Park Stołeczny, Piotr III Łukasz, 26.10.2018 r. o 16:20
Razem zbudujemy Księstwo Sarmacji

2m4CE6tb.jpg

Tyutł jest nieco prowokujący, i jest taki celowo. Zbudujemy, dlatego, że w tej chwili aktywność jest na tak mizernym poziomie, że praktycznie jej nie widać. Dlaczego nie "odbudujemy"? Ano, dlatego, że odbudowywana była już wiele razy. Czas na nowe otwarcie!

Ale na plakacie jest coś znacznie ciekawszego.


Fundamentalna decyzja Jego Książęcej Wysokości Piotra II Grzegorza


Po dzisiejszej rozmowie z Jego Książęcą Wysokością, usłyszałem propozycję, której Księstwo nie może przegapić. Podtrzymuję swoją deklarację budowy systemu gospodarczego, który napędzi nam aktywność i ciekawych ludzi. Zaś Jego Książęca Wysokość zadeklarował zadbanie o to, aby było to grywalne i ciekawe - budując dodatki do systemu.

Dzięki tej deklaracji wiem, że będzie i trudniej i łatwiej jednocześnie. Trudniej, bo będę musiał oprogramować odpowiednie "przyłącza systemowe", tak aby dodatki mogły się w pełni i wręcz "przezroczyście" integrować z systemem. Łatwiej - bo sporo ciekawych rzeczy zbudujemy wspólnie.

Chciałbym, ponowie prosząc Was o głosy, z całego serca podziękować za tę deklarację. Razem budujmy Księstwo Sarmacji!

809HiDdP.jpg
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Ludwik Tomović.
Serduszka
6 599,00 lt
Ten artykuł lubią: Julian Fer at Atera, Vanderlei àla Triste v. H. dela Sparasan, Marceli z Ossolińskich Bordoński, Gniewosz Sforski, Laurẽt Gedeon I, Michaś Elżbieta II, Adam Peterelli.
Komentarze
Paviel Gustolúpulo
Czy mogę prosić link do założeń owego systemu? Gdzieś mi umknął wątek.
Odpowiedz Permalink
Prokrustes
Cytuję:
Trudniej, bo będę musiał oprogramować odpowiednie "przyłącza systemowe"

Nie dramatyzujcie. Pare ifów zrobicie i includów i bedzie działało lepiej.
Zważcie, że jak się wam znudzi albo życia braknie to ktoś potem będzie musiał to utrzymywać. Jak architektura będzie za bardzo pro to z kijem nikt nie podejdzie.
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
Ta deklaracja JKW PIIG daje nadzieję. Być może tym razem się uda. Będę trzymał kciuki, bo poprzednio wyglądało to obiecująco :)
Odpowiedz Permalink
Piotr III Łukasz
@Zombiakov raczej jednak myślałem o czymś nieco bardziej skomplikowanym :) Ale powinno nieco lepiej działać. Natomiast planuję dokumentować pracę, nie sądzę aby były problemy z utrzymaniem. W hi pro nie pójdę, bez obaw :)

@rybczak wstępnie tutaj - http://www.sarmacja.org/artykul/pokaz/11271/21, nieco więcej szczegółów w odpowiedzi do komentarza @defloriusz tamże. Są to - jak i tam zaznaczyłem - w zasadzie nakreślone kierunki, ale ciężko byłoby poświęcać dosyć sporo pracy na określanie czegoś, co może nie mieć szansy powstać
Odpowiedz Permalink
Konrad Jakub Arped-Friedman
To jest wspaniały przykład dlaczego te programy elekcyjne są niedorzeczne. Jeżeli wygracie, P2G da system gospodarczy. A jeżeli wygra ktokolwiek inny, to nie da? Poruszę temat szerzej jeszcze dziś, ale w skrócie mogę napisać, że upolitycznianie tego typu inicjatyw, zawężanie jej do grona prywatnych autorów którzy pracują na własną rękę — i koniec końców nie wychodzi z tego najczęściej nic — to rak który nas zżera. 2137 raz ktoś kreśla ambitne plany, oczywiście pod warunkiem takich a takich rozstrzygnięć politycznych, a kiedy autorowi wypada na przykład real, inicjatywa umiera. Dokładnie tak było ostatnio z zapowiadaną ZW 2.0 i dokładnie tak samo reklamuje się ją teraz.

