Park Stołeczny, Piotr III Łukasz, 13.11.2018 r. o 19:12
SLP - Pasterze Eldorat po sezonie

Nie powiem, jestem w miarę zadowolony z postępów drużyny a łatwo nie było z tymi przeklętymi starcami. Tym niemniej, osiem do przodu - to jest coś. I choć dwa do tyłu... to mnie to nie martwi w ogóle, bo to zawodnicy, którzy właśnie odpadli (i dlatego ich odpuściłem). Cała reszta, mniej lub więcej, do przodu. To cieszy.

3BaN93Ky.jpg

Co dalej? Armandino Tarracha, nasz sztandarowy obrońca, był wielokrotnie wybierany do jedenastki kolejki i został uznany najlepszym zawodnikiem sezonu! Klub dostał kasę, Armandino piątkę od trenera i wszyscy są szczęśliwi. Opuścił nas Amadeu Bastos, dosyć przeciętny napastnik, ale od dawna w drużynie, można powiedzieć - odeszła legenda. Niech się dobrze bawi.

Klub dostał też kasę za zajęcie drugiego miejsca w lidze. Niby nie za dużo, ale cieszy. No i jeszcze parę groszy za to, że czterokrotnie byłem wybierany Menedżerem Kolejki. Kwota jeszcze mniejsza, ale co tam, ważne, że nie trzeba płacić. Za ten artykuł w końcu też się należy.

Z końcem kolejnego sezonu odejdzie kolejna legenda klubu, obrońca. Przewidywałem to (to ten drugi, który był na minusie, obok tego, co odszedł) więc się nie martwię. Choć w najlepszym meczu miał 16 cegiełek, to lata świetności już dawno za nim. Cóż, nie będziemy inwestować, ale nie wyrzucamy, bo jako rezerwowy, w razie czego, zawsze będzie mógł wejść.

6j51Derg.jpg

A jak nam w ogóle poszło w sezonie? Całkiem dobrze! Straciliśmy zaledwie siedem goli, zdobyliśmy zaledwie szesnaście. Kończymy na drugim miejscu w tabeli za niezagrożonymi Słonikami. Na koniec prawie zostaliśmy dogonieni - przez dwa lub trzy ostatnie mecze nie ustawiłem taktyki, nie miałem kiedy. I głowy do tego. Wygraliśmy osiem meczy, zremisowaliśmy pięć a porażki spotkały nas trzy. Gdyby nie te ostatnie mecze... To kto wie? Na pewno i tak bylibyśmy drudzy, ale może z większą przewagą niż dwa punkty nad trzecią drużyną. Z drugiej strony, po co nam większa przewaga, skoro i tak miejsca by to nie zmieniło...

W każdym razie nasze fanki się cieszą a to najważniejsze.
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Zbyszko Gustolúpulo.
Serduszka
3 500,00 lt
Ten artykuł lubią: Guedes de Lima, Peter West, Szymon de Canterville, Henryk Leszczyński, Laurencjusz Ma Hi at Atera, Zbyszko Gustolúpulo.
Komentarze
Ten artykuł oczekuje na pierwszy komentarz.

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.