Gazeta Hasselandzka, Piotr de Zaym, 06.10.2018 r. o 15:07
Jaka przyszłość Sarmacji

M
amy oto kolejny kryzys w Sarmacji, bo przecież abdykacja Księcia jest wstrząsem. Spróbujmy ten kryzys wykorzystać nie tylko dla wyłonienia możliwie najlepszego kandydata na sarmacki tron.
Proponuję, by Regent zorganizował ogólnosarmacką konferencję w sprawie przyszłości Księstwa, z udziałem posłów na Sejm, członków Dworu Książęcego, Rządu oraz szefów samorządów. Plus dodatkowo inne osoby, których obecność może być istotna.
Zastanówmy się:
- czemu jest źle (diagnoza)
- co zrobić, co poprawić (propozycja leczenia).
Diagnoza powinna dotyczyć:
- stanu liczebnego,
- stanu aktywności,
- ogólnych zasad funkcjonowania.
Propozycja leczenia zaś winna zawierać:
- sugestie ws. sposobów zwiększenia liczebności,
- propozycje poprawy aktywności,
- propozycje zmian zasad funkcjonowania.
Wbrew pozorom, to ostatnie jest najważniejsze. I nie chodzi mi o zmianę nazw czy liczby urzędów. Raczej myślę o tym, co możemy zaoferować poza prostą i nieco zużytą symulacją państwa. Jak sprawić, by Sarmacja stała się atrakcyjna - jakaś wersja v-gospodarki, a może jakieś inne elementy gier (tylko jak je stworzyć i zaimplementować).
Postarajmy się wyznaczyć kierunek zmian - inaczej Sarmacja przekształci się w jakąś nową Leblandię. A to po prostu nie ma sensu.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
5 092,00 lt
Ten artykuł lubią: Simon Peter Liberi, Cudzoziemiec 1, Aaron Nerling, Albert Jan Maat von Hippogriff, Michaś Elżbieta II, Tutmozis Grenlandzki, Peter West.
Komentarze
Vladimir ik Lihtenštán
Piff! Paff! Puff! Zamiast ratować, można też dobić.

A tak na poważnie, to chyba JO nie sądzi, że weźmie na serio te kilka sloganów i idei napisanych na kolanie?
Odpowiedz Permalink
Piotr de Zaym
Można oczywiście nie robić nic i trwać w nadziei, że kiedyś będzie lepiej. A nie rozumiem, kto ma wziąć na serio "kilka sloganów i idei pisanych na kolanie"? Regent? To nie są slogany, tylko prosta propozycja. Prosta jak drut. Prosta jak konstrukcja cepa. Niech się zbierze (na forum, w określonym miejscu) grupa najaktywniejszych i najważniejszych Sarmatów - i niech spróbuje coś wymyśleć.
Odpowiedz Permalink
Vladimir ik Lihtenštán
Lapsus calami... podmiotem zdania miał być "ktoś".

Takie synody odbywają się nader często. Przy okazji elekcji, wyborów lub choćby na IRCu discordzie. Już niejeden zmartwychwstaniec oferował swoją receptę, ale nie na długo się to zdało, dlatego jestem sceptyczny. Lepiej dobić lub dać ewoluować, ale nie ma po co ingerować. Poza tym, nawet gdyby czekał nas los Leblandii, to co w tym złego? Naiwnością jest twierdzić, że Sarmacja to Regnum Aeternum.
Odpowiedz Permalink
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Problemem KS (i zapewne w ogóle mikronacji) nie jest brak pomysłów, tylko brak realizacji. O "jakiejś wersji v-gospodarki" rozmawia się chyba od czasów ZW (choć pewny być nie mogę, bo do Księstwa przybyłem trochę później ;)) i jakoś to mówienie nic nie pomogło.
Odpowiedz Permalink
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
*uściślając - od czasów końca ZW
Odpowiedz Permalink
Piotr de Zaym
Z niemówienia raczej nie wyniknie nic. Z mówienia ma szanse coś wyniknąć :)
BTW mam nadzieję, że moja idea powołania internetowego pisma "Mikronauta" nie umrze wraz ze zmianą na książęcym tronie; akurat pomysł jest, część realizacji też, trzeba to dokończyć.
Jak Regent nie zaproponuje takiej dyskusji, to ja zaproponuję to jako debatę części składowych Sarmacji - jeśli któryś z samorządów zechce, zrobimy to razem.
Odpowiedz Permalink
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza
i tak wszyscy umrzemy(nie ma to jak optymizm)
Odpowiedz Permalink
Piotr de Zaym
Oczywiście, że umrzemy. Ale chyba lepiej później, niż wcześniej?...
Odpowiedz Permalink
Erik Otton von Hohenburg
Cytuję:
a może jakieś inne elementy gier (tylko jak je stworzyć i zaimplementować)

To już kiedyś proponowałem, w szczególności rozbudowanie systemu gospodarczego, pewna liberalizacja gospodarki, wprowadzenie gospodarki rynkowej lub też mieszanej, tylko gdyby to było takie proste jak napisanie tego komentarza :)
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
Moja propozycja: ożywić Khanda, skłonić do napisania jakichś nowych kukułów (a może już ma?), łowić internetowych łosi na te kukuły.
Odpowiedz Permalink
Michał Hodża Kiełbasa-Krakowski
@defloriusz Marne szanse :)
Permalink
Michaś Elżbieta II
Wszystko to marność. Próbować zawsze można.
Odpowiedz Permalink
Peter West
Nie ma co czarnowidziec, trzeba działać
Odpowiedz Permalink
Guedes de Lima
Systemem gospodarczym to już kuszono Rzeczpospolitą Sclavińską w połowie 2007 roku, kiedy to Księstwo Sarmacji zbawić miał tzw. Syriusz. <3
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.