Park Stołeczny, Erik Otton von Hohenburg, 25.07.2018 r. o 21:31
Mój Program Wyborczy

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Wasza Książeca Wysokość!
Szanowni Współobywatele!


3Qt2467g.gif


Na samym początku mojej oracji pragnę poinformować, iż będąc świadom wszelakich szans oraz zagrożeń wynikających zarówno ze zmian jakie obecnie zachodzą na arenie międzynarodowej  jak i również tych mających miejsce na naszym rodzimym gruncie.
Zdecydowałem się zgłosić się w roli kandydata na urząd  Szefa Rady Ministrów. Zarazem palam chęcią zaprezentowania Państwu obranej przeze mnie strategii rozwoju państwa i jej pryncypialnych priorytetów.

Jedną z najbardziej elementarnych kwestii jakie postanowiłem w niniejszym artykule poruszyć jest moja postawa względem samorządu terytorialnego. Zdania jestem, że poszanowanie i ochrona praw samorządów do samodzielnego decydowania o własnym losie, leży w sarmackiej racji stanu i jest znaczącym elementem wzbogacającym nasz dorobek kulturalny i cywilizacyjny, jednakże nie da się ukryć ani też zaprzeczyć pogłębiającej się stagnacji we wszystkich prowincjach Rzeczpospolitej Sarmackiej. Pomysł centralizacji państwa w sposób jedynie powierzchowny stanowi rozwiązanie tego problemu, którego należy doszukiwac się w wykreowaniu dogodnych i sprzyjających warunków dla wdrażania nowych obywateli w życie społeczne i polityczne państwa, zaś najskuteczniejsza droga prowadzi poprzez ich aktywizację w życiu społeczności lokalnych i regionalnych. W tym celu zreorganizowany zostanie Instytut Edukacji Sarmackiej jako, że dotychczas instytucja ta funkcjonowała w sposób niemal czysto narracyjny. Mam dążność do dokonania całkowitej zmiany charakteru tegoż podmiotu na instytucję wolontariacką będącą wspólnotą mentorow mającymi możność i chęć wdrażania nowych mieszkańców w życie społeczności, zarówno tej prowincjonalej jak i tej ogolnopanstwowej, samej placówce zaś nadane zostaną niezbędne przywileje min. posiadanie własnego subforum i samorządu zaangażowanych uczestników.

Kolejnym znaczącym posunięciem będzie wsparcie dla szeroko rozumianej kultury i dziedzictwa Narodów tworzących Księstwo. Sarmacja dysponuje znacznym dorobkiem i nie mniejszym potencjałem pod postacią poetów, literatów, dziennikarzy i publicystów, lecz jak z przykrością stwierdzam nie jest w pełni wykorzystany.
Jednym z kluczowych działań mających na celu zmianę tego stanu rzeczy byłoby zastąpienie dotychczasowego Ministerstwa Edukacji resortem Edukacji i Kultury, gdyż w obecnej formie resort ten nie ma racji bytu w związku z coraz to dokuczliwszym niżem demograficznym we większości mikronacji. W skład personalny nowego rządu wejdą również osoby dotychczas nie pełniące podobnej funkcji w Księstwie Sarmacji za to energiczne i zaangażowane, gdyż jest to posunięcie konieczne dla przedłużenia bytu państwowego i ciągłości istnienia naczelnych wladz Księstwa Sarmacji.

Innym strategicznym zagadnieniem z punktu widzenia obywateli naszego państwa jest oczywiscie kwestia jego życia gospodarczego oraz roli jaką odgrywa w nim Rada Ministrów. Gabinet będzie zabiegał o obniżenie cen rejestracji przez nowych obywateli pierwszej instytucji z możliwością publikacji, jak i również już dziś zapowiadam nieznaczne obniżenie kosztów zakupu jednostek żywności przez jednostki samorządu terytorialnego i ich industrializacji. Jednocześnie jako Szef nowego rządu zamierzam wykorzystać alternatywne źródła finansowania działalności podlegającej mi administracji,

T
en program to wola budowy Sarmacji dumnej siłą swojej gospodarki, dumnej ze swych osiągnięć na polu kultury i oświaty, Sarmacji budzącej podziw i uznanie u innych, Sarmacji radosnej, bo sprawiedliwie dzielącej owoce rozwoju i Sarmacji Samorządnej będącej dobrem wspólnym wszystkich obywateli.
Na zakończenie pragnę serdecznie podziękować za Państwa uwagę i życzyć udanego wieczoru.Z poważaniem
Kandydat na Kanclerza VII kadencji
(—) Erik Otto von Hohenburg

