Park Stołeczny, Juliette Alatriste, 25.07.2018 r. o 17:27
[Liga Królewska] Sezon No. 42 startuje już dziś!

TYKz2CNk.png

Już dziś startuje 42 sezon Ligi Królewskiej! Co ciekawe, dziś Liga Królewska obchodzi także swoje 8 urodziny. Nie ma lepszego sposobu świętowania niż inauguracja rozgrywek w ten dzień. Do walki stanie 19 mikronacyjnych zespołów podzielonych w dwie dywizje. Trzy najlepsze zespoły po zakończeniu sezonu awansują do wyższej ligi. Rozgrywki potrwają niemal do końca września.

Liga Królewska ma tę zaletę, że jest bardzo dynamiczna. Sezon trwający 2 miesiące zmusza do innego spojrzenia na rozwój piłkarzy. Ci starzeją się szybciej, w drużynie są krócej. Za to częściej obserwujemy zmiany w ich rozwoju. Celem jest uzyskanie najlepszych efektów w jak najkrótszym czasie. Spójrzmy też na inne możliwości – inwestowanie w juniorów staje się łatwiejsze. Powiedziałabym, że LK jest ligą dla trenerów mniej cierpliwych.

dabQcNII.png

Tego sezonu w Złotej Dywizji zobaczymy Ajax Nowy Amsterdam, Budapesti TC, Elsynor Athletic, FC Zielnybor, Maozedonię Sangjang, Osadzonych Grodzisk, Spartakus Geldberg, Start Wurststadt oraz awansujących: Rezerwy Republikańskie oraz Żółtą Gwiazdę Gagariny. Duże emocje budzi Ajax. Jest niekwestionowanym zwycięzcą wielu sezonów Królewskiej. Pod wodzą Cyber Smitha (Niderlandy) sięgnął po laur zwycięzcy ostatnich dwóch sezonów. Czy i tym razem stanie na wysokości zadania i zatryumfuje w trzeci raz z rzędu? Spójrzmy, kto może mu w tym przeszkodzić. Jednym z kandydatów jest Elsynor Athletic. Ostatniego sezonu to była najskuteczniejsza drużyna. Patrząc na poczynania transferowe pozostaje pytanie, czy obecnym celem będzie walka o tytuł czy odmłodzenie składu i nabranie siły? Z tyłu czai się również niepozorny FC Zielnybor, którego trener VAT tylko czeka na stosowną okazję, by przebić się wyżej. Austro-Węgierskie Budapesti TC również może nieźle namieszać.

Srebrną dywizję zasiedlili: Isbjoner Sankajokk, KS Geldberg, Lwy Segali, Max Alexiopolis, NK Teplice, Ving Murantyka, Dynamo Morburg, Sky Elfidias i Silver Boys Auterra. Trzy wymienione jako ostatnie to spadkowicze ze Złotej. Ving Murantyka pod wodzą Alfreda Fabiana von Tehen-Dżeka nie miał szczęścia - pomimo awansu pozostał w Srebrnej, co jest konsekwencją uszczuplenia składu Ligi. Redakcja LK typuje właśnie Ving jako kandydata na podium. Być może brak awansu będzie niebywałą okazją do wzmocnienia i zdobycia szturmem Złotej Dywizji przyszłego sezonu. Chrapkę na awans może mieć także Silver Boys Auterra. Janek Janiak, jak na Teutończyka przystało, zapewne nie odpuści walki. Grożnym rywalem może być także dreamlandzki Dynamo Morburg – ale na to jest jeden warunek – trener musi wrócić do aktywności.

dabQcNII.png

Ligę Królewską czeka lekka renowacja i powiew świeżości. Przede wszystkim stawiamy na aktywność. Po nieuzasadnionej 3-tygodniowej nieobecności trener zostanie zwolniony z wykonywania obowiązków, zaś drużyna trafi na giełdę drużyn. Koniec kiszenia drużyn i pozwalania na marazm. Umożliwi to także szansę na dołączenie do rozgrywek w trakcie trwania sezonu.

Zapraszam do współpracy przy tworzeniu LK i... rywalizacji na boisku!

... a więcej zmian już wkrótce!
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste.
Serduszka
4 186,00 lt
Ten artykuł lubią: Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Albert Felimi-Liderski, Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste, Erik Otton von Hohenburg, Szymon de Canterville, Peter West, Konrad Jakub Arped-Friedman.
Komentarze
Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste
Ja Ci dam mamusiu niepozorny FC Zielnybor!
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.