Gelloński zamach

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Dzisiaj, w godzinach porannych, Regenta Królestwa Teutonii od przedwczesnej, tragicznej śmierci uratowało tylko zamiłowanie do fauny teutońskiej. Otóż zmierzając do pałacu królewskiego Regent zobaczył nagle wyjątkowo rzadki gatunek chrząszcza – Jelonka Rantochiańskiego przechodzącego przez jezdnię.

Niewiele myśląc Regent gwałtownie schylił się, tak aby rzeczonego chrząszcza przenieść na trawnik. Tylko dzięki temu kula snajpera minęła go o włos (w zasadzie ich, bo nie trafiła ani Jelonka ani Regenta). Zgodnie z informacjami uzyskanymi przez Ostatni Bastion Teutonizmu Regent nie poniósł żadnych obrażeń.

Wszystkie konferencje i spotkania z udziałem Regenta lub innych wysokich funkcjonariuszy Królestwa Teutonii zaplanowanego na najbliższe dni zostały odwołane. Regent obecnie urzęduje na zabarykadowanym Zamku Zielnyborskim.

Ktoś za tym wszystkim oczywiście stoi. Porzucone, zabagnione gumofilce świadczą niewątpliwie o gellońskim rodowodzie snajpera. Gellończycy w swoich podłych działaniach byli zawsze wyjątkowo mało subtelni. Natomiast żaden gelloniec nie byłby w stanie przecież przygotować, a tym bardziej przeprowadzić takiej operacji.

Naturalnym wydawało się, że trop prowadzić będzie do Grodziska. Jednak, najnowsze deszyfratory wywiadu teutońskiego odkryły zaszyfrowany przekaz zawarty w depeszy przesłanej do Teutonii przez niejakiego Helwetyka Romańskiego.

Nowożytna historia Teutonii jest niewątpliwie czytelnikom Ostatniego Bastionu Teutonizmu znana. Krótko więc wystarczy przypomnieć, że rzeczony będąc dawno temu Księciem Sarmacji dostrzegał już wyraźne symptomy upadku i rozkładu. Korzystając jednak z pomocy czarnych magów ze Scholandii doprowadził do połączenia z Cesarstwem Teutonii, co miało stanowić remedium na jego nieudolne rządy.

Kolejne lata to haniebna historia deteutonizacji, przymusowej sarmatyzacji i prześladowań Teutończyków, w tym ob. Regenta i przodków ustępującego Króla. Mimo tych licznych podłości Naród przetrwał – jeszcze silniejszy niż zawsze. Spójrzmy jednak na odszyfrowaną wiadomość.
1OlUBH45.png
Niewątpliwie jest to odzew przesłany do wszelkiej maści agentów, śpiochów i pożytecznych idiotów poukrywanych na terenie Królestwa. To ich działania doprowadziły do przymusowej abdykacji Króla, dzisiejszego zamachu, a także innych akcji, których skutki dopiero poznamy.

Redakcji, z uwagi na trwającą blokadę informacyjną, nie udało się skontaktować z Regentem, redaktor naczelny jednakże w jego imieniu nawołuje – musimy razem stawić odpór złu! Są osoby, które będą nam niezmienne systematycznie szkodzić. Zło przybiera różne formy, lecz wszystkie wycelowane są w Naród! Pamiętajmy o tym.

Jednocześnie redakcja prosi czytelników o wsparcie teutońskiego wywiadu i dalsze poszukiwanie ukrytych przekazów w zaszyfrowanej depeszy.
Serduszka
9 747,00 lt
Ten artykuł lubią: Laurẽt Gedeon I, Andrzej Fryderyk, Albert Felimi-Liderski, Helwetyk Romański, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Cudzoziemiec, Król Patryk I Labacki, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Adam Jerzy Piastowski, Peter West, Bartłomiej Czapka, Erik Otton von Hohenburg, Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz.
Komentarze
Helwetyk Romański
<3
Odpowiedz Permalink
Helwetyk Romański
cwKGg72p.png
Odpowiedz Permalink
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
A w Teutonii jak widać coraz gorzej z refleksem. Myślicie, że na jaką okazję w Gellonii od czterech miesięcy buduje się Wienskodrom?! :P
Odpowiedz Permalink
Adam Jerzy Piastowski
Nie wiem co Wielmożny Wicehrabia bierze, ale ja też poproszę! x2
Odpowiedz Permalink
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza
Jak się człek zamachnie to go potem w krzyżu łupie!
Odpowiedz Permalink
Peter West
Świetny artykuł! Brawo :)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.