Korespondecja z v-mudnialu: Margon
Seria wydawnicza: V-Mundial 2018

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
gkpmrx.jpg

Już jutro korespondent Murawy i Walki Stefan Corega, naturalnie dzierżąc rozprawę konstytucyjną w łapce, zasiądzie na trybunach inauguracyjnej kolejki. Już jest w Margon, gdzie swój mecz otwarcia zagra Mandragorat z gospodarzami, Teutonią.

Na początek prośba od Majora Lasera, dowódcy baridajsko-teutońskiej Zbiorczej Siły Bezpieczeństwa Stadionowego i Ogólnego, do kibiców teutońskich i v-światowych. >>Upraszamy o wcześniejsze przybycie, bo w uzgodnieniu z KSZ udzieliliśmy zgody wandejskim sterowcom na lądowanie i odpokładowanie kibiców na samym stadionie przed rozgrzewką. Manewry wandejskich diriżabli z pewnością będą barwną atrakcją przed szlagierowym meczem w grupie D.<< Na zdjęciu widzimy grupę zasłużonych działaczy Ludowego Wandejskiego Związku Piłki Nożnej, których Major Laser wita na Lotnisku w Eltdorfie.

Teutońcy to młoda i zgrana drużyna prowadzona przez wybitnego szkoleniowca Henia Leszczyńskiego. To drużyna budowana na lata i jeżeli nie nastąpi reset, na kolejnym mundialu będą faworytem. Na razie są po prostu groźni i szykuje się niezłe widowisko na Arenie Marduk. Z kolei u Wandejczyków wystąpi Postęp Pornogrodzki, w ostatniej chwili wyciągnięty z Polonii Czarnolas.

Drużyny grup A i B będą swoje mecze rozgrywać w Baridasie, pozostali w Teutonii (jeden stadion w Loardii, na szczęście organizatorzy zapewniają transport). Największe nudy jutro są spodziewane w Srebrnym Rogu i Złotym Grodzie, gdzie gra grupa C. Hitu kolejki należy się spodziewać na Stadionie Republiki w Cracoffi, gdzie Elderland po przejściach będzie grał z odmłodzoną Starosarmacją. Miejmy nadzieję, że kibice miejscowej Dżumy dopiszą licznie, a Elderland nie wystawi Richie McLeana (22 lata, 2 cegły) tylko Delfino Praca (18 lat, 6 cegieł). Swoją drogą, taki McLean to nieźle zafałszowuje statystyki drużyny!

No i mamy nadzieję na wisienkę na torcie - relacje zapowiada najwspanialszy ekspert piłkarski v-świata Timian Demollari, więc będzie co czytać.
Dotacje
1 500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Henryk Leszczyński, Vanderlei àla Triste v. H. dela Sparasan, Ludwik Tomović.
Serduszka
13 560,00 lt
Ten artykuł lubią: Piotr III Łukasz, Krzysztof Czuguł-Chan, Timan Demollari, Henryk Leszczyński, Laurẽt Gedeon I, Tomasz Ivo Hugo, Vanderlei àla Triste v. H. dela Sparasan, Zbyszko Gustolúpulo, David de Hoenhaim, Cudzoziemiec 1, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Michał Michaelus, Julian Fer at Atera, Gniewosz Sforski.
Komentarze
Piotr III Łukasz
Brawo, niech żyjągrają!
Odpowiedz Permalink
Timan Demollari
Nastawiłem już wideło, coby nagrać mecze, których wszak nie obejrzę lajw!
Odpowiedz Permalink
Timan Demollari
I tak muszę opanować sztukę bilokacji, by być jednocześnie w CdB na meczu z Tropicaną oraz w Rantiochii na meczu z Krasnoludami.
Odpowiedz Permalink
Henryk Leszczyński
gdy kwieciste epitety mają osłodzić srogi wpierdol.
Odpowiedz Permalink
Piotr III Łukasz
@leszcz o to to, to miałem na myśli
Odpowiedz Permalink
Vanderlei àla Triste v. H. dela Sparasan
@demollari Bilokacja jak bilokacja, ale właśnie przez mecz pucharowy, żadne spotkanie I kolejki Mundialu nie rozgrywa się na Ritterstadion :(
Odpowiedz Permalink
Timan Demollari
Słusznie, musimy miec gdzie swietowac.
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Szkoda że pomijamy Ritterstadion :( szkoda oj szkoda, ale masy naszych kibiców ruszają do Margon i Srebrnego- by kibicować oraz pokazać Teutońską Gościnność :)
Permalink
Michał Michaelus
No i mamy niespodziewaną porażkę Mandragoratu na inaugurację z Teutonią. Grupa D może być tą najbardziej wyrównaną.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.