Podsumowanie 1. kolejki V-mundialu

XVIII V-mundial w Teutonii i Baridasie wystartował w minioną środę. Przyjrzyjmy się zatem sytuacji w tabelach poszczególnych grup. Nie obyło się bez zaskakujących rezultatów!

Grupa A
Tropicana-Baridas (Estadio de Major Bravo {Ciuad de Bravo}) 1-1
Dreamland-Scholandia (Morski Grom {Almera}) 4-1

Już w pierwszym meczu grupy A doszło do solidnej niespodzianki. Debiutująca na mistrzostwach Tropicana zatrzymała obrońców tytułu dzięki pięknej bramce Arnoldo Yeste. Mistrzowie zdołali odpowiedzieć tylko trafieniem Andresa Obradora. Taki wynik pokazuje, że rywalizacja w tej grupie wcale nie musi być tak jednostronna jak się wydawało.

Zupełnie inny przebieg miał mecz między Dreamlandem a Scholandią. Gol van Nistelrooya w szóstej minucie od razu pokazał kto rządzi na boisku. Rzeczony napastnik wpisał się zresztą jeszcze raz na listę strzelców, podobnie jak jego koledzy Berger i Antranikyan. Bramkę pocieszenia dla Giallonerich strzelił Rybarczyk. Wysoka wygrana dała piłkarzom Michaelusa pierwsze miejsce w grupie.

Grupa B

Sclavinia - Loardia (Stadion Altbork) 1-2
Elderland-Starosarmacja (Stadion Republiki {Cracoffia} 2-3

Najciekawiej było właśnie na stadionach grupy B. W meczu wicemistrzów Ligi Mikroświatowej Sclavinii z kolejnym debiutantem Loardią faworyt mógł być tylko jeden. Dość prędko, bo w 7 minucie, Ümit Gül dał Sclavinii prowadzenie pięknym strzałem z rzutu wolnego. I gdy już wydawało się, że Jednorożce dowiozą prowadzenie do końcowego gwizdka, Loardyjczycy uderzyli. Najpierw w 85 minucie Schemmel pokonał głową Kaliciaka, a chwilę później zamroczonych Sclavińczyków dobił Vanderhaeghe. Sensacja stała się faktem.

Przynajmniej równie interesujące było starcie postawionego na nogi tuż przed startem v-mundialu Elderlandu z reprezentacją Starosarmacji. Do przerwy mogło się wydawać, że będzie to rutynowe zwycięstwo Sarmatów, którzy w pierwszej połowie strzelili dwa gole za sprawą Delatorre i Caranguejo, ale po zmianie stron nominalni gospodarze ruszyli do ataku. Gwiazdą był legendarny Caminero - najpierw sam strzelił gola kontaktowego, a potem doskonale obsłużył zaledwie dwucegłowego (!) McLeana i było 2-2. Gdy zdawało się, że Elderland pójdzie za ciosem, kontuzji doznał ich bramkarz Eskil Thuresson. Sarmaci zwietrzyli szansę i nie kto inny jak Delatorre pokonał niedoświadczonego Quertę, zapewniając swojej drużynie zwycięstwo w meczu-horrorze.

Grupa C
Trizondal - Republika Suderlandu (Stadion im. Bohaterów Maja {Srebrny Róg}) 5-0
Bialenia - Hasseland (Stadion im. Buntowników, banitów i patriotów {Złoty Gród}) 0-2

W grupie C niewiadoma jest tylko jedna - kto z dwójki Trizondal-Hasseland zajmie pierwsze miejsce. Minimalnie bliżej tego celu są na razie Trizondalczycy, którzy rozbili Suderland 5-0. Hat-trickiem popisał się w tym meczu napastnik Theodor Wirth.

Nieco więcej problemów napotkali Hasselandczycy, którzy stoczyli dość wyrównany bój z Bialenią. Decydująca okazała się forma znakomitego obrońcy Nialla Slatera, który strzelił dwie bramki z rzutów wolnych. Dobra forma tego zawodnika to znakomita wiadomość dla wszystkich kibiców akutalnych wicemistrzów v-świata.

Grupa D
Wandystan-Teutonia (Arena Marduk {Margon}) 1-2
Slawonia-Brodria (Auterra Statastádion) 3-0

O meczu otwarcia zameldujemy szerzej w osobnym artykule, gdy tylko wytrzeźwieje nasz teutoński reporter. Tu zatem krótko - działo się! Faworytem był zawsze silny Wandystan, ale na korytarzach siedziby LWZPN szeptano z pewnymi obawami o meczu z gospodarzem. Jak się okazało - nie bez podstaw. Prowadzenie dla Wandejczyków zdobył zgodnie z planem Jarosław Tymbarski, ale po przerwie okazało się, że piłkarze Leszczyńskiego nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Ataki przyniosły skutek w końcówce meczu, bramki zmęczonym Wandejczykom strzelili Warman i González. Znakomity początek dla gospodarzy, falstart dla jednego z faworytów.

W meczu zaawansowanych wiekowo reprezentacji górą Slawonia i to całkowicie jednostronnym widowisku. Wynik był jasny już po 4 minutach, bo tylko tyle czasu potrzebowali Slawończycy by strzelić dwa gole (autorstwa Bishopa i Tomeiego). Po przerwie Thunman dorzucił kolejne trafienie, ale mimo wielu kolejnych sytuacji wynik nie uległ zmianie.

13 289,00 lt
Ten artykuł lubią: Vanderlei àla Triste v. H. dela Sparasan, Laurẽt Gedeon I, Henryk Leszczyński, Leszek Karakachanow Sr, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Michał Michaelus, Eddard Noqtern, Adam Peterelli, Juliette Altrimenti, Gniewosz Sforski, Julian Fer at Atera.