Trybuna Diuków, Zbyszko Gustolúpulo, 10.09.2018 r. o 13:44
Kandydatów dwóch, a namiestnika brak

undecided-businessman_23-2147504840.jpg

Sejmik Koronny zbiera się raz na kwartał i jednym z głównych zadań jest wybranie nowego namiestnika prowincji. Pomijając znany z dawnych lat problem z brakiem zainteresowanych, zadanie wydaje się stosunkowo proste, ale żeby było ciekawiej Konstytucja jasno określna zasady:
Cytuję:
Namiestnika podczas obrad Sejmik wybiera na czas trzech miesięcy spośród szlachty i arystokracji Starosarmację zamieszkującej, za przyzwoleniem bezwzględnej większości zebranych.

Bezwzględna większość zawiera również głosy wstrzymujące, a my mamy niepisaną tradycją, że kandydaci zamiast popierać swoją kandydaturę wolą się wstrzymać. Dziwny zwyczaj, który normalnie niczemu nie przeszkadza w tej sytuacji wprowadził sytuację bez jasnego wyjścia.

W głosowaniu wzięło udział siedmiu delegatów. Peter West zebrał trzy głosy, Krzysztof Czuguł-Chan dwa. Mamy więc pięć głosów i do tego dwa głosy grzecznościowe od samych kandydatów, którzy wstrzymali się od oficjalnego poparcia własnej kandydatury.

Nasze prawne zasady są jasne, ale takiej sytuacji nikt nie przewidział. Sejmik dość zgrabnie mimo paru różnych opinii zdecydował się na powtórzenie głosowania. Tym razem mając nadzieję, że zgłoszeni kandydaci poprą swoją kandydaturę!

Peter West powiedział, że koniecznie trzeba zmienić Konstytucję, a dużo prostszym rozwiązaniem byłoby zagłosowanie na samego siebie. W końcu skoro startujesz to raczej wierzysz w siebie i popierasz swoją kandydaturę? ;-)

PS: Ponowne wybory trwają i jak na razie po pięciu głosach wynik jest 3:2 dla kandydata Petera West, a całą dyskusję i głosowanie możecie śledzić w tym miejscu.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
5 133,00 lt
Ten artykuł lubią: Krzysztof Czuguł-Chan, Severin Verwaltung-Esteladio, Ignacy Urban de Ruth, Król Patryk I Labacki, Apolinary Montserrat, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Aaron Nerling, Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz, Piotr III Łukasz.
Komentarze
Krzysztof Czuguł-Chan
No nie do końca, bo kandydat West zagłosował na siebie. W drugiej turze także.
Odpowiedz Permalink
Zbyszko Gustolúpulo
@piwniczak No tak, mój błąd, to ty się wstrzymałeś od poparcia własnej kandydatury! :D
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Czuguł-Chan
Cóż mogę powiedzieć. Kandydaci nieszczególnie mnie przekonali! :P
Odpowiedz Permalink
Severin Verwaltung-Esteladio
Konsulat Sclavinii trzyma kciuki za obranie Namiestnika!
Odpowiedz Permalink
Tutmozis Grenlandzki
Jeśli jest dwóch kandydatów i połowa z nich ma odpaść, ja bym rzucił monetą:).
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.