Dwór Książęcy, Cudzoziemiec, 05.08.2018 r. o 19:38
Orędzie Księcia Sarmacji w sprawie Księstwa Monderii
Seria wydawnicza: Służba Dyplomatyczna JKM

Wszystkie narody mają prawo do samostanowienia. Z mocy tego prawa swobodnie określają one swój status polityczny i swobodnie zapewniają swój rozwój gospodarczy, społeczny i kulturalny. [...] W żadnym przypadku nie można pozbawiać narodu jego własnych środków egzystencji.

25 lipca 2018 roku Naród Monderyjski ogłosił, iż jest odrębnym, pełnoprawnym Narodem, któremu przysługują Prawa Narodów, w tym prawo do samostanowienia. Postawieni przez Jego Królewską Mość Alfreda, Króla Dreamlandu, w sytuacji, w której dotąd nie znalazła się żadna Mikronacja, mieszkańcy tego kraju musieli działać szybko i zdecydowanie. Zderzając się z sytuacją, w której ich kraj — Elderland — został spakowany i zmieciony z przestrzeni Internetu, musieli zadbać o swoją Tradycję, Historię i Kraj. Dwa dni po tych wydarzeniach Proklamowali Niepodległość, którą dziś, oficjalnie, Księstwo Sarmacji zdecydowało się uznać i wesprzeć, całą mocą swych możliwości.

Księstwo Monderii uznane zostało także, oraz wsparte, przez naszych Sojuszników i Przyjaciół — Republikę Bialeńską oraz Monarchię Austro-Węgierską. Księstwo Sarmacji w sposób świadomy i odpowiedzialny buduje swą pozycję na arenie międzynarodowej, a jednym z aspektów tej działalności jest współdziałanie z naszymi Sojusznikami i Przyjaciółmi.

Królestwo Elderlandu, od którego odłączyło się Księstwo Monderii, od 23 lipca, zatem od dwóch tygodni, nie zdołało na nowo ustanowić swojej obecności w Internecie. Monderii zajęło to mniej niż dobę. Monderia zachowała swą ciągłość, niezależnie od tego czy reszta Elderlandu ostatecznie powstanie ze zgliszczy wywołanych przez JKM Alfreda, czy też tak się nie stanie. Monderia dała radę i pokazała, że z determinacją i pomysłem walczyć będzie o swe istnienie i rozwój. Sarmacja docenia taką postawę.

Księstwo Monderii stało się osobnym bytem, lecz istniało od dawna. Księstwo Monderii zasiedla niewielka grupa mieszkańców, ale mieszkańców aktywnych, których w ostatnich dniach przybywa. Księstwo Monderii nie rości sobie pretensji do żadnych ziem Księstwa Sarmacji, posiada określone terytorium i swe miejsce na mapach v-świata. Księstwo Monderii posiada władze zdolne do wchodzenia w relacje międzynarodowe. Księstwo Monderii posiada własną stronę, własny serwer, własną domenę i miejsce publiczne, na którym toczy się jego życie.

Dlatego też, z dniem 5 sierpnia 2018 roku,
My, Robert Fryderyk, Książę Sarmacji,
uznajemy suwerenną władzę
Księcia Jana Dagobarda von Thorn-Maikowskiego
oraz
Regenta Hewreta von Thorna
nad niepodległym Księstwem Monderii
i obiecujemy Państwu temu Naszą pomoc, Nasze wsparcie, Naszą Przyjaźń.
Stało się!

Na pamiątkę tego wydarzenia wydajemy przeto stosowną proklamację, oraz niniejsze orędzie.

AuGo1AwO.png
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Erik Otton von Hohenburg.
Serduszka
4 312,00 lt
Ten artykuł lubią: Erik Otton von Hohenburg, Kuba Hogh-Sedrovski, Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz, GdL, Stanisław Mostowicki.
Komentarze
Kuba Hogh-Sedrovski
A czo to?
Odpowiedz Permalink
Erik Otton von Hohenburg
Przy takim układzie sił, to co najwyżej JKM Daniel von Witt może wylądować na grillu...
Odpowiedz Permalink
Karolina Aleksandra
Cytuję:
Zderzając się z sytuacją, w której ich kraj — Elderland — został spakowany i zmieciony z przestrzeni Internetu, musieli zadbać o swoją Tradycję, Historię i Kraj.

Tradycję, Prawo i Historię. I nie pamiętam, żeby Monderyjczycy pielgrzymowali do świętej Ziemi Tanequetilu w celu poszukiwania tych wartości. Oni bardziej wyznawali zawsze wartości militarne. Więc hm... Coś się nie zgadza.
Odpowiedz Permalink
Karolina Aleksandra
A nawet chyba tylko Tradycja i Prawo. Tak czy siak, to były zawsze ściśle wartości elderlandzkie. Tutaj musieliby się wypowiedzieć Monderyjczycy, czy je uznają. Bo odniosłam wrażenie, że jednak się odcinają od KE.
Odpowiedz Permalink
Karolina Aleksandra
No i przypominam, że gdyby Monderyjczycy pomogli Elderlandowi, to na pewno cały kraj, łącznie z Monderią, wróciłby szybciej :-) Wiec trochę kuriozalna argumentacja, że Monderia się podniosła, a KE nie.
Odpowiedz Permalink
Karolina Aleksandra
I gwoli ścisłości, co do samego uznania Monderii nie zgłaszam zastrzeżeń. Cóż, odcięli się, trudno. Ciężko zaprzeczać, że kraj zaistniał samodzielnie. Życzę pomyślnego rozwoju.

Prostuję tylko zawarte w orędziu tezy. Bohaterstwa tutaj nie było.
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
Ale które tezy? Póki co nie widzę żadnych sprostowań @Karolina
Odpowiedz Permalink
Karolina Aleksandra
Już pisałam. Cała koncepcja uznania Monderii opiera się na tym, że ma stronę i forum, a KE nie. To ja prostuję. Regent Monderii był informatykiem Elderlandu. Mógł wszystko. Wybrał przywrócenie części państwa, zamiast całego.

Brak strony czy serwera to jeden z najpoważniejszych możliwych kryzysów w historii państwa wirtualnego. Dlatego w tych okolicznościach wymiar działań taki, a nie inny, nabiera nowego znaczenia. I dlatego mam podejście takie, a nie inne.
Odpowiedz Permalink
Hewret z Gerwenu
@Karolina To teraz ja sprostuję - nigdy nie byłem informatykiem KE, gdyż nigdy nie pełniłem tam żadnej funkcji związanej z funkcjonowaniem serwisu informatycznego (co jest jednoznaczne z tym, że nie byłem administratorem i nie posiadałem żadnych dodatkowych danych dostępu).
Odpowiedz Permalink
Prokrustes
Burza w szklance wody. No ale jak ta Monderia jest taka super i szybko potrafi postawić stronę www to może Księstwo się powinno do niej inkorporować ?
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.