To jest zabawa zupełnie nieekonomiczna i nieracjonalna. Ale jak pisałem, o tym szerzej w odrębnym artykule.
Odpowiedz Permalink
Piotr III Łukasz
@KonradFriedman Pan już, odnoszę wrażenie, składał obietnicę co to dzisiaj nie zrobi. Tyle, że to było wczoraj.

Idq5Dc1V.png

Sugeruję też, że nieumiejętność rozumienia prostych w swej istocie zdań, jest czymś, czego od kandydata na księcia należy wymagać. Stąd też wierzę, że to nerwy Pana ponoszą a nie że to stan permanentny.

Jego Książęca Wysokość Piotr II Grzegorz nie da nam systemu gospodarczego. To ja deklaruję oprogramowanie systemu gospodarczego. Jego Książęca Wysokość był tak miły, że zaproponował pomoc/pisanie dodatków do takiego systemu, aby go uatrakcyjnić - w czym ma ogromne doświadczenie. I pilnować aby to, co ja chciałbym pisać - atrakcyjnym pozostawało.

Uznałem to za więcej niż świetną wiadomość, którą warto podzielić się z Sarmatami. Rozumiem, że Pana to bulwersuje? Jak rozumiem, Pan w swoim programie, co to miał być wczoraj, nie podejmie żadnego zobowiązania?

Wolałbym też, aby jednak nie pisał Pan Sarmatom, co jest nieekonomiczne, co nieracjonalne. Wierzę, że każdy jest to wstanie zważyć w swym sercu i dokonać właściwego wyboru.

Razem zbudujemy Księstwo Sarmacji!
Odpowiedz Permalink
Piotr III Łukasz
@KonradFriedman I jeszcze jedno pytanie, z czystej ciekawości. To mój czwarty artykuł z cyklu promocji swojej kandydatury to tronu Księstwa Sarmacji. Poprzednie opowiadały o programie, miały też za zadanie wskazać, że kontrkandydaci nie nadążają.

Ten artykuł jest o przyjaźni, współpracy, wspólnego dobra. I akurat tutaj zaczęło Pana coś boleć? Dosyć znaczące, rzekłbym.
Odpowiedz Permalink
Piotr III Łukasz
Hm. Bardzo przepraszam. Piąty. Cóż, trzeba odrabiać za nieobecnych. Niech się chociaż zawstydzą.
Odpowiedz Permalink
Konrad Jakub Arped-Friedman
@LukaszN no ale może niech każdy zajmie się pilnowaniem własnej kampanii i swoimi terminami ;) Ja rozumiem, że to jest główny filar kampanii Waszej, który polega na natarczywej narracji "ja się staram a oni? Popatrzcie, nic nie robią!", ale jednak wydaje mi się, że mocna gębą to nie jedyne czym powinien się wykazywać książę ;)

Mam swój real, z którego się spowiadać nie zamierzam. Od początków w KS stawiam sprawę jasno, że RL >>>>>>>> KS, i to się nie zmieni nigdy. Proszę też zauważyć, że jeżeli już jestem w Sarmacji, to piastuję w zasadzie 3 poważne stanowiska jednocześnie, w tym te, o które się ubiegamy. To też zajmuje czas, a mimo wszystko w pierwszej kolejności powinienem być Regentem, a dopiero potem kandydatem na Księcia. A to dlatego, że do tego pierwszego zobowiązuje mnie Konstytucja i zobowiązania względem Sarmatów, a do tego drugiego, a do prowadzenia kampanii już jedynie moja wola spróbowania swoich sił w elekcji.

