o ten element. McImage naturalnie trafia do Jedenastki Wszech Czasów* reprezentacji Baridasu i sądzę, że pozostanie w niej na zawsze.

A941y295.jpg
Jarvis McImage dziękuje oklaskującym go kibicom
Po sezonie v-mundialowym, spełniwszy swe marzenie o złotym medalu karierę zakończył Enzo Furrante. Bardzo mocny obrońca, przed którym trząsł portkami każdy napastnik. Mimo to, Enzo był kluczową postacią jedynie w poprzednim sezonie Ligi Mikroświatowej, na v-mundialu wchodził głównie z ławki na tzw. pilnowanie wyniku.

Pożegnaliśmy też pierwszego bramkarza Thadée Meynarda. Absolutnie jeden z najlepszych kiperów w reprezentacyjnej piłce, w reprezentacji 85 meczów, 43 razy w jedenastce kolejki. Nie mam już danych o czystych kontach i procencie obronionych strzałów, ale z pewnością były to okolice całkiem godnych 80%. Tadek nie kończy jeszcze kariery piłkarskiej, jak sam mówi, mimo 36 lat na karku ma zdrowie i papiery żeby bronić do czterdziestki. Jego również witamy w Jedenastce Wszech Czasów. Przypomnijmy highlight kariery - nie dość, że obronił dwa strzały w konkursie rzutów karnych w finale V-mundialu z Hasselandem, to jeszcze sam pokonał bramkarza przeciwników. Po prostu leyenda.


zgQpK5at.jpg
Thadée Meynard dyryguje obroną w finale V-mundialu z Trizondalem (4-0)
W reprezentacji nie zobaczymy już jedynego szesnastocegłowca Guillermo Stábile, który po mistrzostwie świata zdecydował się szukać nowych wyzwań. Federacja Baridajskiego Tryktraka zaproponowała zapłacenie sowitej kwoty odstępnego, więc nie ma problemu - życzymy Guillermo wszystkiego dobrego i na tym polu. Decyzja z naszej strony może nieco szokująca, ale w zasadzie nigdy nie potrzebowaliśmy takiego piłkarza, do zakupu zmusiły nas powołania mocnych dziadków Dreamlandu. Typowy wyścig zbrojeń. Teraz wolimy odzyskać część środków i budować kadrę dla naszych następców.

Po tych odejściach zostało nam raptem 14 piłkarzy, a to trochę mało (choć nie przeszkodziło sprawić towarzyskiego łomotu Trizondalczykom 3-0). Do pierwszej reprezentacji z młodzieżówki awansowaliśmy Grigorija Karakachanowa Jr-a, z którym wiążemy solidne nadzieje. Niestety, Grisza jest synem swojego ojca - leń okropny, ale zrobimy z niego jeszcze republikanina. W reprezentacji otrzymał numer 13, z którym jego ojciec biegał jeszcze w różowych barwach Chodź Się Ruchać G-W-S.

LY7U338I.jpg
Karakachanow Jr. na treningu reprezentacji u-19

To jednak ciągle mało, więc ruszamy ze sztabem w trasę objazdową po klubach RPB w poszukiwaniu bardziej doświadczonych graczy. Kto wie, może na jakiś stadion też dotrzemy?

* trzeba było 1 z 10, żebym dowiedział się, jak to się pisze.
Serduszka
10 370,00 lt
Ten artykuł lubią: Albert Felimi-Liderski, Filip I Gryf, Severin Verwaltung-Esteladio, Michaś Elżbieta II, Michelangelo Piccolomini, Piotr III Łukasz, Konrad Jakub Arped-Friedman, Ludwik Tomović, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Guedes de Lima, Laurẽt Gedeon I, Julian Fer at Atera, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini.
Komentarze
Filip I Gryf
Niech mają dobrą emeryturke.
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
FRENTE A FRENTE CON ESTRANOS / CAAAAMBIOS!
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
Wysokie C :)
Odpowiedz Permalink
Taddeo von Hippogriff-Piccolomini
Moglibyście stworzyć wątek na forum na ten temat, bo według mnie to jest ciekawe.
Odpowiedz Permalink
Timan Demollari
@TadeuszBrus Ależ jest tutaj.
Odpowiedz Permalink
Taddeo von Hippogriff-Piccolomini
@demollari dziękuje za info
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.