Obserwator Zagraniczny - Wydanie #1
Seria wydawnicza: Obserwator Zagraniczny

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
dxm2YJln.jpg

W
Obserwatorze Sarmackim rozpoczyna się nowa seria wydawnicza: Obserwator Zagraniczny. Zarządcą serii jest redaktor działu Zagranica Michael Wolferine. Owa seria wydawnicza będzie swego rodzaju biuletynem, na którego łamach opisane zostaną aktualne wydarzenia w mikroświecie.

Cała seria wydawnicza będzie wydawana nieregularnie, ale zazwyczaj w tygodniowych odstępach. Pojawią się też wydania specjalne.

Życzymy miłego czytania!

JKM Daniel von Witt, Elderland i Chamberlain

Od kilku dni na forum Dreamlandu panuje lekkie zamieszanie. Daniel von Witt, zgodnie z zarządzeniem wydanym przez Ministra Spraw Zagranicznych p. Chamberlaina, został ponownie uznany za persona non grata. Pierwsze uznanie za persona non grata zostało wydane 28 lipca, a zniesione 2 sierpnia.

Niestety, JKM von Witt nie nacieszył się zbytnio wolnością z powodu wydania kolejnego zarządzenia o nadaniu statusu "osoby niepożądanej" dnia 07.08.2018 po godzinie 16. Wraz z zarządzeniem zablokowano jego konto.

Wszystko zaczęło się od decyzji Elderlandu o wsparciu Rządu Tymczasowego powołanego w trakcie powstania lipcowego w Republice Bialeńskiej. Elderland, jako jedno z państw przynależących do Wspólnoty Korony Elbruzów, nie mógł podejmować samodzielnych decyzji dyplomatycznych z powodu zależności od centrali Wspólnoty - Królestwa Dreamlandu.

Wtedy centralne władze Wspólnoty podjęły stosowne działania, odrzucając wsparcie ze strony Elderlandu, a również po rozmowie z JKM Danielem von Wittem nadały mu status persona non grata. Następnie usunięto Królestwo Elderlandu z WKE, likwidując ich forum na stronie KD.

Plus: Daniel von Witt jeszcze tego samego dnia, tj. 7 sierpnia 2018 roku, został odwołany ze statusu "niechcianego", a sam Chamberlain podał się do dymisji, zostając odwołanym przez Premiera Rządu Królewskiego 8 sierpnia 2018 roku.
Zaprzysiężenie II Prezydenta Unii Trzech Narodów

W Unii Trzech Narodów 7 sierpnia od godziny 18:00 do 20:40 odbywała się uroczystość przekazania władzy przez I Prezydenta UTN Kaspara Waksmana Prezydentowi-elektowi Michaelowi Wolferine'owi.

Podczas jej trwania można było wysłuchać hymnu Unii - Pieśni Trzech Narodów - a również zobaczyć siłę Policji Muratyckiej, której przemarsz odbył się przed oficjalnym zaprzysiężeniem i przekazaniem tronu. Wszystko odbyło się wzorowo, charakter ceremonii był bardzo oficjalny, jednakże nie zabrakło żartów ze strony nowego Prezydenta.

Nowy Prezydent podczas przemówienia, które zostało zaplanowane w harmonogramie wydarzenia, nie czytał z kartki, tylko z głowy. Unijczycy dość bardzo wspierali na duchu następcę, między innymi wiwatami, brawami i klaskami. Wykrzykiwali wraz z nim słowa przysięgi.

Na koniec goście zagraniczni mogli zabrać głos. Do obywateli UTN przemówił JE xavery z Monarchii Austro-Węgierskiej. Od 20:40 miała miejsce kolacja dla gości zagranicznych i władz Unii Trzech Narodów.
Administratorat Dyskordii i I Konsylium Narodowe

Od dnia 15 lipca do 8 sierpnia 2018 roku odbywało się I Konsylium Narodowe w Administratoracie Dyskordii. Miało ono na celu ustalenie ustroju i praw kardynalnych (konstytucji/ustawy zasadniczej) Dyskordii.

Niestety z powodu niewielkiej aktywności obradujących Konsylium zamknięto po niespełna miesiącu. W obradach Konsylium uczestniczyło 8 osób. Dokładna lista widnieje tutaj.

/-/ Michael Wolferine
Redaktor działu Zagranica
Dotacje
1 500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Cudzoziemiec, Cudzoziemiec 1, Artur Kardacz von Hohenburg .
Serduszka
10 718,00 lt
Ten artykuł lubią: Cudzoziemiec, Vanderlei àla Triste v. H. dela Sparasan, Severin Verwaltung-Esteladio, Cudzoziemiec 1, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Krzysztof Czuguł-Chan, Eddard Noqtern, Helwetyk Romański, Bartłomiej Czapka, Adam Jerzy Piastowski, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Aaron Nerling, Guedes de Lima, Artur Kardacz von Hohenburg , Stanisław Mostowicki, Król Patryk I Labacki, Kamiljan de Harlin von Wespucci.
Komentarze
Piotr de Zaym
Sytuacja w Dreamlandu przypomina operę mydlaną. Pytanie, czy wystarczy mydła?...
Odpowiedz Permalink
Michaił von Hippogriff-Vovkulak
Wie Pan, kiedyś myślano nad rozwiązaniem, żeby robić mydło z ludzi. No ale, wyszli jak Zabłocki na mydle.
Odpowiedz Permalink
Eddard Noqtern
Fajny materiał. Ciekawym pomysłem byłoby zastąpienie flag z logo na te mikronacyjne.
Odpowiedz Permalink
Michaił von Hippogriff-Vovkulak
@Enoq Moje umiejętności pozwalają na co najwyżej dodanie napisu do loga.
Odpowiedz Permalink
Daniło de la Vega
Wspólnota Korony Ebruzów była organizacją zrzeszającą równoprawne państwa będące monarchiami. Elderland nie był zależny od Dreamlandu, ani jego polityki. Był jedynie zależny od Korony Dreamlandzkiej reprezentowanej przez Króla Dreamlandu i Elderlandu Alfreda. Próba podporządkowania Elderlandu Dreamlandowi przez Króla Alfreda skończyła się zakończeniem unii personalnej i likwidacją WKE (to dwa osobne akty, unia mogła trwać bez WKE i odwrotnie).
Permalink
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Cytuję:
Wie Pan, kiedyś myślano nad rozwiązaniem, żeby robić mydło z ludzi. No ale, wyszli jak Zabłocki na mydle.
Gwoli ścisłości pomysł ten wykorzystano praktycznie co najmniej dwa razy w historii realnej - w rewolucyjnej Francji i w III Rzeszy. Tak więc żart dość niesmaczny.
Odpowiedz Permalink
Michaił von Hippogriff-Vovkulak
@RemigiuszL Owszem, trochę niezbyt mi wyszedł, no ale prawdą jest, że niezbyt im to wyszło.
A Panu Daniło dziękuję, bo opierałem się na historii od znajomych mi osób i zgodzili się z wersją. Sprawdzałem ją nawet i nawet nie zauważyłem, że inaczej się potoczyło.
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
Pierwsze koty za płoty. Bardzo się cieszę, że OS wzbogaca się o nowy dział i aktywność informującą o wydarzeniach za granicą. Oby tak dalej! Brawo.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.