Park Stołeczny, Leszek Karakachanow Sr, 15.10.2018 r. o 20:36
Korespondecja z v-mudnialu: Ciuad de Bravo

Wasz ulubiony korespondent Murawy i Walki, Stefan Corega, dziś prosto z Ciuad de Bravo, gdzie w lokalnych tramwajach i na Estadio de Major Bravo konsumował baridajski pakiet prasowy i przygotował krótkie podsumowanie nadchodzących zmagań. W Teutonii, gdzie będzie grała Sborna, jeszcze pakietu nie dostarczyli.

Na początek pokażmy niezłe logo obecnego mundialu: logo. Wielkie brawa dla organizatorów za podjęcie się wysiłḱu dla mikroświata!

UL194Q2e.png

Mimo że w pierwszym koszyku znalazły się Sclavinia, Baridas, Wandystan i Elderland, faworytami są Baridas, Mandragorat i Dreamland. Sclavinię pogrąża aktywność w kratkę byłego już sarmackiego księcia, a Dreamland znakomicie wykorzystał sezon w niższej lidze do zbudowania siły. Jeżeli chodzi o wartość drużyny, to w tym momencie odskoczyły te trzy drużyny o 16 milionów engelsów transferowych od peletonu. Już w pierwszej rundzie Baridas zmierzy się z Dremlandem, więc emocje gwarantowane już wtedy. Do tego drugi szereg szkoleniowców to same wybitne postacie światowej v-piłki, kibice opuszczać będą tylko mecze z zombie-zespołami czyli Brodrią, Bialenią i antycznym (średnio 33 lata) Suderlandem. Do tego ćwierćfinały są losowane nie wg drabinki, a wg małych punktów więc sztaby będą musiały mocno kalkulować.

Indywidualnie poziom ligi jest bardzo wysoki. Dotychczas wyniki 19- i 18-cegłowe wykręcało 5 wandejczyków, 4 baridajczyków i Orlan Boroja (Starosarmacja) ale wiadomo że Aborcjusz Pupka czy Seamus McNally są już po szczycie kariery. Cegłowo najlepsi są Ra Ambrogio i Stewart Cusack (Dreamland), Guillermo Stábile (Baridas) i Teodor Thunman (Slawonia), ale oni są świeżo powołani i nie mają szalenie ważnej czerwonej gwiazdki zgranego reprezentanta (w reprezentacjach monarchofaszystowskich- serduszka). I tylko Konstantina Pliutau (Brodria) szkoda, bo mógłby być megagwiazdą v-mundialu.

Ciężko jest analizować składy, bo kto wie, czy o zwycięstwie nie zdecyduje brutalność graczy, zgranie, forma czy średnia wieku. Mimo trudności organizacyjnych, rywalizacja zapowiada się miodnie!

Przedruk z Murawy i Walki
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Piotr III Łukasz, Ludwik Tomović.
Serduszka
6 854,00 lt
Ten artykuł lubią: Laurẽt Gedeon I, Konrad Jakub Arped-Friedman, Vanderlei àla Triste v. H. dela Sparasan, Król Patryk I Labacki, Timan Demollari, Piotr III Łukasz, Michaś Elżbieta II, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Michał Michaelus, Julian Fer at Atera.
Komentarze
Laurẽt Gedeon I
Powodzenia ;)
Odpowiedz Permalink
Piotr III Łukasz
Będę śledził z przejęciem :)
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
Zacna depesza, komendancie Stefanie.
Odpowiedz Permalink
Michał Michaelus
No to walka ruszyła na dobre!
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Emocje są nieodzownym elementem, tego piłkarskiego święta :)
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.