Park Stołeczny, Nahius Wolfenkopf, 04.09.2018 r. o 14:42
Grodzisk: Nie masz roweru? Wypożycz go!

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Od dzisiejszego dnia w Grodzisku został uruchomiony płatny system rowerów miejskich. Do dyspozycji zainteresowanych mieszkańców oddane zostało 120 jednośladów. W ramach tego projektu do użytku oddano 11 stacji-wypożyczalni.

P05H28o7.jpg

System będzie funkcjonował sezonowo. Każdego roku działanie będzie rozpoczynać się z początkiem marca, a kończyć w ostatnim dniu listopada. Na chwilę obecną rowery dostępne są w 11 stacjach rowerowych rozmieszczonych na terenie całego miasta, gdzie jednoślady będą czekać na mieszkańców przez całą dobę. Każda ze stacji została wyposażona w terminal służący do wypożyczania rowerów i stacje dokujące, w które wpinane będą zwracane rowery. Stacje zostały tak rozmieszczone, by zapewnić komunikację rowerową między kluczowymi punktami Grodziska.

Wszystkie rowery w systemie są tego samego modelu, mają zainstalowane lokalizatory GPS oraz systemy antykradzieżowe, są malowane lakierem o jednolitym kolorze, a także posiadają wzmocnione dętki o których przebicie jest o wiele trudniej – informuje Maciej Pompka z firmy SAR-BIKE.

Koszt wypożyczenia roweru to 3 lt za każdą godzinę użytkowania, z tym że pierwsze 15 minut po wypożyczeniu zawsze jest darmowe, co umożliwia praktycznie nieograniczone przemieszczanie się na krótkich dystansach. Dla miłośników jednośladów przygotowano również pakiety sezonowe oraz miesięczne, które dodatkowo obniżają koszta korzystania z systemu.

Na każdej stacji wchodzącej w skład systemu znajduje się jego szczegółowa instrukcja obsługi. Wypożyczenia możemy dokonać zarówno poprzez aplikację mobilną, jak i również bezpośrednio na stacji. Po zakończeniu jazdy rower zwracamy na dowolnej stacji rowerowej, zamykając blokadę oraz odnotowując zwrot w systemie.
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Albert Jan Maat von Hippogriff.
Serduszka
10 127,00 lt
Ten artykuł lubią: Peter West, Tomasz Chojnacki, Marceli z Ossolińskich Bordoński, Artur Kardacz von Hohenburg , Krzysztof Czuguł-Chan, Albert Jan Maat von Hippogriff, Joanna Izabela, Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, Severin von Verwaltung, Fryderyk von Hohenzollern, Stanisław Mostowicki, Eustachy Playstation, Alfred Fabian von Tehen-Dżek, Bartłomiej Czapka, Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz, Hagaag Ajajj, Piotr III Łukasz.
Komentarze
Tomasz Chojnacki
Świetny pomysł! Czy wiadomo kto jest autorem tej inicjatywy?
Permalink
Albert Jan Maat von Hippogriff
Wrzućcie to do SEG!
Odpowiedz Permalink
Joanna Izabela
Mozna pomyslec o rozszerzeniu pomyslu o inne miasta
Odpowiedz Permalink
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza
a ja se rower kupie co będę wypożyczał o! :)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.