Njitickie Novice, Ludwik Tomović, 24.08.2018 r. o 10:39
Trenerskie wspomnienia /1/
Seria wydawnicza: Trenerskie wspomnienia

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
W
swojej karierze trenerskiej prowadziłem łącznie 5 klubów i dwie reprezentacje, uznałem że jest to już pewien dorobek i warto to opisać. Każdy odcinek będzie o jednej drużynie, więc odcinków serii będzie siedem. Zapraszam serdecznie do zapoznania się z Trenerskimi wspomnieniami.

FC San Silvestro

Moja przygoda jako trenera mikronacyjnych drużyn rozpoczęła się 17 stycznia 2014 roku, kiedy to utworzyłem klub piłkarski w Trizondalu.
Klub swoją siedzibę ulokował w trilandzkim San Silvestro, można by rzec że w moim v-rodzinnym mieście, gdyż to tam spędziłem większość v-dzieciństwa.

FC San Silvestro rozpoczęło grę w 18. sezonie Trizondalskiej Ligi Piłkarskiej. Debiut w Trizondalskiej Ekstraklasie miał miejsce 1 marca 2014 roku (porażka 0:5 z Młodymi Czerwińsk)

PR1309Zq.png
Herb FC San Silvestro

W 18. sezonie TLP, FC SanS było typowym ligowym średniakiem – w dziesięciodrużynowej lidze zajęliśmy na koniec sezonu 6. miejsce, w pucharze przygodę zakończyliśmy na ćwierćfinale. Wróćmy natomiast do wyników w lidze, podjęliśmy wówczas najwyższe wydatki transferowe ze wszystkich drużyn ligowych (6 231 300 econ). W 18 meczach drużyna z San Silvestro zdobyła 23 punkty, 7 razy triumfowaliśmy w meczu, dwa razy remisowaliśmy a 9 razy schodziliśmy z boiska pokonani. Bilans bramkowy to niestety 18 bramek na minusie (21-39).
Jednak patrząc całościowo nie był to zły sezon dla FC SanS, graliśmy dobrze jak na nasze możliwości, także można uznać końcowy wynik za satysfakcjonujący.

rAuvZ3KH.png
Stroje domowe FC San Silvestro

Na początku 19. sezonu TLP nakłady na klub zwiększył sponsor – firma Iuvenes należąca do Ludwika Tomovicia i Mateusza Smiffa. Iuvenes już w 18. sezonie wspierał klub niewielkimi kwotami (pamiętajmy jednak że firma była wówczas dopiero w fazie rozwoju). W 19. sezonie Iuvenes został sponsorem tytularnym, co wiązało się ze zmianą nazwy klubu na Iuvenes San Silvestro. Firma Iuvenes zaczęła również wówczas wspierać nieistniejący już dalmencki klub piłkarski Mateusza Smiffa – KS Dalek Maribor (o Daleku opowiem jednak w innym artykule). Klub z SanS ściśle współpracował z klubem z Mariboru, co przejawiało się chociażby we wspólnym zorganizowaniu historycznego meczu między Dalekiem a Iuvenesem,
Ten sezon był najlepszym sezonem w historii klubu, w pucharze odpadliśmy dopiero w półfinale, a w lidze podjęliśmy walkę i zakończyliśmy sezon na najniższym stopniu podium (na 10 drużyn) co było chyba efektem największych nakładów na transfery w lidze (po raz drugi z rzędu), które wyniosły nas wówczas
7 073 400 econ. Bramkarz Iuvenes SanS, Alfons Turoszowicz został bramkarzem sezonu (był niepokonany w 11 meczach, a tylko w 7 wyciągał piłkę z siatki). Drużyna w 18 meczach zdobyła 36 punktów, 11 razy odnosiła zwycięstwo, 3 razy remisowała, a 4 razy odniosła porażkę. Bilans bramkowy był znacznie lepszy niż w poprzednim sezonie i było to już 15 bramek na plusie (35-20)

14xSz8ra.jpg
Koszulka z meczu na 100 lecie v-istnienia Daleka i FC SanS

W trakcie sezonu 20. drużyna przeniosła się na krótko do Królestwa Niderlandów i w terminie 3 I 2015 – 19 III 2015 występowała jako Iuvenes SanS Luksemburg. Przygoda w pucharze zakończyła się na ćwierćfinale. W lidze po raz trzeci z rzędu ponieśliśmy największe wydatki transferowe (6 428 600 econ) i sezon zakończył się dla Iuvenesa na 4. miejscu (na 10 drużyn). 9 zwycięstw, 4 remisy i 5 porażek w 18 meczach i 31 punktów nie są może wynikiem imponującym, ale tragicznym też nie. Bilans bramek znów 15 na plusie (36-21).
8ZHPdAWo.jpg
Stroje wyjazdowe FC San Silvestro

Sezon 21. był początkiem schyłku drużyny, ostatnie miejsce w lidze pomimo największych wydatków transferowych (po raz czwarty z rzędu), które wyniosły wówczas 7 836 100 econ. Iuvenes był też w tamtym sezonie najbardziej nieskuteczną drużyną i drużyną która strzeliła najmniej bramek.
8. miejsce na koniec sezonu było szokiem i tragedią, na 14 meczów zaledwie jedno zwycięstwo, 4 remisy i aż 9 porażek co dało zaledwie 7 punktów. Bilans bramek to było aż 18 goli na minusie (3-21). Puchar w tamtym sezonie nie był rozgrywany, więc nie było możliwości odbicia tego tragicznego wyniku w pucharze.

QAsG660j.png
Stroje domowe w ostatnim sezonie

Jako koniec FC San Silvestro uznaje się 19 listopada 2015 roku, kiedy to klub zakończył działalność w Trizondalu, przeniósł się do Slawonii i tam rozgrywał mecze jako NK Spartak Njitica, grał w TLP przez dwa sezony, 21 maja 2016 roku zakończył działalnośc, a 22 maja 2016 roku został przejęty przez Krzysztofa Hansa i grał do końca TLP jako CIM Espirit Sendai.

Bilans meczów:
68 meczów
28 zwycięstw, 13 remisów, 27 porażek

Bilans goli:

95 – 101

Miejsca sezon po sezonie:
XVIII sezon – 6. miejsce
XIX sezon – 3. miejsce
XX sezon – 4. miejsce
XXI sezon – 8. miejsce

Puchar Trizondalu:
XVIII sezon – ćwierćfinał
XIX sezon – półfinał
XX sezon – ćwierćfinał
XXI sezon – pucharu nie rozegrano

Aktualnie kontynuatorem tradycji FC San Silvestro jest Arcyksiążecy Klub Sportowy San Silvestro założony 27 lutego 2017 i prowadzony przez Adama Peterelliego.
AKS SanS był wicemistrzem Ligi Orientyki w 8 sezonie.
Jednak historia tego klubu jest tematem na osobny artykuł, który kiedyś na pewno napiszę.
Dotacje
1 500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Artur Kardacz von Hohenburg , Tomasz Ivo Hugo, Cudzoziemiec.
Serduszka
8 700,00 lt
Ten artykuł lubią: Artur Kardacz von Hohenburg , Zbyszko Gustolúpulo, Severin Verwaltung-Esteladio, Młynek Kawowy, Tomasz Ivo Hugo, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Vanderlei àla Triste v. H. dela Sparasan, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Ignacy Urban de Ruth, Bartłomiej Czapka, Piotr III Łukasz, Cudzoziemiec, Albert Felimi-Liderski, GdL.
Komentarze
Albert Felimi-Liderski
Jak najwięcej artykułów sportowych w Sarmacji!
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.