Co do zaś meritum, to mnie nic nie bulwersuje, o ile smuci fakt, że podejmujemy tak nieekonomiczne decyzje, dodatkowo upolitycznione. Nieekonomiczne, bo marnujemy ogromny potencjał budowania 2137 systemu opartego potężnie na bardzo słabym ogniwie — pojedynczej osobie. Upolitycznione, bo znowu padają deklarację że zrobię coś jeżeli wygram, chociaż na dobrą sprawę ta wygrana do działania potrzebna nie jest. To nie jest program kanclerski który opiera się na pisaniu prawa, a bez Sejmu i stołka kanclerza nie możemy nic. Przecież gdyby przyszedł kandydat z ulicy i powiedział że ma gotowy system, to i ksiażę i NIA z pocałowaniem ręki by go zaimplementowali. Dlatego sugerowania, że dam coś jak wygram, a jeżeli przegram to kij wam w oko, to deklaracje smutne.

No chyba że potwierdzicie, że niezależnie od wyników będziecie w równym stopniu przejawiali troskę o system Sarmacji i popracujecie dla lepszego, jak to napisaliście budowania Księstwa. Jeżeli tak, no to wytrącacie sobie koronny argument w walce o elekcję, jeżeli nie, to jedynie to potwierdza moją tezę o kolejnych politycznych rozgrywkach zamiast robienia konstruktywnej roboty.

Co do tego:
Cytuję:
Wolałbym też, aby jednak nie pisał Pan Sarmatom, co jest nieekonomiczne, co nieracjonalne. Wierzę, że każdy jest to wstanie zważyć w swym sercu i dokonać właściwego wyboru.

No na tym powinien się skupić Ksiażę, żeby podejmować decyzje racjonalne i ekonomiczne ;) Jeżeli deklarujecie że będziecie robić głupoty i popełniać błędy które doprowadziły nas do obecnej ciulowej sytuacji, to powiedziałbym, że tak średnio. Całkiem średnio.
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
System gospodarczy to zawsze zmiana. Wierzę, że może to być zmiana interesująca.

Co do startu JKM Regenta to uważam, że startuje bo lubi ciągnąć sroki za ogon dla samego ogonu. Napisał bym coś więcej, ale po tym co przeczytałem powyżej to myślę, że nie ma sensu.
Odpowiedz Permalink
Piotr III Łukasz
@KonradFriedman Wszystko to są piękne frazesy, a można je obedrzeć do naga tylko jednym zdaniem: "jak czegoś nie jestem pewien, to nie obiecuję".
Ot i tyle. Tylko tyle. Czy może... aż tyle?
I znowu Pan próbuje mnie pouczać. Panu może wygrana potrzebna do ściśle określonych działań nie jest potrzebna a mnie - owszem.
Nawet to uzasadniłem.
Rozumiem, że Pańska opinia jest lepsza, bo mojsza (tj Pańska) ale... znowu, proszę mi nie mówić co i jak winienem sobie wartościować.
A w gębie tak, jestem mocny. Nigdy tego nie ukrywałem.
Czy jest w tym coś złego?
W końcu to nie jedyna moja zaleta.
A teksty o kiju w oko proszę zachować dla siebie, nie wkładać mi ich w usta.
Ja akurat nic takiego nie sugerowałem.

A może to jest tak... Że Pan obiecuje, no ale nigdy Pan nie ukrywał, że RL >>>>>>>> KS. I to jest w porządku.
Kiedy ja nie ukrywam, że interesuje mnie budowa systemu w ściśle określonych okolicznościach - to oj, niedobrze, niedobrze, niedobry kandydat.
Fajnie! Co prawda relatywność moralna jest na tyle powszechna, że bywa nudna, ale cóż. Przynajmniej się z tego powodu nie smucę.

