Park Stołeczny, Cudzoziemiec, 05.11.2018 r. o 21:32
Sejm LVIII kadencji

Koleżanki, Koledzy, drodzy Wyborcy. Na samym wstępie pragnę Wam bardzo gorąco podziękować za umożliwienie mi zasiadania w Sejmie Księstwa Sarmacji. Bardzo dziękuję za okazane mi poparcie i ogromny kredyt zaufania jakim mnie obdarzyliście. Poparcie, które dzięki Wam zdobyłem umożliwiłoby mojemu komitetowi objęcie dwóch mandatów, szkoda więc, że startowałem sam. Dobrze jednak, że mandatów ów się nie zmarnował i trafił ostatecznie w ręce perspektywicznego, młodego i super zaangażowanego obywatela naszego kraju. Gratuluję moim kontrkandydatom i dziękuję za wyborczą walkę.

Rozpoczynająca się dziś 58. kadencja sarmackiego Sejmu będzie interesująca. Już sam fakt, że aż pięć komitetów zdobyło po jednym mandacie pokazuje, że mamy w Sejmie grupę osób, które reprezentują cały przekrój naszego społeczeństwa - tego, które odważyło się wziąć na siebie odpowiedzialność za Księstwo. To budujące. Ale też ta odpowiedzialność jest ogromna - musimy bowiem pokazać, iż umiemy ze sobą współpracować. Jestem pewien, że w takim składzie będzie to możliwe i czeka nas czas trzymiesięcznej wytężonej pracy pełnej dyskusji. Zgodnie z zapowiedzią kampanijną ubiegam się o stanowisko Marszałka Sejmu. Zależy mi bowiem na tym, by Sejm procedował sprawnie i sprawiedliwie, a każda posłanka i każdy poseł miał równe prawa i obowiązki.

CZk60r2P.png

Jak zapewne niektórzy z Was zauważyli, jeszcze przed rozpoczęciem głosowania, poprosiłem KKW o wypowiedź w sprawie umożliwienia zawarcia koalicji wyborczej między już zarejestrowanymi podmiotami. Świadomie podmiotów tych wówczas nie podawałem, spodziewając się odpowiedzi jaką ostatecznie uzyskałem. Warto jednak, uczciwie, postawić sprawy jasno. Jeszcze przed rozpoczęciem głosowania zawiązała się nieformalna koalicja wyborcza, której dalszym, naturalnym już, kontynuacją będzie powstanie Koalicyjnego Klubu Poselskiego. Klub ów utworzony został dziś, a w jego skład oprócz mnie weszła także posłanka Rihanna Aureliuš-Sedrovski oraz poseł Peter West. Celem KKP jest koordynacja wspólnych działań sejmowych i wspieranie się w realizacji programów komitetów, które w skład koalicji weszły. Jestem wielce szczęśliwy, że taka koalicja powstała i umożliwia nam wszystkim sprawną pracę na rzecz sarmackiego społeczeństwa.

w2I2EC4o.png

Nasza praca rozpoczyna się już dziś. Jesteśmy zdeterminowani poruszać ważne dla Sarmacji i nas wszystkich tematy, dyskutować nad nimi, i wdrażać niezbędne zmiany. Nie zamierzamy tylko siedzieć i czekać na upływ kadencji. Dziękujemy i zabieramy się do pracy!
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
4 488,00 lt
Ten artykuł lubią: Henryk Leszczyński, Cudzoziemiec 1, Peter West, Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz, Gotfryd Slavik de Ruth, Piotr III Łukasz.
Komentarze
Prokrustes
Czy KKP ma jakaś wspólna oś programowa w nawiazaniu do niedawno wylistowanych przez Ksiecia Seniora projektow ? (bodajze 7 czy okolo tego)

Czy tez KKP jest jedynie inicjatywa towarzyska ?
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
@Zombiakov oczywiście, że jest "oś programowa". W wielu polach się zgadzamy, mamy też pewne rozbieżności. Klub nie będzie polegał na wymuszaniu wspólnego zdania - tam gdzie będzie ono występowało tym łatwiej pewne zmiany będzie można wprowadzić, tam gdzie nie ma takiej stu procentowej zgody będzie pole do dyskusji. Stawiamy na sprawność. Uprzedzając pytanie - wszystko w swoim czasie. Na pewno wyborcy zauważą co i jak.
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec 1
Cieszę się że mój głos nie poszedł na marne. Powodzenia.
Permalink
Cudzoziemiec 1
Cieszę się że mój głos nie poszedł na marne. Powodzenia.
Permalink
Prokrustes
Mój też nie. Przedstawicielka popartego komitetu jest w koalicji :) Teraz trzeba patrzeć na ręce.
Odpowiedz Permalink
Rihanna Aureliuš-Sedrovski
@Zombiakov serdecznie dziękuję za zaufanie!
Odpowiedz Permalink
Timan Demollari
Nie daję serca za pokolorowanie sarmackiego kukuła na złoto.
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
@demollari dzięki chociaż zatem za tych kilka lt za komcia.
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Pozostaje tylko pogratulować wyniki i życzyć sukcesów i na tym kierunku. Powodzenia
Permalink
Peter West
Razem zrobimy wiele!
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.