Kuryer Koronny 8/2018

GLmivVDv.png

Po dosyć długiej przerwie, może nie najważniejszy minister wraca do swoich obowiązków. Nasza prasa nie jest wcale taka martwa jak się by mogło wydawać, jednak nasza aktywność wcale nie oszałamia. Dlatego też, w oczekiwaniu na kolejne przewroty tropicańskie, nowe lotnisko w Grodzisku i drugi Wienskodrom zapraszam na ósme już wydanie Kuryera Koronnego.

Polityka

Namiestnik Starosarmacji, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser 21 lipca poinformował o zakończeniu przystępowania prowincji do Systemu Ewidencji Gruntów. Jest to olbrzymi krok w kierunku zbliżenia się Starosarmacji oraz Konsulatu Sclavinii, który może być kolejnym kamieniem milowym na trasie.

El Dictatore natomiast ma wspaniałą pamięć do dat. Zgodnie z czasem wygłosił swoją przemowę związaną z pierwszą rocznicą junty wakacyjnej, daty niezwykle dla Tropicańczyków ważnej.

Społeczeństwo i kultura

Młody obywatel poszukuje pilnie pracy. Być może w niedługim czasie archeologia na Tropicanie płynnie rozwinie się.

Starosarmacki Miesiąc z Lennem nie pociągnął za sobą grona zainteresowanych, nie pojawił się żaden opis lenna. Z pewnością jest to efekt wakacyjnych urlopów i braku chętnych, jednakże w sierpniu powinniśmy odnotować wzrost zainteresowania (spadek jest niemożliwy)

W Starosarmacji przywitaliśmy również Sclavińczyka z krwi i kości oraz wspaniałego Trizondalczyka, Ludwika Tomovićia. Mamy nadzieję, że spodoba mu się w monarchofaszystowskiej prowincji i zostanie z nami na dłużej.
Gospodarka

W dniu 4 lipca Minister Finansów Starosarmacji Michał Franciszek Lisewicz zebrał podatki prowincjonalne w wysokości 141 000 Ⱡ.

Od 23 lipca możliwy jest już również zakup własnego gruntu na terenie Grodziska. Koszt jednej działki to 3500 Ⱡ, bez żadnych zniżek. Kwota ta jest jednocześnie bazową wysokością podatku gruntowego.

Budowa Wienskodromu nadal postępuje. Poziom prac wyciągnięty został już na 131%, więc mamy już prawie 1/3 drugiego pojazdu.
Sport

Piraci z Tropicany świetnie sobie radzą na sparingach poza sezonem. Z Osadzonymi Grodzisk zwyciężyli aż 3:0, natomiast z FC Czarnolas 1:0. Niestety, trener pozwolił sobie na zbyt wiele przed pierwszym meczem ligowym i sensacyjnie przegrał mecz, z Łowcami Almera, z którymi polegli aż 3:1. Oczywiście wszystko wina sędziego, bo źle sędziował i w ogóle to faworyzował baridajska drużynę. Z pewnością to był jakiś zagorzały anty-Scholandczyk.

Drużyna FC Czarnolas jest rozczarowana zakończeniem sezonu. Przyczyn jest wiele, najlepiej jednak zapoznać się z nimi wszystkimi samemu. Co najważniejsze jednak, trener nie chciał nawet wspominać o porażce z Piratami.

KS Anioły Grodzisk rozwijają się prężnie. Pomimo utraty 3 dosyć ważnych zawodników, na rzecz młodszych graczy udało im się wyciągnąć bardzo ważny remis z drużyną FC Czarnolas w pierwszym ligowym meczu. Jest to bardzo ważny remis dla trenera, który pokazuje potęgę obrony Aniołów.

Przed Powagą Czarnolas bardzo trudny mecz z Krokodylami. Szczególnie bolesny jest fakt, że musieli opłacić zwycięstwo z Betonem dwoma zawodnikami.

Trener FC Grodzisk natomiast wydaje się być usatysfakcjonowany osiągnięciami swojej drużyny. Dobry start sezonu to dobry grunt pod budowę silnej drużyny i zwycięstwa w swojej klasie. Przed drużyną również spotkanie z Hrabiami, z którymi trener spodziewa się maksymalnie remisu 0:0.

Dziękuję za dotrwanie do końca. Słów od autora nie będzie zbyt wiele, bo jeszcze dużo przed nim do zrobienia. Pozdrawiam zatem bardzo serdecznie i wyczekujcie kolejnego wydania Kuryera!
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser.
Serduszka
6 582,00 lt
Ten artykuł lubią: Erik Otton von Hohenburg, Helwetyk Romański, Jarosław Wawrzyniak, Laurencjusz Ma Hi at Atera, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Incisive, Severin von Verwaltung, Peter West, Tomasz Ivo Hugo, Stanisław Mostowicki, Krzysztof Czuguł-Chan.
Komentarze
Alfred Fabian von Tehen-Dżek
POZA ARTYKUŁEM!

Zrezygnowano z publikacji informacji pojawiających się w prasie. Nie liczę, że przejdzie to niezauważenie, jednakże dzisiaj wydanie jest uszczuplone ze względu na okres, jaki obejmuje.

Pozdrawiam!
Odpowiedz Permalink
Helwetyk Romański
Cytuję:
Koszt jednej działki to 3500 Ⱡ, bez żadnych zniżek. Kwota ta jest jednocześnie bazową wysokością podatku gruntowego.

Doprecyzowuję: bazowa wysokość podatku gruntowego za 30 dni to 3500 Ⱡ, ale w przypadku pierwszego gruntu w Grodzisku przysługuje zniżka 50%.
Odpowiedz Permalink
Ludwik Tomović
Miło, że moje przybycie jest tak istotne, że aż zostało odnotowane w prasie :D
Odpowiedz Permalink
Peter West
Świetny artykuł!
Odpowiedz Permalink
Simon Peter Liberi
Podoba mi się, prawilnie.
Byłbym ostrożny z twierdzeniem, że spadek aktywności jest niemożliwy - były przypadki aktywności negatywnej. EkhemyaraehEkhem
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.