Nawiasem mówiąc słabym jest Pan dyskutantem, wydaje się Panu, że jak Pan napisze jeśli to, to to a jeśli tamto, to owamto. Nie widać trzeciej możliwości? Czwartej? A przecież o nie nie trudno.
A ostatnim akapitem wskazuje Pan ponadto, że ma Sarmatów za idiotów. Każda osoba o inteligencji choćby zbliżonej do rozwielitki, doskonale widzi i rozumie co piszę. To, że Pan to usiłuje, w rozpaczliwej próbie zaistnienia na finiszu kampanii, przekręcić, niestety nic nie zmienia.
Odpowiedz Permalink
Konrad Jakub Arped-Friedman
@MaHi nie. Startuję żeby zniszczyć at Aterów i wprowadzić totalitaryzm w Sarmacji.
Odpowiedz Permalink
Konrad Jakub Arped-Friedman
@LukaszN przepraszam, ale jak nazwać takie słowa jak nie pouczaniem?

"Nawiasem mówiąc słabym jest Pan dyskutantem, wydaje się Panu, że jak Pan napisze jeśli to, to to a jeśli tamto, to owamto. Nie widać trzeciej możliwości? Czwartej? A przecież o nie nie trudno.
A ostatnim akapitem wskazuje Pan ponadto, że ma Sarmatów za idiotów."
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Czuguł-Chan
Konszachty z człowiekiem, który zastał Sarmację drewnianą, a zostawił rozj*baną nieszczególnie mnie zachęcają do popierania tej kandydatury. Zwłaszcza, że miał kilka powrotów i wspaniały system zbawiający Baridas, którego nawet dobrze nie zaczął, bo nie miał czasu.

Inną sprawą jest czyste wyrachowanie. Zostanę księciem, dam wam system. Uwarunkowywanie tego w ten sposób powoduje, że trafia mnie szlag. Kod jest niezależny od stanowiska. WSZYSTKO da się napisać bez bycia Księciem. To w Sejmie potrzebne jest przebicie, a nie dupa na tronie, jeśli coś chce się uczynić obligatoryjnym. Zwłaszcza, że książęce możliwości są nikłe w kwestii narzucania woli. Wy nie napisaliście dla Sarmacji nic. Ani jednej aplikacji prezentującej Wasz kunszt i sprawność, dającej nadzieję, że faktycznie możecie skrobnąć system z pomysłem, który wciągnie Sarmatów bez końca.

Sarmacki Związek Sportów Motorowych, który przejęty od vhrisa miał ujrzeć świetlaną przyszłość, nie doczekał się nawet wznowienia w działającej już formule. To o czym my tu mówimy?

Do tego dochodzi aktywność kandydata. Ile można było mówić o Robercie Fryderyku, tak wiadomym było, że będzie aktywny. A tu mamy jakieś tam dygnięcie aktywności po kilku miesiącach nieobecności i to któryś już raz. No to nie wróży dobrze.

Nic nie przemawia na Waszą korzyść, a wiele przeciwko Wam. Papier przyjmie wszystko. Nie wiem czy jest sens stawiać na obiecującego wiele ex-banitę, który ma problemy z aktywnością i realizacją podejmowanych zadań.
Odpowiedz Permalink
Piotr III Łukasz
@KonradFriedman ja bym te słowa nazwał stwierdzaniem faktów. Jak Pan je przekręci - nawet nie próbuję się domyślać.

@piwniczak
Cytuję:
Inną sprawą jest czyste wyrachowanie. Zostanę księciem, dam wam system.
To akurat jest słabe.
Powiedziałem:
- zwiększę aktywność
- pomysł mam na to taki a taki
- a zrealizować chcę go tak.
Szkoda, że dałeś się omamić wizji wyrachowania i szantażu.
Jak rozumiem w elekcji nie można zadeklarować nic i nie można niczego obiecać, "bo przecież można to robić i tak, podły wyrachowany szantażysto"* nieprawdaż?

