Czy dojdzie do Zgromadzenia Elektorów?

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Analiza i synteza pojawiających się informacji sprawia, że obecny atak na Teutonię jawi się redakcji jako niewątpliwie bezprecedensowy. Uderzenia okazują się niebywale precyzyjnie i nie bez powodu wszystko to zbiega się z abdykacją Króla Andrzeja Fryderyka. Siły stojące zresztą za rzeczoną abdykacja są redakcji doskonale znane.

Nanowahadełko wskazuje, że na 10 mieszkańców Teutonii przypada obecnie 1,3 agenta gellońskiego, 0,7 ukrytego śpiocha, 0,2 agenta sclavińskiego i 0,1 pożytecznego idioty. Jest to pokaźny kapitał, będący efektem wieloletniej okupacji, deteutonizacji, sarmatyzacji i infiltracji. Dla uzupełnienia dodajmy tylko, że według nanowahadełka siły te wspierane są przez co najmniej 3 czarnych magów, z czego jeden z nich przebywa na terenie Grodziska.

Skutki działań rzeczonych sił widoczne są gołym okiem. Z istotnych spraw - na stronie 231 podręcznika do historii dla szkół podstawowych imię Hergoliena Wielkiego napisano z małej litery. Informacja ta ujrzała światło dzienne tylko i wyłącznie dzięki czujności jednej z naszych czytelniczek.

Warto także wspomnieć o mniej istotnych działaniach, takich jak niszczenie dróg, dokarmianie gołębi, czy też szeroko zakrojone manewry wojsk starosarmackich na przygranicznych terytoriach. Teutończycy nie mogą czuć się już bezpieczni, zwłaszcza że wieloletnia polityka sarmacka, w tym trwający wiele lat okres kondominium (każdy czytelnik niewątpliwie wie za którego „króla”) pozbawiły kraj sił obronnych. Obraz zaiste nieciekawy.

Nad chaosem w pewnym stopniu panuje administracja Regenta, wspomagana przez zagraniczne, najemne siły. Nic dziwnego zatem, że wątpliwości budzi to, czy w tych warunkach możliwe jest zwołanie zgromadzenia elektorów. Redakcji nie udało się skontaktować ani z Regentem, ani z żadnym z wysoko postawionych urzędników.
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser.
Serduszka
8 505,00 lt
Ten artykuł lubią: Karolina Aleksandra, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Vanderlei àla Triste v. H. dela Sparasan, Joanna Izabela, Helwetyk Romański, Andrzej Fryderyk, Albert Felimi-Liderski, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Michaił von Hippogriff-Vovkulak, GdL, Cudzoziemiec 1, Król Patryk I Labacki, Adam Jerzy Piastowski.
Komentarze
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Cytuję:
z małej litery
<SPFJ_mode_on>
MAŁĄ!!!
Rozumiem, że Teutoni dobrze się czują z jakimś okupantem nad sobą, ale darujmy sobie rusycyzmy :P
<SPFJ_mode_off>

Nie wiedziałem, że istnieją jakieś wojska starosarmackie, o ile mi wiadomo jedyną organizacją bezpieki paramilitarną (w dodatku niezarejestrowaną oficjalnie) w STS jest Gwardia Piracka na Tropicanie. Proponuję redakcji zbadać czy przypadkiem El Dictatore nie macza w tym antyteutońskim spisku swych mokrych paluchów ;)
Odpowiedz Permalink
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza
Ubolewam nad faktem że wywiad Baridasu nie umieścił w Teutoni żadnego agenta... smuteg :(
Odpowiedz Permalink
Andrzej Fryderyk
@Eradl
Hmm…
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek
Pod moim nosem w Grodzisku jest jakiś czarny mag?! Toż to niemożliwe, wszyscy czarni magowie są w Almerze lub Czarnolesie!
Odpowiedz Permalink
Michaił von Hippogriff-Vovkulak
To wy tych wszystkich ludzi, którzy nie są w całości, rozżynaliście na stole?!
Odpowiedz Permalink
Wojciech Hergemon
@MichaelWolferine Nie no. Np przeciętny gelloński agent to trochę ponad półgłówka. Dlatego też dwóch gellońskich agentów to 1,3 mieszkańca etc.
Odpowiedz Permalink
GdL
Teutonio musisz.
Odpowiedz Permalink
Simon Peter Liberi
No i jest narracja konfliktu, już zaczynałem się martwić!
Tak trzymać.
Odpowiedz Permalink
Kuba Hogh-Sedrovski
Who cares?
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.