Rejestr zmian

Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
7 181,00 lt
Ten artykuł lubią: Apolinary Montserrat, Helwetyk Romański, Severin Verwaltung-Esteladio, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Albert Jan Maat von Hippogriff, Stanisław Mostowicki, Laurẽt Gedeon I, Baszar Svensson at Atera, Cudzoziemiec 1, Cudzoziemiec, Peter West, Michał Franciszek Lubomirski-Lisewicz.
Komentarze
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
Cytuję:
Innym strategicznym zagadnieniem z punktu widzenia obywateli naszego państwa jest oczywiscie kwestia jego życia gospodarczego
Jak się kandydat zapatruje na możliwość uczynienia "Suwerena" oficjalnym System Gospodarczym Księstwa?
Cytuję:
Jednocześnie jako Szef nowego rządu zamierzam wykorzystać alternatywne źródła finansowania działalności podlegającej mi administracji,
Zapachniało korupcją :P

Czy może kandydat zagwarantować, że jeśli zostanie kanclerzem, zdoła uzyskać poparcie w Sejmie wystarczające do przeforsowania planowanych zmian (oczywiście jeśli te zmiany będą wymagać zgody Sejmu)?

Życzę powodzenia!
Odpowiedz Permalink
Erik Otton von Hohenburg
@RemigiuszL
Z przyjemnością postaram się ustosunkować do Pańskich Pytań;
Cytuję:
Jak się kandydat zapatruje na możliwość uczynienia "Suwerena" oficjalnym System Gospodarczym Księstwa?

Na ten moment nie posiadam wystarczającej wiedzy w tym zakresie i nadal w niewielkim stopniu orientuję się działaniu tego systemu. Jednakże przyzam, że system ten jest dla mnie interesujący że względu na możliwość rozwinięcia dotychczas zaniedbanych dziedzin gospodarki jak chociażby przemysł i nie wykluczam, że jest on potencjalnie "lepszy" od obecnej symulacji gospodarki.
Cytuję:
Czy może kandydat zagwarantować, że jeśli zostanie kanclerzem, zdoła uzyskać poparcie w Sejmie wystarczające do przeforsowania planowanych zmian (oczywiście jeśli te zmiany będą wymagać zgody Sejmu)?

Bardzo dobre pytanie,
Choć z całą pewnoscią nie jestem w stanie tego zagwarantować, to jednak uważam, że we wielu kwestiach znajdę wspólny język z Parlamentarzystami, gdyż naszym działaniom przyświeca ten sam cel, jaki jest Nasze wspólne dobro jakim jest Księstwo Sarmacji.

Z tego miejsca również chciałbym podziękować za Pańskie życzenia.
Odpowiedz Permalink
Hewret z Gerwenu
Głosowałbym.
Odpowiedz Permalink
Prokrustes
Brakuje tylko przemyśleń na poziomie strategicznym. Dokąd zmierzamy a dokąd zmierzalibyśmy z tym konkretnym Kanclerzem ? Jak uruchomienie jakiegokolwiek systemu gospodarczego jako oficjalnego ... przełożyć na wyż demograficzny ? Jak choćby pchnąć Sarmację w kierunku 50 aktywnych obywateli ? Co zrobić by rządzenie Księstwem nie było katorgą a misją ? itp.
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
Życzę powodzenia w wyborach!
Odpowiedz Permalink
Erik Otton von Hohenburg
@RCA Dziękuję Wasza Książeca Mość :)
Odpowiedz Permalink
Mateusz von Thorn-Chojnacki
*powierzchowny. Przepraszam, musiałem ;) Powodzenia w wyborach!
Odpowiedz Permalink
Erik Otton von Hohenburg
@suchy dziękuję za życzenia i za zwrócenie uwagi na tą niedoskonalosc:)
Odpowiedz Permalink
Mateusz von Thorn-Chojnacki
Jeśli chodzi o poprawność pisowni budzi się we mnie jakiś chochlik ;) Niemniej życzenia szczere.
Odpowiedz Permalink
Eddard Noqtern
Eriku, chciałem zapytać jakie masz doświadczenie poza Sarmacją? Jakie ważne funkjcje pełniłeś?
Odpowiedz Permalink
Erik Otton von Hohenburg
@Enoq poza Sarmacją pełniłem kilka funkcji np. W NUPIA pełniłem funkcje Prezydenta jednego z PIA (części składowych tego państwa), natomiast w Królestwie Athos pełniłem funkcje ambasadora na Pustkowiach Winków.

Czyli jak widać nie pełniłem żadnej funkcji publicznej w żadnym z uznawanych przez Sarmację państw, ani nie byłem nawet ich obywatelem.
Odpowiedz Permalink
Eddard Noqtern
Czy nie uważasz zatem, że to trochę skok na głęboką wodę? Jak sobie poradzisz?
Odpowiedz Permalink
Erik Otton von Hohenburg
@Enoq z całą pewnością jest to skok na głęboką wodę, jednak jak narazie nie obawiam się ryzyka i myślę, że z pomocą dobrze zorganizowanego gabinetu uda nam się sprostać zadaniu.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.