*) szczególnie przy tak ubogich prerogatywach, jak obecnie.
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Czuguł-Chan
@LukaszN Nie dałem się omamić żadnej wizji. Komentarze (tutaj i w innych artykułach) przeczytałem dopiero po napisaniu tego, co myślę. Przypuszczam, że do tego jest tutaj odniesienie i insynuacja, że padłem ofiarą ścian tekstu JKW Konrada Friedmana. Ja po prostu dzielę się wątpliwościami, obserwacjami i przemyśleniami. Tylko tyle.
Odpowiedz Permalink
Piotr III Łukasz
@piwniczak W takim razie wybacz, ale nie rozumiem, jak z:
- zwiększę aktywność
- pomysł mam na to taki a taki
- a zrealizować chcę go tak a tak
wpadłeś na tak mylne i nieprzystające wnioski. Wyrachowanie? Idąc tym tokiem rozumowania, każda obietnica, każdego kandydata jest wyrachowaniem.
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
@KonradFriedman a ja myślę, że to wszystko tak jak do tej pory g.... prawda. Lepiej by się Król zajął czymś bardziej pożytecznym.
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
o jak wspaniale, nareszcie jakas efektowna kampanijna bitka ;)

A ja oczywiscie na Autora niniejszego posta zaglosuje - z powodu szansy na ratunek systemowy wlasnie.
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec 1
To raczej żart szanowne autora, przy całym szacunku. Chyba że coś od roku się zmieniło gdy na propozycję zmian było- ale po co?
Niemniej wydaje mi się że fantastyka przeważa nad realizmem.
Niestety cała kampania większości kandydatów odbija się czkawką gdy popatrzmy na wypowiedzi przeszłe i przyszłe plany.
Wydaje się że to tylko zabawa i owszem, ale tak samo konsekwencją w tym co się robi i mówi wydaje się być elementem uczciwości w niej.
Permalink
Julian Fer at Atera
@KonradFriedman
Cytuję:
To jest wspaniały przykład dlaczego te programy elekcyjne są niedorzeczne. Jeżeli wygracie, P2G da system gospodarczy.
PIIG zawsze system pisał dla idei, a nie dla wygranych. WKM nie wniesie nic więcej niż tylko papierologia i będzie wydawał prawo, a nam nie potrzeba prawnika tylko lidera, który pociągnie za sobą tłumy. WKM niestety wyznaje tylko jedną prawdę - własną.
Odpowiedz Permalink
Konrad Jakub Arped-Friedman
@JulianF no ale ja przecież o tym samym piszę — skoro pisał dla idei a nie dla wygranych, to niezależnie kto by nie wygrał, pomoże chyba każdemu, czyż nie? A jeżeli tak, to jaki sens jest robić z tego punkt kampanii, skoro przecież P2G pomoże każdemu, bo pisze dla idei? Dziękuję że się ze mną zgodziliście — skoro nie pisze dla wygranych, to nie jest to żaden argument żeby wygrać.
Odpowiedz Permalink
Piotr III Łukasz
@KonradFriedman A kto powiedział, że Jego Książęca Wysokość Piotr II Grzegorz pomoże każdemu? Np. ja tego nie wiem. Jego Książęca Wysokość napisał do mnie SMSy o treści, że podoba mu się mój program i oferuje pomoc przy pisaniu dodatków. Nie wiem czy Pan rozmawiał z Jego Książęcą Wysokością na ten temat, ale założeń bym nie czynił.
Odpowiedz Permalink
Piotr III Łukasz
@KonradFriedman A, i jeszcze jedno. Jego Książęca Wysokość pisał swój system i mapę gdy, och, co za niespodzianka, był Księciem...
Odpowiedz Permalink
Konrad Jakub Arped-Friedman
@LukaszN a kto był wtedy papieżem? Może to też ma jakiś związek.

A jeżeli nie pomoże każdemu, no to jednak miałem rację pisząc o upolitycznianiu projektów.
Odpowiedz Permalink
Piotr III Łukasz
A skąd mnie wiedzieć, komu pomoże, komu nie? Mnie to zadeklarował, więc się ucieszyłem. Natomiast, w odróżnieniu od Pana, nie ustawiam się na pozycji wiedzącego co inni myślą i z jakich pobudek działają.

Ja na przykład nie wiem co Pan myśli. Ale jak patrzę na to, co Pan pisze, to bardzo się z tego cieszę.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.