Park Stołeczny, Jan Sapieha, 06.11.2018 r. o 14:22
Moja własna Bialenia

Moja własna Bialenia

Dlaczego moja ? Jak każdy człowiek czuje potrzebę aby urządzić się jakoś w otaczającej mnie rzeczywistości. Reguła jest zawsze taka sama – nie najgorzej dla siebie i swoich bliskich. Często nie bez przekonania skrajnie naginam tą rzeczywistość do własnych preferencji. Pytanie brzmi gdzie leży granica ?
Przedwczoraj otrzymałem obywatelstwo bialeńskie co w znacznym stopniu upoważnia mnie do przyjrzenia się działaniom Republiki od środka. Moja wizja opiera się na założeniu że cały region traci jakość przez ogólny brak aktywności i nic nie wskazuje żeby to się miało zmienić. Najistotniejsze kwestie leżą niezamknięte a wszystko próbuje konsolidować jedna tylko osoba a jest nią Antoni Kacper Burbon-Conti. Przewidując całkowitą degrengoladę i rozkład systemu przejął on tymczasowo pełnie władzy w kraju. Na podstawie dekretu o najwyższej władzy reprezentacyjnej z dnia 2 listopada 2018r. stosowane dotychczas akty prawne w tym także konstytucja, zostały poddane jego nadzorowi aż do czasu usankcjonowania się Parlamentu oraz wywołania w demokratycznych wyborach Prezydenta Republiki Bialeńskiej. Do tego momentu regulacja norm i przepisów pozostaje w gestii naczelnika, który może korzystać z rozporządzeń dowolnie modyfikując dotychczasową podstawę prawną. Rozwojowi wypadków biernie przygląda się obecnie urzędujący prezydent który dotychczas w żaden sposób nie odniósł się do dokonanego przewrotu, czy zatem korzyść musi przypadać temu kto ponosi ryzyko ? -Niech będzie wysłuchana i druga strona- krzyknie ktoś z tłumu lecz czy w takim wypadku milczenie nie oznacza zgody na przewrót listopadowy ?
Sądzę że przy obecnym kapitale ludzkim trudno o lepszy ruch. Dotyczy to przede wszystkim osób takich które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z mikronacjami. Entuzjazm chętnych do wzięcia udziału w zabawie gaśnie gdy muszą zbyt długo czekać na odpowiedzi. Drastycznie kontrastuje to działaniami które mają miejsce w innych regionach mających do zaoferowania dużo ciekawszą ofertę dla potencjalnych chętnych.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
5 143,00 lt
Ten artykuł lubią: GdL, Gotfryd Slavik de Ruth, Cudzoziemiec 1, Antoni Kacper Burbon-Conti, Peter West, Andrzej Swarzewski.
Komentarze
Michaś Elżbieta II
A czy wciąż aktywny jest mój umiłowany Bialenbasza - generalissimus Andrzej Swarzewski?
Odpowiedz Permalink
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
@defloriusz Już nie. I to chyba od dosyć dawna.
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
@RemigiuszL smuteczek. trzeba by wyslac umyslnych do Swarzewa k/ Rumi
Odpowiedz Permalink
Prokrustes
Ale to Bialenia jest teraz częścia Księstwa czy nie ?
Odpowiedz Permalink
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
@Zombiakov Jest częścią Korony Księstwa :P
Odpowiedz Permalink
Prokrustes
I w naszej Koronie dzieją się takie .... przewroty ? Spacyfikować ich napalmem czy co.
Odpowiedz Permalink
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
@Zombiakov W sumie, pewnie można by się czepić, że taki przewrót to złamanie traktatu:
Cytuję:
1. Władzę nad terytorium Republiki Bialeńskiej sprawuje Księstwo Sarmacji w osobie Księcia Sarmacji, we współpracy z Prezydentem Republiki Bialeńskiej, który jest wybierany przez obywateli Republiki Bialeńskiej, zgodnie z porządkiem prawnym Republiki Bialeńskiej.

Tyle, że żeby się czepiać, trzeba jeszcze chcieć ;P
Odpowiedz Permalink
Antoni Kacper Burbon-Conti
Drogi Janku, cieszę się, że sprawa Bialenii nie jest Ci obojętna. Dziękuję za publikacje powyższego artykułu i zachęcam do przyłączenia się i wsparcia nowych władz Republiki!

@defloriusz Andrzej Swarzewski już od naprawdę długiego czasu nie działa w Bialenii. Kilka miesięcy temu miał zamiar powrócić do mikronacji, jednak bodajże real pokrzyżował mu plany.

@Zombiakov Dokładnie Republika Bialeńska jest Protektoratem Księstwa Sarmacji.
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Ciekawe spojrzenie na problemy dotykające RB, tylko że odnośniki można znaleźć w każdym z naszych samorządów...podobieństwa są i będą; bo każdy ocenia indywidualnie sytuację...nie mniej dobrze że takie głosy sie pojawiają i przybierają taką formę.
Permalink
Peter West
Hmmm
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.