Korespondecja z v-mudnialu: Zielnybor
Seria wydawnicza: V-Mundial 2018

MgjvKwBg.jpg

Wasz pogrążony w smutku korespondent Stefan Corega spisuje notatki na zielnyborskich pachnących serwetkach skropionych łzami i antyalkoholem.

Po drużynach półfinalistów było widać zmęczenie intensywnym a szybkim turniejem - średnia ocena spadła pewnie o jedną gwiazdkę. Przewidywałem karne - zakończyło się na dwóch dogrywkach. Najrówniej wypadł Baridas, gdzie 6 graczy zagrało na 14 cegieł a Seamus McNally na 15. W dogrywce udało im się przebić przez konsekwentnie wybijającą piłkę obronę Teutończyków (jedynie 41% posiadania), co dało im finał.

W meczu Wandystanu z Trizondalem faworytem byli ci pierwsi. "Nasza pomoc miała, też w wyniku zawirowań turniejeowych, dużo gorszy dzień. W rezultacie gramy o 3 miejsce" krótko skomentował selekcjoner Helmut Walterycz. Świetnie spisująca się wandejska obrona i żelazny bramkarz Syed Japperi (9 obronionych strzałów) puściła dwa gole, co w rezultacie skutkuje najgorszym miejscem Sbornej od dawna.

Z drugiej strony należy przyznać, że fenomenalny mecz rozgerała turkmeńska obrona, która nie dała dojść do słowa ludowym gwiazdom. Widać to w zestawionej przez Murawę i Walkę jedenastce kolejki:

Syed Japperi 16 (Wandystan) - Mathéus Galisteu 15 (Teutonia) Saud Yuniasti 15 (Trizondal), Anastas Mikojan 15, Emil Gool 15 (Wandystan) - Erik Radelic 15, Tetsuhiro Bunya 15, Cao Ho 15 (Trizondal), Guillermo Stábile 14 (Baridas), Felix Lombardini 14 (Wandystan) - Jarosław Tymbarski 16 (Wandystan).

W środę wisienka na torcie czyli finał i mecz o trzecie miejsce.

Na zdjęciu agencji Wand-TASS wandejscy kibice z Ludowego Wandejskiego Związku Agrarystów i Racjonalizatorów Upraw wracają smutni po meczu.

Przedruk z Murawy i Walki
Serduszka
11 866,00 lt
Ten artykuł lubią: Laurẽt Gedeon I, Timan Demollari, Henryk Leszczyński, Vanderlei àla Triste v. H. dela Sparasan, Piotr III Łukasz, Zbyszko Gustolúpulo, Michaś Elżbieta II, Tomasz Ivo Hugo, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser.
Komentarze
Laurẽt Gedeon I
Smutek widoczny na zdjęciu to chwilowe kłopoty, które szybko miną :)
Odpowiedz Permalink
Henryk Leszczyński
jak mawiał prof. modrzew, bez smutku nie ma rewolucji.
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
Łkam i płaczę :(((
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.